Leopardit tappavat idän ihmeet helposti.

Mersut vastaan Ladat.
Ei hyvää päivää.
Vanhentunut tekniikka ja kaikki.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä Venäjältäkin löytyy tuoreempaa panssarikalustoa. Eivätkä ne Leopard 2A4 nyt kovin kummallisia ole. Valmistus lopetettiin yli 30 vuotta sitten ja Syyrian sodassa Turkin Leopardit olivat pulassa.

Mutta kyllähän kolmisensataa tankkia tuottaa ihan hyvä iskunyrkin. Nyt kannattaa miettiä jo seuraavaa avustuspakettia.

Äänestä
  • Ei ole luultavaa, että Ukraina kykenee puskemaan puna-armeijan pois maastaan ainakaan tämän vuoden aikana. Toivokaamme, että tuleva Venäjän uusi suurhyökkäys ajaa itsensä seinään. Ikävä kyllä todennäköisesti joudumme näkemään, miten Ukraina joutuu taas ahtaalle.

    Tankit toimitettiin liian myöhään. Niitä tuskin nähdään taistelussa kuin vasta loppu keväästä tai alkukesästä. Venäjän arvioidaan aloittavan suurhyökkäyksensä helmi-maaliskuussa.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Ei ole luultavaa, että Ukraina kykenee puskemaan puna-armeijan pois maastaan ainakaan tämän vuoden aikana. Toivokaamme, että tuleva Venäjän uusi suurhyökkäys ajaa itsensä seinään. Ikävä kyllä todennäköisesti joudumme näkemään, miten Ukraina joutuu taas ahtaalle.

    Tankit toimitettiin liian myöhään. Niitä tuskin nähdään taistelussa kuin vasta loppu keväästä tai alkukesästä. Venäjän arvioidaan aloittavan suurhyökkäyksensä helmi-maaliskuussa.

    Torjuntataisteluissa kuolema korjaa Ivaneita kuin heinää.

    Äänestä

  • 🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

    💋 ­­N­y­m­­f­o­­m­­­a­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17723612R

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mersut vastaan Ladat.
Ei hyvää päivää.
Vanhentunut tekniikka ja kaikki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu