Keskustan ja sdp avulla
Naiset
Naiset
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Täytyy todeta, että jos tuo 22% on kannatus, niin on varmaan muitakin naisia kannattamassa lisäkseni, PerusSuomalaisia, ja siitä olen ylpeä.
Valitettavasti Purran käyttämä kopio Halla-ahon tappamishimoista ja Natoperusteista estävät äänestämästä Perussuomalaisia, niin ja tuo Halla-ahon, sotahullun sivarin tappojutut estävät sen myös.
Sodassa sotilaan tehtävä on tappaa vihollisia,jokainen täysipäineen tämän ymmätää,mutta sinunlaiselle tollolle se on tietysty mahdotonta ymmärtää .
Sinun kannattaisi aloittaa luetun ymmärtämisen opettelulla.
Tarja tietää mitä on tuoda sotarikollisia suomeen, tuho sisältä käsin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b700b8f8-42d5-4d9b-8ddb-83c86be67cd0
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17725188Q
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Kaikki äänestämään PS:lle ylivoimainen vaalivoitto!
PS tarvitsee kokoomuksesta niskalenkin, ettei kokoomuksen viherpunikki-arvopohja tuhoa hallitusohjelmaa vaan kokoomus joutuu tyytymään pelkkään talouspoliittiseen vaikutukseen hallitusohjelmassa.
Oikea prosentti on 44%.
https://www.iltalehti.fi/uutiset/a/201701192200056496
Liian vähän, kannatus ainakin 225 %.
Tuo kannattaa jakaa maahanmuutto sivulle
Moktar gubta hermostuu
Mitä sukupuolta Purra on?
Riippuu siitä, ehtikö tuo Purran EU-erolausunto mukaan tarkasteluvälille. Jos ei, niin parikymmentä prosenttia voi olla lähellä. Jos ehti, niin kannatus taittuu.
Eikä taitu, vihervasemmisto tulee tonttiin kuin ammuttu räksä.
Ei se mikään ero-lausunto ollut, vaan vuosia puolueohjelmassa ollut kohta. Purra vastaisi esitettyyn kysymykseen, perusteluineen ja selvennoksineen - taas. Sehän vasta typerää olisi, jos kysyttäessä kieltäisi puolueohjelman sisällön.
Onko joku muka väittänyt, että tuo tieto puolueohjeman sisällöstä olisi ollut tuore? Purrahan itse kertoi tämän linjatun vuonna 2019. Siltikin monelle äänestäjälle tässä kohtaa tuo Purran lausahdus "strateginen ero EU:sta" riittää ymmärtämään, etteivät persut aja EU:ta edistävää politiikkaa, mikä on omiaan luomaan vaaramomenttia Euroopan yhtenäisyydelle ajatellen turvallisuusympäristön uhkatasoa.
Unkarin Orban näyttää jo omalla esimerkillään, miten maa yrittää nakertaa unionin Venäjään kohdistuvaa pakotepolitiikkaa. Tällaisen politiikan tukeminen muilta Euroopan oikeistopopulistipuolueilta vahvistaa vain Venäjän valta-asemaa, kuinka se pystyy vaikuttamaan unionin sisäiseen yhtenäisyyteen. Eli vaikka teistä persuista kuinka tuntuisi siltä, ettei Purran puheella puolueen strategisesta tavoitteesta ole merkitystä, niin kyllä sillä vaan on. PS-puolue pelaa tällä "lupauksellaan" suoraan Venäjän lapaan. Lupaus heikentyvästä EU:sta, johon oikeistopopulistit pyrkivät.
Ja hallitus antaa hoivaavustajille lääkkeenjako oikeuden
Hienoa keskusta ja demarit
Tyhy aamutv mtv nyt
Valemedian valegallup.
Joko pönttöpuolue sdp on alle 15% ??
Saattaapi kiilata takaisin PS-puolueen edelle. PS-puolue ampuu nyt oikein urakalla omiin jalkoihinsa.
Perussuomalaisissa on paljon sivareita ja aseistakieltäytyjiä, joten Purra puree jalkoja.
seuraa maahanmuutto suomi24 keskustelua
osallistu myös
Toyotan ja PS suosio sekä luotettavuus on omaa luokkaansa
vasemmisto on kuin VWskoda käy jos käy
keskusta on kuin peugeot-kukaan ei halua