Oikein Viiskunnassa sivistysjohtaja kehui, että Kuortaneen kouluissa on kiusaus vähentynyt. Kh:n esityslistan liitteestä näkyy, että alakouluissa kiusataan jatkuvasti eli vähintään kerran viikossa 15 prosenttia oppilaista. Se on 30 oppilasta. Yhteiskoulussa kiusattuja on vähän toista kymmentä ja lukiossakin pari oppilasta. Jos kiusaaminen on vähentynyt, niin kuinka paljon sitä on oikein ennen ollut?
Kiusausko vähentynyt kouluissa?
Anonyymi-ap
4
374
Vastaukset
- Anonyymi
väkivalta lopettaa vittuilun
- Anonyymi
02.02-2023
Siinä on kans'yks idiootti.
Ymmärsitkö edes mitä kirjoitit?
- Anonyymi
Siis toi on just paha. Se ei jatku meiän kanavalla ollenkaan
- Anonyymi
Kiusaukseen on niin helppo vedota, jos/kun jotain Esim: koulussa tapahtuu.
Sillä kun nykyaikana saa niitä"säälin pisteitä" ja ihmiset tykkäävät kun saa mollata , sitä kiusattiin Jne..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.576769Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli652753Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️191882- 1471858
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä181750Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1361741Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?291519- 1021457
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411206- 371174