Suomi syyttää olemassaolostaan maahanmuuttoa

Jos ei maahanmuutto niin Suomi olisi aivan toisenlainen nykyään.
Syy on maahanmuutossa, jota syytetään ihan kaikesta nykyään.
Kotoisat rasistit ovat ihan raivoissaan.
658
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

joka saatanan media valehtelee, kaikki kameralle niin ei voi kusettaa 🙂

Äänestä

Kaikki tunkeutujat pihalle suomesta...

Äänestä
  • Persuputinit Venäjälle vietävä !! Heitin pyhä Putininsa laittaa Persut Ukrainan erikoisoperaatioon!!

    Äänestä

Poliisi taponen ja poliitikko juha Sipilä

googlaa vaan herroista

mitä mieltä olet

Äänestä
  • eikö Yle uskalla herroja kutsua kuultaviksi? peltokangas ja junnila varmaan tulevat esittämään vastauksia ja kysymyksiä

    Äänestä

Ranska saanut matuja satoja tuhansia ja mihinkä se johti? Ihmisten eläke-ikää joudutaan nostamaan kun eläkerahoille tulee uusia jakajia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jos ei maahanmuutto niin Suomi olisi aivan toisenlainen nykyään.
Syy on maahanmuutossa, jota syytetään ihan kaikesta nykyään.
Kotoisat rasistit ovat ihan raivoissaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu