näppäimistö?

Ongelma: Näppäimistöstä kuluu osa kirjaimista muutamassa viikossa, olisko markkinoilla sellaista näppäimistöä jossa näin ei käy. Näissä käytössäni olleissa näppäimistöissä on nuo kirjaimet maalattu näppäimeen, kuluvat pois.
2288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Persu.
Osta känsävoidetta apteekista ja hoida siten käsiksi.

Äänestä
  • hmmm, ei auta näpyttelen naapurin persulla.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    hmmm, ei auta näpyttelen naapurin persulla.

    Kaikki mihin persu koskee, hajoaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Kaikki mihin persu koskee, hajoaa.

    Naiset hajoaa jo iskurepliikeistä.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Kaikki mihin persu koskee, hajoaa.

    Olipa hyvä idea! Saatiin yksi vanha betonirötiskö kappaleiksi kun hipaistiin sitä persulla.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Kaikki mihin persu koskee, hajoaa.

    Sama se hajoamiselle, kun sen voi korjata, mutta kun punavihreiden jäljiltä kaikki muuttuu paskaksi.

    Äänestä

  • 😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

    ❤️ ­N­­­y­­m­­­f­­o­m­­­a­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17727076e

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Käyttelet vaan normaaleja qwerty-näppiksiä, ei kait kukaan oikeasti katsele mihin sormensa tällää? Kyllä nyt sen verran pitää osata kirjoittaa, naurattaa ajatuskin että tiirailisi näppäimistöä kun on näyttökin edessä.

Äänestä
  • Kyllä minun pitää ainakin välillä vilkuilla näppistä läppärissä!!!!!!!!!!

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Kyllä minun pitää ainakin välillä vilkuilla näppistä läppärissä!!!!!!!!!!

    Kannatta opetella käyttämään välineitä, toki jos jonkun kerran vuodessa näppäilee vierasta laitetta voi olla muutaman hetken hakemista.

    Äänestä

Minulla Logitec näppäimistö, jossa tausta valo
K740 Illuminated

Ollut jo useamman vuoden käytössä, eikä ole vielä kuluneet kirjaimet pois.

Äänestä
  • ok, ostin jokin aika sitten (luulin paremmaksi) Logitec K545. Kesti reilun puoli vuotta, sitten oli useasta näppäimestä kirjaimet kuluneet. Voi olla että K70 Illminated olisi parempi.

    Äänestä

Vaihda näppäimistö sellaiseen, jossa kirjaimet on kuvattu näppäimen viereen, tai sellaiseen, joka on digitaalinen.

Äänestä
  • onko sellaisia näppäimistöjä, jossa kirjaimet on kuvattu näppäimen viereen? En ole nähnyt???

    Äänestä

valo nappis on ihan hyvä yän pimeydessä jos näpyttelee 120-sormijärjestelmälläkin.

Oikeasti joo otin käyttöön koska tämä ilmaston viilemenien aiheattaa ilmaston pimeyttä... valonapit jotta näkee mitä painaa.

Äänestä
  • Mun HP:ssa taustavalon kesto on liian lyhyt. Ne sammuvat muutamassa sekunnissa..taas jouvut painamaan..

    Äänestä

Persu.
Pese happamoituneet kätesi pissimisen jälkeen.

Äänestä
  • Ruokasooda neutraloi happamat käet!

    Äänestä

Vihervassari papukaija iski jälleen.

Äänestä
  • Persu pissiskökö se siellä?
    🤗

    Äänestä

Olisko kynsien leikkaaminen leikkaaminen vaihtoehto?
Liimailet tekokynnet erikseen jos toimitusjohtaja haluaa sellaisia palveluita joissa kynnet voisivat olla omiaan..

Äänestä

Eräs trokaamo Itä-Helsingissä myi tarra-arkkeja joilla saa ulkomailta ostetun läppäin näppäimistöön ajuripäivityksen mukaiset merkit.

Tuolta muuten ostin FS-läppärin jossa on valkoiset näppäimet.
Mainio hamärämmässä huoneessa, ei häikäise kirkas näyttöruutu yläpuolella

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ongelma: Näppäimistöstä kuluu osa kirjaimista muutamassa viikossa, olisko markkinoilla sellaista näppäimistöä jossa näin ei käy. Näissä käytössäni olleissa näppäimistöissä on nuo kirjaimet maalattu näppäimeen, kuluvat pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu