Suomessa, yhdessä maailman harvaanasutuimmassa maassa 5 500 000 ihmistä on nyt pistetty hoitamaan 8 000 000 000 ihmisen "hommat" ja pelastamaan koko maailma. Muut maat kun pikkuhiljaa miettivät, koskakohan päästövähennys hommia aloittaisi, 2050 voisi olla ok ja joku toinen (yksi maailman suurimmista saastuttajista), että ehkä 2060. Suomessa elinkustannukset ovat nousseet siihen malliin, ettei kansalaisilla ole enää kunnolla varaa ruokaan, asuntoon, lämmitykseen, liikkumiseen... jne. Nyt on korkein aika kuopata tuo typerä ajatus kunnianhimosta ja liittyä muiden EU-maiden kelkkaan. Käy siis laittamassa nimesi kansalaisaloite. fi sivustolle kohtaan Tolkkua päästövähennystavoitteisiin ja laitetaan stoppi tyhmyydelle. Hullu saa olla, muttei tyhmä, että ihan omaehtoisesti ajaa kansalaistensa elintason suohon.
Maailman ainoa Kunnianhimoinen ilmastotavoite "jäähylle"
3
442
Vastaukset
- Anonyymi
Suomalaiset on jo niin aivopestyjä ja helposti manipuloitavia. He ottavat ilolla vastaan mitä vaan nykyinen hallitusviisikko suuressa viisaudessaan päättää. Viikonloppupullon jälkeen kaikki on taas hyvin, seuraavaan viikonloppuun asti. Suomi oli joskus maailman onnellisin kansa, joka pärjäsi vielä koulutusvertailussakin. Nyt työntekijät ja koululaisetkin tuodaan EU:n ulkopuolelta. Kiitos nykyhallituksen, olemme nyt toisessa ääripäässä.
- Anonyymi
Se "ilmastotavoite" ja "vihreä siirtymä" ,aikasempi nimi oli Kankkulan kaivo, on yksi maailman järettömimmistä projekteista mutta kun kansalaisaloite.fi on jostakin merkillisestä syystä pannu estot ulkosuomalaisille, en siis voi allekirjottaa mittään niistä erinomaisista alotteesta mitä tarjolla ois. Siksi ehottaisin jonku tekemään kansalaisalote oikeuven ulkosuomalaisillekkin tehä alote ja allekirjottaa jonku muun alote. Kiitos.
- Anonyymi
Koko "ilmasto kriisi" yms. on vihervasemmiston keksimä juttu kapitalismin kaatamiseksi nostamalla keinotekoisesti energian hintaa josta seurasi domino efekti ruuan, vuokrien, terveyspalvelujen, logistiikan, verot yms. kustannukset läpi yhteiskunnan nousee vuodesta toiseen kilpaa inflaation kanssa eikä muuta keinoa ole kuin lopettaa "ilmastokriisin" tukeminen yhteiskunnan varoista ja ne jotka haluavat rahoittaa vihervasemmiston yhteiskunnan sabotointia millä tahansa tekosyyllä niin maksakoon omasta lompakostaan ilman verovähennys oikeutta ja sosiaaliturvaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p294967Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504750Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2134748Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184571Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133670Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192354Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32138- 661657
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241544- 1901255