Suomessa, yhdessä maailman harvaanasutuimmassa maassa 5 500 000 ihmistä on nyt pistetty hoitamaan 8 000 000 000 ihmisen "hommat" ja pelastamaan koko maailma. Muut maat kun pikkuhiljaa miettivät, koskakohan päästövähennys hommia aloittaisi, 2050 voisi olla ok ja joku toinen (yksi maailman suurimmista saastuttajista), että ehkä 2060. Suomessa elinkustannukset ovat nousseet siihen malliin, ettei kansalaisilla ole enää kunnolla varaa ruokaan, asuntoon, lämmitykseen, liikkumiseen... jne. Nyt on korkein aika kuopata tuo typerä ajatus kunnianhimosta ja liittyä muiden EU-maiden kelkkaan. Käy siis laittamassa nimesi kansalaisaloite. fi sivustolle kohtaan Tolkkua päästövähennystavoitteisiin ja laitetaan stoppi tyhmyydelle. Hullu saa olla, muttei tyhmä, että ihan omaehtoisesti ajaa kansalaistensa elintason suohon.
Maailman ainoa Kunnianhimoinen ilmastotavoite "jäähylle"
3
390
Vastaukset
- Anonyymi
Suomalaiset on jo niin aivopestyjä ja helposti manipuloitavia. He ottavat ilolla vastaan mitä vaan nykyinen hallitusviisikko suuressa viisaudessaan päättää. Viikonloppupullon jälkeen kaikki on taas hyvin, seuraavaan viikonloppuun asti. Suomi oli joskus maailman onnellisin kansa, joka pärjäsi vielä koulutusvertailussakin. Nyt työntekijät ja koululaisetkin tuodaan EU:n ulkopuolelta. Kiitos nykyhallituksen, olemme nyt toisessa ääripäässä.
- Anonyymi
Se "ilmastotavoite" ja "vihreä siirtymä" ,aikasempi nimi oli Kankkulan kaivo, on yksi maailman järettömimmistä projekteista mutta kun kansalaisaloite.fi on jostakin merkillisestä syystä pannu estot ulkosuomalaisille, en siis voi allekirjottaa mittään niistä erinomaisista alotteesta mitä tarjolla ois. Siksi ehottaisin jonku tekemään kansalaisalote oikeuven ulkosuomalaisillekkin tehä alote ja allekirjottaa jonku muun alote. Kiitos.
- Anonyymi
Koko "ilmasto kriisi" yms. on vihervasemmiston keksimä juttu kapitalismin kaatamiseksi nostamalla keinotekoisesti energian hintaa josta seurasi domino efekti ruuan, vuokrien, terveyspalvelujen, logistiikan, verot yms. kustannukset läpi yhteiskunnan nousee vuodesta toiseen kilpaa inflaation kanssa eikä muuta keinoa ole kuin lopettaa "ilmastokriisin" tukeminen yhteiskunnan varoista ja ne jotka haluavat rahoittaa vihervasemmiston yhteiskunnan sabotointia millä tahansa tekosyyllä niin maksakoon omasta lompakostaan ilman verovähennys oikeutta ja sosiaaliturvaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke653266- 1412301
- 921858
- 1691547
- 851428
- 651426
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?741389- 691172
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771130Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t341078