Olisikohan syytä hieman pienentää ulkomaalaisten esiintyjien osuutta ja hyödyntää suomalaista esiintyjäosaamista enemmän. Kun täällä on lahjakkaita esiintyjiä jotka tulisivat esiintymään. Kun on monta vuotta pyörinyt tappiolla. Kun muistellaan aikaa kun nämä juhlat alkoivat niin silloin oli aitoa pelimannimeininkiä. Eli ei tarvisi niin suureellisesti hommata ulkomaisia esiintyjiä jotka ovat sitäpaitsi liian taiteellisia. Musiikki täytyy olla nautittavaa ja selkeää kuunneltavaa eikä liian taiteellista.
Sata-Häme soi
8
279
Vastaukset
- Anonyymi
Piiparinen soittamaan
- Anonyymi
Syytä olisi panna toppi koko touhulle
- Anonyymi
sääntöen vastaista oli kehoitus myydä koko formaatti yksityiselle yrittäjälle
- Anonyymi
Pelimanni touhulle koko homma pariksi kolmeksi päiväksi . Paluu vanhoihin hyviin aikoihin
- Anonyymi
Niin samaa mieltä ja nyt on tosiaan mennyt liian isoksi nämä juhlat ja kun Suomesta löytyy tosiaan hyviä esiintyjiä jotka eivät varmasti tule niin kalliiksi kun tuolta ulkomailta tuodut esiintyjät.
- Anonyymi
Kauhajoelta löytyisi apu tähänkin ongelmaan. Tutustukaa speleihin.
- Anonyymi
Voisiko nekin rahat kaupunki sijoittaa lapsiin?
Eikös tuollaiset vestarit ole yleensä yrittäjävetoisia eikä kaupunkien rahoittamia?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä423394- 361984
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301729- 161527
- 231508
- 91391
- 241377
- 141227
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781125- 221102