kannattajiensa tuen translain suhteen.
Orpo kusi totaalisesti
Anonyymi-ap
30443
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Miksi Eija-Riitta Korhola erosi Kokoomuksesta, hän oli Kokoomuksen VarapuheeJohtajanakin ?
Onko Edustaja Heikki Vestman loikkaamassa PerusSuomalaisiin ?
Onko Kokoomuksessa tuuletus käynnissä ?
Onko Kokoomuksen "varma" voitto vaaleissa Kaatumassa ?
Se Kokoomuksen "varma" voitto tulevissa vaaleissa perustuu Kokoomuksen kansanedustajan omistaman Taloustutkimuksen juttuihin.
Oikeassa olet.
Miten niin kusi? Kokoomusedustajathan saivat äänestää vapaasti. Osa äänesti puolesta, osa vastaan. Ja enemmistö kansanedustajista äänesti puolesta. Se on kuulkaas pikku persulit demokratiaa.
Niinkö, kerro ihmeessä lisää?
Lisää mistä? Etkö osaa lukea vai oletko muuten vain persu?
Et osaa lisätä mitään kertomukseesi?
Mihin "kertomukseen"? Kirjoitin tapahtuneita tosiasioita. Mitä ja miksi niihin pitäisi jotain lisätä?
Kokoomus pettää siinä missä kepukin ihan tuttuun tyyliin, ilman kokoomuksen tukea ei EU tukipakettikaan olisi päätynyt valtionvelkaamme lisäämään.
Sitten nää kokkareet puhuvat jostain ihmeen talouskurista, mutta ovat kyllä yhtä haitallinen sakki Suomen kannalta kuin koko vihervasemmisto päineen sarvineen!
Aika irvokas näytelmä tämäkin trans laki ja miehiltä näyttävät kaulaili toisiaan ylen uutisinsertissä eduskunnan lehterillä + pride liput liehui otoksessa.
Minuakin ehkä vituttaisi noin jos olisin ahtaine ajatuksineni vähemmistössä.
Oli se iso, iso virhe tuo EU tukipaketti. Siinä meni viimeinenkin usko Kokoomukseen, sikäli kuin tuota aiemminkaan on ollut. Demareiden liehittely meni sellaiselle tasolle, jota Kokoomukselle monen on vaikea anteeksiantaa.
Suomen porvaripuolueet kepu, kokoomus, PS, Vihreät, KD, Rkp ja Liike nyt eivät halua erota EU:sta joten siksi kannattavat EU tukipakettia.
Ulisijathan voivat vapaasti muuttaa Saudi-Arabiaan, Irakiin, Iraniin tai Venäjälle. Noissa maissa ei transuilla ole oikeuksia.
Eihän Venäjälle tarvitse muuttaa...venäjä siirtää rajaa....
Sit ei enään transut juhli
Juuri näin....Wagner ei oikein kunnioita translakeja.
nämä transujutut menee jo ali, mutta että sen takia valtioiden välisiä sotia... melko hurjaa
Onhan tästäkin laista jotakin hyötyä. Nyt ei transun tarvitse juosta lääkärien ja psykiatrien vastaanotoilla eikä terapioissa. Riittää, kun vaan ilmoittaa olevansa nainen tai mies. Säästyy kulut yhteiskunnaltakin!
Urheilussa ainakin Suomessa poistuvat nyt miesten- ja naisten eri sarjat. Jos kirjallaisella ilmoituksella sukupuolensa miehestä naiseksi vaihtanutta miestä kielletään osallistumasta naisten sarjaan, niin kilpailun järjestäjä syyllistyy rikoslain mukaiseen syrjintään.
11 § (13.11.2009/885)
Syrjintä
3) asettaa jonkun ilmeisen eriarvoiseen tai muita olennaisesti huonompaan asemaan
rodun, kansallisen tai etnisen alkuperän, ihonvärin, kielen, sukupuolen perusteella...
Ja onhan se kliffaa kun sukupuolta voi muuttaa kerran vuodessa mikä mieliala sattuukaan kohdalle.
Urpo orpo on periaatteeton ja moraalisesti rappeutunut lurjus!
taputtakaamme urvolle että toi sen kaikkien tietoisuuteen, jatkakaa.
Orpo kusi? Meni kannattajien eteen, laski housut nilkkoihin , nappas munan käteensä ja löysäsi kusen kulkea kikkelistä kamaralle.
Hieno peliliike.
Tuhti voitto perussuomalaisille häämöttää jo! Seuraava gallup voi olla JYTKY!!
Tulee olemaan hauskaa seurata persujen mahdollisen vaalivoiton jälkeistä aikaa kun tajuavat ettei heille itselleenkään kelpaa mikään toinen puolue hallituskumppaniksi. Tai no ehkä Harkimo ja lahkolaisdemarit ehkä, mutta ei tuolla porukalla hallitusta rakenneta.
Pysyhän pöksyissäsi...
https://www.youtube.com/watch?v=s35Qojv1LRw
miksi, urpo tuli ainoastaan ulos kaapista, uusiutumatonta rehellisyyttään tulisi itseasiassa arvostaa,
aploodit urvolle
Sai varsi paljo uusia kavereita.
Voi kun Alex Stubb
Palaisi Kokoomusta
Johtamaan