IDEOLOGIAA!!!

NYKYINEN SYNTIKAUHISTUS, JOTA (HERRA VARJELE!!!) NIIN SANOTUT PÄÄTTÄJÄMME NIMITTÄVÄT LAINVALMISTELUKSI, LAKIALOITTEIKSI, TAI MIKSI MILLOINKIN, ON KESTÄMÄTÖNTÄ MONESSA SUHTEESSA!!!

TÄRKEIMPÄNÄ VIRHEENÄ SE ON KAUHISTUS JUMALAN LAIN EDESSÄ!!! SIITÄ KANTAVAT IKUISEN VASTUUN ASIANOMAISET HARHAANJOHTAJAT!!! SAMOIN KAIKKI, MYÖS USKOVAT, JOTKA EIVÄT OLE TEHNEET KUKIN MAHDOLLISUUKSIENSA MUKAAN TYÖTÄ MOISEN HIRVITYKSEN ETENEMISEN ESTÄMISEKSI!!!

TOISEKSI SYNTILAKI EI KESTÄ EDES TIETEEN, BIOLOGISTEN FAKTOJEN EDESSÄ!!! RAAMATTU, JUMALAN IKUINEN SANA, OPETTAA, ETTÄ JUMALA LOI IHMISEN MIEHEKSI JA NAISEKSI!!! MUITA VAIHTOEHTOJA EI OLE!!! TUOTA OMAA SUKUPUOLTAAN EI MYÖSKÄÄN VOI VAIHTAA!!! OLET JOKO XX TAI XY!!!

TOKI TIEDÄMME, ETTÄ JUMALAN SALLIMUKSESTA JOILLAKIN IHMISILLÄ ON JOKIN BIOLOGINEN SEKAANNUS, JOLLOIN SUKUPUOLEN MÄÄRITYS EI ONNISTU PELKÄLLÄ VILKAISULLA, MUTTA HEILTÄKIN LOPULLINEN TOTUUS ON SELVITETTÄVISSÄ!!! XX TAI XY!!! JA HEITÄHÄN TÄMÄ VIIMEISIN SYNTIKAUHISTUSLAKI EI EDES KÄSITTELE!!!

NYT SUOMALAISET VÄHÄN RYHTIÄ!!!

4

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuules titityy, huutaminen ei ole ryhdikästä, joten voisitko lopettaa sen?

      • Anonyymi

        Juuri niin.


    • Anonyymi

      Ihanaa, kevään merkki kun titityy päästetty vapaaksi! 😹

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      155
      3880
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      85
      3323
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      85
      2765
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      44
      2659
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      70
      2622
    6. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      23
      2392
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      140
      2342
    8. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      152
      2215
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      39
      2032
    10. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1936
    Aihe