Hartwall Arenan paikoista!!!

Random Spectator

Moi,
tosiaan kertokaas vähän noista Areenan istumapaikoista lähinnä keikkoja katsoessa. En ole käynyt siellä koskaan, miten ala vs ylätason katsomot eroavat ? Ja toisekseen, onko lavan vastapäiseltä alueelta (katsomot 113 ja 114 esim) hyvä näkyvyys lavalle käytännössä / miten ääni kulkee areenassa sinne ?

Joo tiedän Hartwallin omat sivut joista löytyy 'virtuaalikamerat' yms paskat mutta käytännössä niistä ei ole mitään iloa kenellekään.

KIITOS vastanneille - tiedän että teitä tulee olemaan edes muutama, joskin ei montaa :(

3

2634

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nasu

      Itse olen ollut siellä viime syksynä Elämä lapselle konsertissa. Paikalla alakatsomo 110 ja rivi 12 se oli hyvä paikka, yläkatsomon alarivit on myös hyviä David Bovien konsertissa olin yläkatsomossa 311 rivi 3. On melkein sama jos on alakatsomossa ylä rivillä tai yläkatsomossa alarivillä, muutama metri korkeus eroa. Sekavaa... Ja ihan sama missä siellä istuu musiikki kyllä kuuluu, suosittelen ottamaan korvatulpat mukaan, itsellä ei eka kerralla ollut ja korvat soi pitkään kun sieltä lähti. Toivottavasti tästä oli apua.

    • ,.,.,

      mä olin anactasian keikalla seisomapaikoilla lavan edessä... ei oikeen näkyny...

      paras ois varmaan jos sais paikan reunalta suht keskeltä...

      on se kyl niin iso paikka, et sinne hukkuu!

    • sssssssss

      Itse pidän yläkatsomosta josta näkyvyys jopa parempi kuin alhaalta. Joko lavan läheltä tai suoralta osuudelta.

      Epuissa kyllä olin tuolla suoraan lavasta vastapäätä ja ei oikein nähnyt mutta kyllä ääni kantautui hyvin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      336
      11534
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      38
      3507
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      79
      3067
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      103
      2805
    5. 92
      2676
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      50
      2495
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      158
      2419
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      275
      2304
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1491
    10. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      14
      1460
    Aihe