Demarien siviilijuntta puuhastelee VALLANKAAPPAUSTA

Olkaapas tarkkoina siellä eduskuntatalossa siviilijuntta suunnittelee ottavansa vallan keinolla millä hyvänsä......
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Sanna on oikeassa. Mikäli hallitusneuvottelut menee hakauksiin kuten on mahdollista niin Sannan vöhemmistöhallitus on hyvä Idea

Äänestä
  • Ensimmäinen ajatus Marinin ehdotuksesta oli että Sanna haluaa änkyrät (toisinajattelijat) tieltään.
    Epäilen jopa että Sannalla on Putinimaisia asetuksia joita aletaan painamaan yhdessä amisviiksisten ja jauhorakastajien voimalla läpi.
    Varmaan myös husut ja muuta taustavikuttajat huutavat hurraata.

    Jumala varjele meitä sosiaalidemokratialta, olemmehan jo syvällä suossa muutenkin.
    https://www.hs.fi/paakirjoitukset/art-2000009361744.html

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Ensimmäinen ajatus Marinin ehdotuksesta oli että Sanna haluaa änkyrät (toisinajattelijat) tieltään.
    Epäilen jopa että Sannalla on Putinimaisia asetuksia joita aletaan painamaan yhdessä amisviiksisten ja jauhorakastajien voimalla läpi.
    Varmaan myös husut ja muuta taustavikuttajat huutavat hurraata.

    Jumala varjele meitä sosiaalidemokratialta, olemmehan jo syvällä suossa muutenkin.
    https://www.hs.fi/paakirjoitukset/art-2000009361744.html

    Jos yhteistyökyvyttömät änkyrät eivät saa hallitusta kasaan, niin Putin kiittää.

    Sannan esityksessä on kyseessä Suomen etu eikä kenenkäön henkilökohtainen etu.

    Äänestä

Miten tämä liittyy persuihin?

Äänestä
  • No jos demokratia ja monipuoluejärjestelmä on uhattuna niin kai se kuuluu jokaiselle poliitiikan keskustelupalstalla?

    Äänestä

Marin ja Mäkynen johtavat persuja.

Äänestä
  • BoRATilla aina kolmen kimppa valmiina taistoon jäsenkirjaetujen puolesta :)

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    BoRATilla aina kolmen kimppa valmiina taistoon jäsenkirjaetujen puolesta :)

    Borat , bile-imppu ja Sanna väliin, sitten jytkytetään.

    Äänestä

Puhuiko Marin todellakin ääneen yksipuoluehallituksesta? Uskomatonta jos todella näin!

Nimimerkillä monipuoluejärjestelmä.

Äänestä
  • Uskomatonta tietämättömyyttä. Lue sanomalehdistä muutakin kuin raiskausuutiset ja sarjakuvat.

    Äänestä

Puhuva pää ei ymmärrä, että meillä on järjestelmä joka määrittää istuvan hallituksen ja sen kuka sitä johtaa, ei ole ilmoitus asia.

Äänestä

Hyvä aloitus kun siitä saadaan keskustelua aikaiseksi,tämä palstan Vanha-Komuakka n vaan katkera kun hänen aloituksiin ei vastata. Mutta mitä roikkua palstalla jos se on noinkin vaikeaa.

Äänestä
  • Se näyttää persumiehellä olevan taas vaikeuksia istua. Olisi avomiehellään siihen mitään osuutta?

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Se näyttää persumiehellä olevan taas vaikeuksia istua. Olisi avomiehellään siihen mitään osuutta?

    Pride demari?

    Äänestä

  • Mutta ei tainnut Jyrki-boykaan sentään yksipuolue hallitusta ehdottaa?

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Mutta ei tainnut Jyrki-boykaan sentään yksipuolue hallitusta ehdottaa?

    ei kukaan muukaan ole sellaista esittänyt sinun foliohatun tavoillesi uskollisena taas skitsoillessa koska et kykene harhaisena ymmärtämään lukemaasi. Mitä Marini kertoi mahd. väliaik. vähemmistöhallituksesta koski se Natosopparin allekirjoittamiseksen mahdollistavaa VÄLIAIKAISTA väh.hallitusta mikäli hall.neuvottelut viiväästyy samassa ajankohdassa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olkaapas tarkkoina siellä eduskuntatalossa siviilijuntta suunnittelee ottavansa vallan keinolla millä hyvänsä......

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu