Nasa on vanhempi kuin annetaan ymmärtää

Anonyymi-ap

Jossain vaiheessa aikamatkustus keksitään ellei ole jo keksitty joten nasa on aloittanut pallovalheensa levityksen jo ainakin 1400 luvun lopulta. Elleivät sitten ole jo matkustaneet antiikin kreikkaan jotta historian kirjoissa olisi mainintoja sen aikaisista palloteorioista.

7

133

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oikeasti niin typerää trollausta.

    • Anonyymi

      Aloitushan on tietenkin valhetta.

      Missään lähteissä ei ole minkäänlaisia viitteitä siihen että NASA olisi ollut olemassa kauempaa kun mitä me nyt tiedämme sen olevan.

      NASA Yhdysvaltain valtion organisaationa ei voi mitenkään olla vanhempi kuin Yhdysvallat itse. Eikä maapallosta tarvitse levitellä mitään propagandaa. Monet tutkijat itsenäisesti ympäri maailmaa ovat tajunneet maan olevan pyöreä vuosisatoja sitten monia eri tutkimuksia ja laskelmia tekemällä ja nykyään sen tajuavat kaikki.

      • Anonyymi

        Mutta kukas Yhdysvaltojen olemassaolon on mahdollistanut ellei Yhdysvallat itse. Ovat lähettäneet erikoisjoukkoja 1700-luvun lopun tamineissa 1770-luvulle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mutta kukas Yhdysvaltojen olemassaolon on mahdollistanut ellei Yhdysvallat itse. Ovat lähettäneet erikoisjoukkoja 1700-luvun lopun tamineissa 1770-luvulle.

        Tarkoitat aikamatkustajia?


    • Anonyymi

      Ehkä kuumailmapallot
      Ja lentokoneet voitaisiin
      Ajatella olevan osa
      Avaruusprojekteja

    • Voitit kilpailun pääpalkinnon hölmöimmästä aloituksesta, onnittelen:).

      • Olisin odottanut Markku Lahtiselta hieman älyperäisempää kommenttia jos nyt yleensä jotain piti tähän sanoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3992
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2307
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1461
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe