Aapiskujan muutto lähestyy

Anonyymi-ap

Mitähän vanhalle koulurakennukselle tapahtuu, jääkö tyhjänä tönöttämään?

4

660

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toivottavasti koulunpito siinä jatkuu.

    • Anonyymi

      Kansalaisopisto järjestää opetusta koko tulevan lukuvuoden. Heille on vakuutettu että tiloissa ei ole mitään sisäilmaongelmaa! Torstai-lehdestä löytyy ihan painettuna tämä asia.

      Tämän rakennuksen kohtalo on vaiettu kunnassa kuoliaaksi, kukaan ei puhu koko koulusta enää mitään. Siellä voi kyllä harrastaa, sitä voi vuokrata omaan käyttöön, siellä voi kansalaisopistokin viettää kaikki tunnit. Mutta koululaisia siellä ei voi pitää!

      Ennemmin maksetaan koulukuljetuksista ja niistä kalliista parakeista Rantakylällä vuokraa, kun keskellä kylää on kunnossa oleva koulu. Päiväkodin väen saisi nyt siihen Rantakylän koulurakennukseen jos ne pakko on siellä sivukylällä pitää.

      Muodikkaan Hybridikeskuksen tiimoita on onneksi ollut vähän hiljaisempaa. Kun heikommallakin laskukoneella laskien ymmärtää että moisen rakentamisessa ei ole mitään järkeä.

    • Anonyymi

      Voisiko lukion siirtää sinne.

    • Anonyymi

      Lanataan tasaiseksi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7142
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7089
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6225
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5424
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5328
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5235
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5120
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4615
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3565
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3410
    Aihe