Se on sellainen missä IHMINEN_PALVOO_IHMISTÄ!! seurakunnat ja uskovat lähtevät juoksemaan SUPERPASTORIEN perässä ja jotan SUPER-HYPER-UBER -Pastoria aletaan PALVOA!!!!!!!! ihmisellä on joku KÄSITTÄMÄTÖN TARVE saada PALVOA IHMISTÄ!!!!!!!
Millainen on VÄKEVÄ EKSYTYS????
Anonyymi-ap
6108
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
se on hyvä , että on paljon liikehdintää ja kiire paikasta toiseen, ja ehdottomasti kuunnella pelkästään helluntaisaarnaajia, ettei vaan itsenäisesti joku erehdy tutkiin raamattua, ja mahdollisesti huomaa helluntailaisuuden eksytykseksi, tarpeeksi paljon ohjelmaa ja erilaisia tehtäviä, ettei vaan jää OMAA aikaa raamatun tutkimiseen, ja vielä helluntailaisuuden ehdoton sääntö:
pastorin puhetta ei saa arvostella . . .
itse he kyllä vääntävät raamatun sanan kieroon, mutta HEIDÄN puhettaan ei saa arvostella, ovat kai olevinaan ihan "Jeesuksia Kristuksia . . .
niinhän raamatussa: "MONTA tullee minun NIMESSÄNI ja eksyttävät monta"
Täällä pelätään eksytyksiä kuten ruttoa. Mutta Hengen elämä puuttuu lähes kaikilta. Mitään henhgellistä ei ole annettavana. Ei ole haluta evankelioida.
ei täällä mitään pelätä tarvitse, pitänee vaan olla "silmät, joilla nähdä", myös
Jeesus kehoittaa raamatussa: "ota peite pois silmiltäsi, jotta näkisit"
ei se ole pelkoa, vaan viisautta, "älkää jokaista henkeä uskoko"
Et tiedä muusta kuin pimeydestä. Olet kaukana elävästä kristillisyydestä.
niinhän sä luulet.
suomi24 on osallinen kiihottamiseen kansaryhmää vastaan. Ylläpito on suurin yksittäinen aloitusten tekijä ja kommenttien lähettäjä. Lähes kaikki ylläpidon kautta palstalle postatut kommentit sisältävät vihapuhetta ja panettelua ja solvaamista ja valheellisia väittämiä.