siellä on kuollut jo 15000 ja loukkaantunut 35000 ihmistä,se on paljon enemmäm kuin ukrainan sodassa.
miksi ukraina ei ole antanut apua turkille ja syyrialle
Anonyymi-ap
2478
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Kun laskee molempien osapuolten tappiot, niin Ukrainan sodassa on kuollut suunnilleen kymmenkertainen määrä Turkin maanjäristyksiin nähden. Ukraina on venäjän toimesta pommitettu laajoilta alueilta raunioiksi. Mistä Ukraina antaa, kun on itsekin ulkomaisen tuen varassa.
Turkkia ei paljon näy antamassa apu ryöstöllä kyllä.
Turkki ei auta ketään ottaa maksun kaikesta vainoa kristittyjä.
ei pidä paikkaansa ,näytä faktat.
ukraina lähetti shampanjaa, vaahtokarkkeja
NATO on tehnyt virheen turkin kohdalla . Erittäin.
Venäjä on yksin vastuullinen antamaan kaiken tarvittavan avun Syyriaan. Tällä kertaa toimitustapa ei ole Suhoilla.
Eikä punaarmeijan kuoron jämiäkään varmaan auta laittaa.
Koska sen armeija tuhotaan kokonaan.
Tilalle tulee venäjä mieluiten armeija 100.000 sotilaita, kuten ennen vuotta 2014
Venäjän vuoksi ukrainalaiset ihmiset ovat pulassa. Sinä voit auttaa https://www.youtube.com/watch?v=WVnNhbXMdMw
Antalya on suuri alue Alanya voi pitää lomaa siellä myös nämä asuntonsa menettäneet asunto asunnosta silmä silmästä tyypit.
Lopettakaa toi tyhmä punatähti Jumala.
Alanyaan pääsee lomalle turistina pakolaiset.
Jumala kosti turkin ja syyrian diktaattoreille.
...miksikähän näitten pikkudiktaattoreiden palatsit Ankarassa ja Damaskoksessa eivät sitten sortuneet ?
Kosti noille kristittyjen vihaajille.
Mahtaako tuo aloittaja asua samalla pallolla kanssamme ?
Ei se kuuluu puolikuuhun Arabiaan.
Lisäkysymyksenä, miksi EU ei ole tehnyt mitää Syyrian maanjärjistyksen auttamiseksi. Ne patologiset valehtelijat Brysselissä vetoavat laittomiin pakotteisiin, joka kuulema estää heiltä avustutoimet. Näin pitkälle on Brysselin ihmisoikeudet ja vapaudet menneet, siinä pienessä Brysselin sakissa.
Venäjä isännöi Syyriaa. Hoitakoon putte homman.
Syyriassa asuu arabeja jotka kuuluu oikeasti jonnekin Jemeniin tai jerikoon.
ANTIMESSIAS siinä Jeesuksen kieltäjä poraa kun on ryöstellyt kristittyjen kirkkoja taloja raiskaillut .
Just mulkkujen maa turkki onkin. Ukrainassa on kuollut ja Venäjällä sodan takia yhteensä yli 500 000 ihmistä mutta näyttele vaan mulkkuasi kristittyjen tappaja saa aina koston kuule.
Jumala laskee montako taloa autoa te olette polttanut Euroopassa....sen mukaan.
Eikö nää ole raiskannut Kyproksella kun lapsia tyttöjä poikia silmä silmästä ja silleen.