Tupakoitsijoille häätö.

Taloyhtiöille on varmistettava mahdollisuus häätöön, mikäli asunnossa tai parvekkeella tupakoidaan.
Tämän pitää koskea myös maahanmuuttajia!!!!!
23108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Aina voi ostaa ilmastoidun teltan kotii siellä voi tuprutella ja piereskellä menemään ei haise naapureille eikä kämpiksille ollenkaan toki maksaa muutaman sata euroa mutta ei tarvitse ulkona ravata.

Äänestä

Oikeaa kehitystä, kaikille on taattava mahdollisuus raittiiseen ilmaan.

Äänestä

selänteen sanoin kommaritouhua.

Äänestä

Miten kohdellaan Ford Transit persuja?

Äänestä
  • Ihan samoin kuin muitakin veroja pukkaa transuillekin.

    Äänestä

Myös suhupierut kielletään ja paskanpuhujille uhkasakko

Äänestä

No ainakin osa talosta saa nukkua sitten yönsä rauhassa. Täällä ei saa polttaa partsilla mutta pihalla saa ja tämä oven pauke öisin on aivan käsittämätöntä, ihan kuin alkon ovi perjantaina.

Äänestä
  • Tupakointikielto käy taloyhtiöille kalliiksi ja käy sitä kalliimmaksi, mitä useampi kerros talossa on.

    Hissi ei nimittäin liiku ilmaiseksi.

    Äänestä

Jostain syystä tupakointi on kuitenkin sallittua jalkakäytävillä, bussikatoksissa ja kaikkien julkisten rakennusten ovien edessä.

Ja miksei tupakointia ole kielletty henkilöautoissa, joissa on alaikäisiä lapsia?

Äänestä
  • Käsittääkseni bussikatokessa ei saisi polttaa. Se on aina kiva kun vedetään puoli norttia henkeen ja astutaan bussiin sisään savut keuhkoissa sama kun mennään rakennuksiin sisään puoli nortia henkeen ja tupakantumppi maahan ja sisälle ovesta puhaltelemaan sitten ihmettelevät kun tupakan poltosta valittetaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Käsittääkseni bussikatokessa ei saisi polttaa. Se on aina kiva kun vedetään puoli norttia henkeen ja astutaan bussiin sisään savut keuhkoissa sama kun mennään rakennuksiin sisään puoli nortia henkeen ja tupakantumppi maahan ja sisälle ovesta puhaltelemaan sitten ihmettelevät kun tupakan poltosta valittetaan.

    On teillä päin lyhyet nortit, kun ne pystyy vetämään parilla imaisulla loppun saakka.

    Äänestä

Tupakoitsijoilla ei taida olla enää aivoja lainkaan? Asunto tuhoutuu tupakansavusta. Hajua on todella kallista yrittää häätää pois. Kaikki pinnat lisäksi keltaisena. Muutaman kymmentä tuhatta maksaa asunnon palauttamiseksi ihmisasumukseksi tupakoitsijan jälkeen.

Äänestä

hajusta voi päätellä onko huumeita vai perinteinen savuke,

Äänestä
  • Suurinta osaa huumeista ei kyllä poltella.

    Äänestä

Kunnon diktatuuri on tosiaan aina paikallaan niin kuin aloittaja ehdottaa! Fasismi kunniaan!

Äänestä

Kielletään kaikki!

Äänestä

Omassa asunnossaan tupakoiva kansalainen on tuomittava elinkautiseen vankeusrangaistukseen.

Äänestä

Mitä tiukemmille tuon iljettävän tavan omaksuneet laitetaan sen parempi. Sen parempi myös noille nikotiiniaddikteille itselleen.

Äänestä

Voihan sitä liesituulettimen alla käryyttää.

Äänestä
  • Voi, vaikkei kaikkea hajua viekkään. Ja levittää putkiston kautta naapuriinkin.

    Äänestä

Kyllä on elämä nykysuomessa vaikeaa.....

Äänestä

Myös alkoholin käyttö kiellettävä kerrostalojen ja rivareiden alueella häädön uhalla.

Äänestä

Rööki lössi vaan tiukoille. Ovat aiheuttaneet naapureille niin paljon harmia itsekkyydellään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Taloyhtiöille on varmistettava mahdollisuus häätöön, mikäli asunnossa tai parvekkeella tupakoidaan.
Tämän pitää koskea myös maahanmuuttajia!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu