Millainen maa Suomi olisi

Anonyymi-ap

Jos kaikki kehitysapurahat olisi käytetty veronmaksajien ja SUOMALAISTEN HYVÄKSI!

Niin miettikääpä sitä!

6

799

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Leipäjonot lyhenisi. Juuri äskettäin kaupunkin Uudellamaalla lopetti leipien ym. jakelun kansalaisille kun jakelutilan vuokraa nostettiin liian korkeaksi.

    • Anonyymi

      Eipä ne meidän poliitikot niin pitkälle ajattele. Kunhan kaverit ja itse saavat kovapalkkaiset työpaikat.

      Lyhytnäköiset sosdemvihervasemmistolaiset mieluummin työntää verorahat Afrikkaan

    • Anonyymi

      On mietitty sitä ja sitä, minkälainen Suomi olisi, jos verovaramme oli pääasiassa käytetty suomalaisten hyvinvointii ja koulutukseen eikä toimimiseen koko maailman Kelakassana. Minkälaista olisi opiskella koulussa, jos siellä olisi vain suurin osa samankaltaista ja tasoista väkeä oppimassa.

    • Anonyymi

      Paksumpi

    • Anonyymi

      Toivottavasti pitää paikkaansa uutinen , että kehitysapua leikataan 1.2 miljardia. Rahat loppuu Afganistanin, Myanmarissa, Keniassa, ainakin ? Ei ole ihme jos meitä pidetään tyhminä : Otetaan velkaa kun lähetetään rahaa muualle, ja omat asiat hoitamatta ?

      • Anonyymi

        Velkarahalla kehitysapua Afrikan ym.maille,tosi järkyttävää touhua. Nykytilanteessa missä Suomi menee kehitysapurahat jäihin,käytetään oman maamme hyväksi nekin rahat.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      94
      4145
    2. 66
      3403
    3. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3054
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2529
    5. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2336
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      199
      2105
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      30
      2051
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      41
      850
    9. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      52
      756
    10. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      70
      755
    Aihe