Sanna Marin tuli italian rahan luovutusretkeltä. Heti lentokentällä haastattelussa ja naurusssa suin kehui tehneensä hyvän diilin suomalaisten ja suomen rahojen siirrossa Italian hyväksi ; SANNA KERTOI ANTANEENSA 7 milj. JA SAI 3. milj. ja oli tuo vaihtokauppa Sanna Marinin mielestä oli ollut H Y V Ä Diili.
MUISTATTEKO
11
113
Vastaukset
- Anonyymi
Ei miljoonaa vaan miljardia.
- Anonyymi
Miljardeja, ei miljoonia. Lisäksi unohdit, että siinä tuli myös huomattavia takausvastuita.
- Anonyymi
vielä törkeämpää ja pahempaa. Muualla maailmalla tuon sortin ämää kivitettäs tai tapettas.
- Anonyymi
Nyt se kuoppasi NATO-haaveet alkamalla mölistä uudesta halal-laista, vaikka juuri tuli Niinistön kanssa palkinnot kainalossa!
- Anonyymi
Marin on ehkä tyhmin olento pylvästalossa, eläimet mukaan lukien.
- Anonyymi
tyhmyyden lisäksi omaa kieroutuneen luonteenlaadun. Yksi luoneeen piirre voisi olla narsismi`. Tuo akka joutas nopeati ulos tuolta paikalta on jo tehnyt tarpeeksi paljon korvamatonta vaihinkoa suomen taloudelle ja tavalliselle ihmiselle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
tyhmyyden lisäksi omaa kieroutuneen luonteenlaadun. Yksi luoneeen piirre voisi olla narsismi`. Tuo akka joutas nopeati ulos tuolta paikalta on jo tehnyt tarpeeksi paljon korvamatonta vaihinkoa suomen taloudelle ja tavalliselle ihmiselle.
Sanna valehteli mutta eroa ei ole vaadittu.
- Anonyymi
on tämä kyseinen akka todella ajanut suome kansan ja talouden todelliseen kurjuuteen. Tästä ei helposti tulla nousemaan. Suurin syntipukki on puotipuksu Marin
- Anonyymi
Huomioikaa siihen Italian velan takausvastuut päälle, turpiin tulee ainakin 15 miljardia, koska Italia ei tule maksamaan velka-osuuttaan koskaan, lisää pyydetään kun entiset rahat on tuhottu, kylmää faktaa.
- Anonyymi
Mutta Sannahan totesi silmät isoina, tehtiin hyvä sopimus. Oliko vedetty halolla kuuppaan, vai onko tämä sitä demarimatikkaa?
- Anonyymi
tästä lähes kaikki voidaan katsoa tuo vastuuttuman ämmän kontolle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4372796Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?2302230- 641919
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3261464Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1631287Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal741156- 931097
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.341077Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121047K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81017