Lucid Air Sapphire vai Tesla Model S Plaid?

Tuli taas ylimääräistä rahaa sijoituksista ja tällä kertaa ajattelin hankkia lelun kesäksi. Eli tehokkaan sähköauton. Lucidissa olisi noin 1200 "hevosvoimaa", kun Teslassa vain about 1000. Lucidissa pitäisi olla myös pidempi range.

Tesla voisi olla laadukkaampi, kun on enemmän massatuote?

Lucid on hieman Skoda Suberb Mark2:n näköinen sivuprofiililtaan.

https://www.lucidmotors.com/stories/introducing-sapphire-pinnacle-electric-performance
11309
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kun rahaa kerran on - osta molemmat :)
Homokiekko rikkaat ovat kerskailleet isoilla autotalleillaan ja monilla luxus autoillaan

Kerro miten se vaurastuminen on tapahtunut?
Vaurastutaan yhdessä :)

Äänestä
  • Alaa Joodi Mwayleh

    Äänestä

  • 🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

    ❤️ ­N­­y­m­f­­­o­­­m­a­­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17739909p

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

Onnea vaan jos meinaat päästä varauslistalle.

Äänestä
  • Ja toimitusaika noilla lienee 2–3 vuotta, jolloin on esitelty jo uudet ja paremmat mallit.

    Äänestä

Tuossa pätkässä (pitkä on, mutta jos jaksaa kelata) näkee hyvin mikä on polttomoottoriautojen ongelma.

Bugatti Chiron ruopii kaikilla neljällä pyörällään asvalttia lähdössä, mikä toki on näyttävää. Akkuvehkeet lähtee kuin mummo hangesta.

https://www.youtube.com/watch?v=EyDpQpcPpuc

Äänestä
  • Mutta eipä sillä ole käytännössä ainakaan suomen liikenteessä merkitystä kuka lähtee mistäkin j kuinka a nopeasti. Sillä ei mitään voita ainakaan merkittävästi.

    Äänestä

Pystyykö ajamaan 2000 kilon vaunu perässä Hangosta Nuorgamiin 12 tunnissa talvella 30 asteen pakkasessa vastatuulessa?

Jos ei, niin sitten ei tee mitään.

Äänestä

Lucid air ehdottomasti. Ainakin itse ostaisin jo pelkästään sen takia että on paljon paremman näköinen niin sisältä kuin ulkoa ja varmasti muutenkin kaikin puolin parempi ja onhan sapphire ihan eri hintaluokassakin kuin plaid niin on syytä ollakkin parempi kaikin puolin.

Äänestä

🤣🤣🤣🤣Äityli antoi viikkorahan? Mihin meinaat sen 10 € sijoittaa?

Äänestä

Vaikka ostaisi mitenkä kalliin sähköauton, niin ei sellaisilla akkupaketeilla oikein voi kuitenkaan brassailla, kuten bensa-autojen aikaan.

Kun Rytsölät ostivat kumpikin keltaiset Lamborghini Diablot allensa, niin silloin tavallinenkin pulliainen tajusi, että noilla on nyt ainakin 2,5 miljoonan markan autot allansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tuli taas ylimääräistä rahaa sijoituksista ja tällä kertaa ajattelin hankkia lelun kesäksi. Eli tehokkaan sähköauton. Lucidissa olisi noin 1200 "hevosvoimaa", kun Teslassa vain about 1000. Lucidissa pitäisi olla myös pidempi range.

Tesla voisi olla laadukkaampi, kun on enemmän massatuote?

Lucid on hieman Skoda Suberb Mark2:n näköinen sivuprofiililtaan.

https://www.lucidmotors.com/stories/introducing-sapphire-pinnacle-electric-performance

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu