Miten hän toimisi?

Anonyymi-ap

Raamatussa kerrotaan selvästi, että rahan käsitteleminen sapattina kirkossa on jumalatonta toimintaa.

Jeesus puhdisti temppelin rahankäsittelijöistä, jotka tekivät näennäisesti hyvää työtä vaihtamalla Jerusalemiin tulleiden juutalaisten pyhiinvaeltajien rahat käypään valuuttaan, jotta ihmiset saattoivat maksaa temppelimaksut.

Jos Jeesus sattuisi tulemaan adventtikirkon, niin hän ottaisi ruoskan ja häätäisi adventistit pois kirkosta. Rahan käsittely sapattina kun on jumalatonta ja rikkoo sapatin pyhyyttä.

Tämä oli yksi syy siihen, miksi erosin adventtikirkosta, kun Pyhä Henki valaisi totuuden ja adventtikirkon harjoittaman jumalattomuuden.

4

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onneksi nykyisin maksetaan vain kortilla ja mobiilisti. Jessen opit on vanhentuneet siltäkin osin. Joutuisi nyt riehumaan jotenkin muuten rehellisiä yrittäjiä vastaan.

    • Anonyymi

      "sapattina kirkossa on jumalatonta toimintaa."

      Ei Jeesuksen aikana ollut kirkkoja. Temppeli oli, ja synagogissa. Et taida tuntea Raamattuasi.

      "vaihtamalla Jerusalemiin tulleiden juutalaisten pyhiinvaeltajien rahat käypään valuuttaan, jotta ihmiset saattoivat maksaa temppelimaksut."

      Miten niin käypää valuuttaa? Temppelissä myytiin uhrieläimiä. Niitä ostettiin rahalla, eikä Jesus sallinut kaupankäyntiä temppelissä.

      “15. He tulivat Jerusalemiin. Jeesus meni temppeliin ja alkoi ajaa myyjiä ja ostajia sieltä ulos. Hän kaatoi kumoon -- kyyhkysten myyjien istuimet 16. eikä sallinut kenenkään kantaa tavaraa temppelialueen kautta.” (Markus 11:15-16, FinRK)

      Monessako KIRKOSSA nykyään harrastetaan uhrieläinten kauppaa?

      "Tämä oli yksi syy siihen, miksi erosin adventtikirkosta, kun Pyhä Henki valaisi totuuden ja adventtikirkon harjoittaman jumalattomuuden."

      Sinun totuutesi on heikolla pohjalla!

      • Anonyymi

        "Monessako KIRKOSSA nykyään harrastetaan uhrieläinten kauppaa?"

        Kaikissa! Pastorit ja papit ovat niitä uhrielukoita. He omien sanojensa mukaan uhrautuvat laumansa edestä.
        Tosin pastorin suu on saastainen ja petolliset ovat hänen huulensa.
        Adventtikirkossa rahauhreja kutsutaan uhrilahjoiksi, jos et satu tietämään.
        Siinä pastori on se uhri, joka sitten saa ne rahat, mitä maksavat asiakkaat hänelle joutuvat antamaan vaivannäöstään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      315
      11220
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      31
      3436
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      79
      3037
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      95
      2741
    5. 89
      2611
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      154
      2331
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      271
      2223
    8. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1471
    9. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1445
    10. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      140
      1366
    Aihe