Amerikas on ammuttu uhuvo alaha. Hmmm.. Ole alieni, ole kaikes kehitykses huomattavasti edellä, hurauta tähtien välinen matka hujaukses, lopulta alkukantaisten ihmisten antiikkinen f-22 hävittäjä ampuu sinut alas yhdellä liipaisimen painalluksella. Joku ei nyt täsmää...
Uhuvoja amerikan taivaalla
Anonyymi-ap
15105
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
semmosta se on ,,,siviilisaatioita kun on niin monia universumissa ja jotkin lentävät kappaleet tippuu alas kun taas toisia ei saa kiikaritähtäimeen ollenkaan,,,jokin ei täsmää sun kertomuksessa,,,olisiko uskon puute DDDD
Lapuan ufomies paikalle, rallienglantia kun puhuu ufolle niin eiköhän lähe vitomaan.
Ufoja ei maan aseilla ammuta alas ei eres amerikkalaasilla
vaikea sanoa ,,toisia ammutaan alas ja toisia ei ,,,Area51 kertoo totuuden
Todennäköisesti hyvin kehittynyttä elämää lienee jossain avaruudessa.
Tuskin tulevat tänne katselemaan tumpeloa joka on lyhyessä ajassa sotkenut oman
elinympäristönsä. Pilannut meret,maan ilman ja suurelta osin lähiavaruudenkin. Roskannut kuussa ja marsissakin roskaa ja romua.
Metä moinen tumpelo todellisuudessa kiinnostaa tai ehkä käyvät kerran katsomassa
et tietävät kiertää kaukaa.
Hollywood on syöttänyt UFO juttuja vuosikymmenet. Yleensä Kansalle syötetyt asiat ilmestyy tarpeen tullen, Taivalle on Speijattu lentokoneista ALUMIINIA koko vuoden jos Ufoja näkyy tulee ne tuhansista sateliiteistä jotka heijastevat ne Alumiini kalvolle Projektoreillaan.
No eikun Al Dante tulkkaamaan.
Pallollako alieni muka liikkuu.kaikis on ollu pallo mitkä on ammuttu.
Kulju ei kumma kyllä usko noiden olleen avaruusolentojen aluksia.
Siis juttu Iltalehdessä. 🛸
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/fcff2a28-aa18-4efa-9b16-766c388e3a1f
Jospa tämä onkin jokin terroristi ryhmän tekosia? Kylvää vaikka jotain koronan tyylisiä bioaseita?
Ne mitään avaruusaluksia oo, vappupalloja joissa foliopinta. Foliohattuja jne... Helpo rakentaa kiiltävä laite jossa heliumpalloja sisällä.
Suomessa on ollut bussin kokoisia palloja jo 2006. Paremmin kuvattukin. https://www.youtube.com/watch?v=Y16oV3wn588
Näiden ufoasioiden ratkaisemiseen tarvittaisiin lapualaista viisautta.
Amerikalta typerää ampua raketilla tai ohjuksilla näitä pillunpäreiksi. Jos on terroristien lähettämä myrkkylasti, niin varmistaa myrkkyjen leviämisen mahdollisimman laajalle.
Järkevintä ampua palloa konekiväärillä, eikä silloinkaan sarjaa. Yksittäinen reikä toisi pallon hallitusti alas, merelläkin ehtisi vaikka kopin ottaa. Ei tarttisi ettiä yksittäisiä kappaleita merenpohjasta ja mahdollinen lasti ja laitteisto säilyisi yhtenä kappaleena.