Uutispimento käynnissä.

Anonyymi-ap

6

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Estonia, Nordsteam...
      Pahojen ihmisten tekoja.

    • Anonyymi

      Suomi laitettaan lihoiksi "valtojen" toimesta koska ollaan konkurssikypsiä jumalattomuuden kasvaessa.
      Alas-ajo kiihtyy.

      • Anonyymi

        WEF tekee ja on jo tehnytkin Suomessa nk. "ukrainat".
        Aivan sama kaava kuin WEF:in, Soroksen ja IMF:n toimien kohdalla Ukrainassa:

        Ukraina ajettiin talouskriisiin, jolloin maan omistus siirtyi juutalaisjohtoisten rahamiesten hallintaan.

        Nyt on meneillään samankaltainen sisällissodan, eli oman kansan "erotetun osan" vastainen hyökkäys kuin on ollut jo n. 10 Ukrainassa Krimin ja Donbassin alueiden venäläisiä vastaan.

        Suomessa, Mediapoolin taholta aktiivisesti ja aggressiivisesti kielletään osan suomalaisen kansan "suomalaisuus", leimataan venäläisiksi ja tällä verukkeella on jo aloitettu väkivalta- ja tappouhkaukset (ja joista Mediapoolin uutistoimistot eivät uutisoi, eikä Suomi 24/7, ilmoituksista huolimatta, ole piitannut).

        Juu, kirjoitin tämän ihan itse, ihan omana, poliittisena tuntemuksenani ja mielipiteenäni (tietenkin elämäni aiempina vuosikymmeninä eri poliittisissa aatteissa jossain määrin mukana olleenakin). Putin ei lähettänyt minulle tätä tekstiviestinä, vaikkakin foorumin NATO:n pää-äänenkannattaja, ylikansallinen, globaali (ilm. suomenruotsalainen) "henki-valta" on jo monessa viestissään (vastoin totuutta) näin väittänyt ja lietsonut olettamaan. Aina lisäten "mielipiteikseni" paljon sellaista mitä en muista koskaan itse kirjoittaneeni.

        Novorossialainen Pjotr Matrjonitsev:
        https://www.youtube.com/watch?v=p8H-eZgH4kU

        Pjotr 8 vuotta sitten. Tuo videon lopussa näkyvä vihreäpukuinen herra on (oli) joku donbassilaisten, tuolloinen sotilaallinen johtaja (nimeä en muista). Symppiksen oloinen:
        https://www.youtube.com/watch?v=39hh9PDTS-E

        Vstavaj Danbass!
        https://www.youtube.com/watch?v=_EHvcfvg1U0
        *


    • Anonyymi

      Zelensky ja Marin parhaimmat kaverit kokaiini-jauhojengissä.
      Valokuvassa kuin aviopari.

    • Anonyymi

      Montako juttua 24 alustaalla?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      228
      3935
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      138
      1404
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      126
      925
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      909
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      890
    8. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      747
    9. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      726
    10. Mara&Esko gaalassa jälleen

      Onkohan expariskunta taas tulossa yhdessä punaiselle matolle etuilemaan?? Heillähän on omasta mielestään oikeus, ovat He
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      697
    Aihe