Ei saa helmikuulle lääkäriaikaa eikä voi varata maaliskuulle.Elkää lapsiperheet ainakaan tänne muuttako eikä välttämättä ikääntyneetkään jos on vanhenemisen vaivoja mitä väkisinkin tulee.Huonosti on kunnassa asiat kun ei asukkaistaan pysty huolehtimaa.Ei kannata mainostaa valheilla
Terveyskeskus
Anonyymi-ap
61359
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Niin, mehän kuulumme nyt siihen Hyvinvointialueeseen. Sote uudistus tämän vuoden alusta.
Hyvinvointialueisiin tuhlattiin miljardeja rahaa, mutta toiminta muuttui vain huonommaksi.
Oppisivat ensin miten mitataan verenpaine.Se ei käy ihan niin että juot kahvia
ja mittaat tk:n mittarilla heti perään.Ja vanhukset tuuppaa rollaattoria Hämeenkyröstä makutorille liukkailla keleillä.Onhan palvelut.Ilmainen kyyditys taksilla.
Yksityisvastaanotto on huhujen mukaan parempaa kun kunnallinen.
Aina ne hoitsut iskee heti etumukseen kiinni kun ovi sulkeutuu. Koitan vältellä koko laitosta koska vaimo ei kotona tykkää. Usein ihan nuuhkii että vehje tuoksuu vieraalle pillulle.
Ootteko kattelleet uusia hoitotarvikepalvelun nettisivuja,varmala säästyy tarvikkeet ja rahat,ei ihan helppo tilata niitä tarvekaluja,kaikilla ei nettiä eikä taitoa käyttää niitä. Puhelinpalveluaika tiistaina ja keskiviikkona yksi tunti kumpanakin päivänä.Näin palvellaan ihmisiä täällä