Valkoinen talo kommentoi tuoreita 'ufohavaintoja'

Anonyymi-ap

Valkoisen talon mukaan viikonloppuna havaitut tunnistamattomat lentävät esineet piti ampua alas, sillä ei ollut varmuutta, suorittaisivatko ne jonkinlaista valvontaa.

Viikonloppuna ammuttiin alas kaksi henkilöauton kokoista kohdetta Kanadassa ja Yhdysvalloissa. Lisäksi Yhdysvalloissa Huronjärven yllä ammuttiin alas kahdeksankulmion mallinen kohde.

– Tiedän, että on ollut kysymyksiä ja huolia tästä, mutta edelleenkään ei ole viitteitä avaruusolioista tai maapallon ulkopuolisista aktiviteetistä liittyen näihin viimeaikaisiin alasampumisiin, Valkoisen talon lehdistösihteeri Karine Jean-Pierre sanoi.

– Halusin varmistaa, että amerikkalaiset ihmiset tietävät sen. Ja oli tärkeää, että me sanomme tämän, koska olemme saaneet kuulla paljon siitä.

Sunnuntaina Yhdysvaltain ilmavoimien kenraali Glen VanHerck ei suostunut sulkemaan pois maapallon ulkopuolisen aktiivisuuden mahdollisuutta.

– Annan tiedustelu- ja vastatiedusteluyhteisöjen selvittää sen. En ole sulkenut mitään pois, VanHerck sanoi.

Valkoisen talon turvallisuusasioista vastaava tiedottaja John Kirby kertoi maanantaina, ettei Yhdysvallat ollut vielä tunnistanut viikonloppuna maahan ammuttuja esineitä.

Kirbyn mukaan Yhdysvallat valvoo aiempaa tarkemmin ilmatilaansa, mikä saattaa osittain selittää kasvun havaittujen esineiden määrässä.

Kirbyn mukaan esineiden ei arvioitu olevan uhka ihmisille maan pinnalla, eivätkä esineet näyttäneet merkkejä ohjaus- tai propulsiokyvystä. Propulsiolla tarkoitetaan työntövoimaa tuottavaa järjestelmää.

Kirby sanoi myös, etteivät esineet lähettäneet viestintäsignaaleja eivätkä ne olleet miehitettyjä.

– Amerikkalaisten ei tarvitse olla huolissaan alieneista, mitä tulee näihin ilma-aluksiin, Kirby sanoi.

CNN:n virkamieslähteiden mukaan kaikki viikonloppuna alas ammuttua esinettä olivat eri näköisiä. Yhden lähteen mukaan ne olivat suunnilleen saman kokoisia.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009391129.html


Onkohan 5G verkot tai mRNA-piikit sekoittaneet ihmiskunnan lopullisesti, kun Yhdysvaltain viranomaiset puheissaan selvästi tuovat esiin näitä UFO ja alien -heittoja. Vai onko tämä puhdasta sotapropagandaa ja zoomin kääntämistä? Ennen USA:n hallinto ei näin ole toiminut. Onko Suomen valtamedian vilkas uutisointi "ufoista ja alieneista" CNN-lähtöistä aivopesupropagandaa, jolla ihmisiä saatetaan koronapandemian, Ukrainan sodan, Venäjäuhan, polttoainekriisin, sähkökriisin, ruuan jätti-inflaation, maahanmuuton, moninaisuuden, Digi-ID:n jne. avulla yhä syvempään selviytymismoodiin, eli heränneiden määrää koitetaan rajoittaa ja kasvua pysäyttää stressin supistamalla tietoisuudella.

16

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole viitteitä alieneista mutta eivät osaa vastata yksinkertaisiin kysymyksiin eli onko ihmisten tekemiä ja jos on miten painovoima on saatu kumottua metallista esineestä että pysyy taivaalla alueella jossa vaikuttaa painovoima. Jos niissä olisi kaasua ne räjätäisi ammuttaessa pi**n päreiksi, eikä taatusti jäisi ehjää laitetta tutkittavaksi.

    • Anonyymi

      Seuraava vedätys
      Muistuttaisin nyymejä, että älkää langetko kulttilaisten seuraavaan vedätykseen. Sellainen tulee varmasti. Tahti on kiihtynyt ja paineet kasvaneet, kun lammaslauma ei seurannutkaan niinkuin oli ajateltu.

    • Anonyymi

      Alienit tulloo, äkkiä sosiaalikrediitit ja matopirtelöt kaikille!

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tämähän se on, Alienien feikki-invaasio. Saadaan sopivasti ihmiset seisomaan (((hallitsijoiden))) takana yhtenä rintamana, suurta ennennäkemätöntä vihollista vastaan joka uhkaa koko ihmiskuntaa.
      -Ja samalla viedään sulta omaisuus ja oikeudet pois. Kätevää, vai mitä?

    • Anonyymi

      Lampaita viedään taas
      Ensin etsittiin koronarokotteilla lampaat. Sitten lampaita alettiin pelottelemaan ryssän hyökkäyksellä ja sehän toimii. Lampaat ovat myymässä puolustuksenkin ulkomaille.

      Seuraavaksi lampaat alkavat pelkäämään ufoja, enkä hetkeäkään epäile, etteikö lampaat aloita surinaa ja määkimistä kun vain alkuun pääsevät.

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009388439.html

    • Anonyymi

      Ufot ja avaruusoliot ameriikan yllä -salailua
      Eka viralliset faktat:

      >4.2. jenkit ampuu kiinalaisen vakoilupallon alas, myrtle beach
      >10.2. jenkit ampuu "objektin" alas, deadhorse
      >11.2. kanada (norad) ampuu objektin alas, yukon
      <objekti oli "sylinterimäinen" t: kanadan puolustusministeri
      >12.2. jenkit ampuu objektin alas, huron-järvi
      <ei sanottu pallo ihan syystä koska se on joku objekti, ei tiedetä miten pysyy ilmassa t: pentagon

      Ja nyt mun keksimä salaliitto: Oikeasti ufoja lentelee ainakin jenkkien yllä ja kiinalainen vakoilupallo oli oikeasti jenkkien nopeasti kasattu feikki-vakoilupallo. Sitten uutisoidaan näyttävästi tämä vakoilupallon ampuminen. Tälleen voidaan ampua objekteja alas vapaasti ja kansa ajattelee, että ne on niitä kiinalaisten palloja. Kanada pilaakin tämän sillä ettei pelaa mukana ja sanoo, että ei ne ihan palloja olleet. Nyt kaikki paljastuu!

      Oliko hyvä?

    • Anonyymi

      Nämä uutisoidut ufot on vaan kusetusta ja niillä tehdään lisää jännitteitä kiinan ja jenkkien välille, tai ehkä annetaan vaan kansalle leipää ja sirkushuveja ja pidetään huomio muualla, kun taustalla tehdään jotain muuta.

      • Anonyymi

        Juuri noin: vanha Hollywood-trikki - SMOKE AND MIRRORS,...savua ja peilejä, SALAILUA JA HUOMION VEDATYSTÄ MUUALLE!


    • Anonyymi

      semmonen kutina, että tuo ns ufo invaasio on lavastettu. Vaikka leveli podcastissä mainittiin tästä lavastetusta ufo-invaasiosta, niin tuntuu että olen kuullut tuosta ennenkin että ennen uutta maailmanjärjestystä tulee lavastettu ufo-invaasio.

      • Anonyymi

        Olen mäkin kuullut teorian tästä lavastetusta ufoinvaasista varmaan jo viisi vuotta sitten. En vaan muista enää missä.


      • Anonyymi

        Onkos todisteita ? Eipä taida.


    • Anonyymi

      Von Braun’s False Flag Alien Invasion. From 1974 – 1977, Werner Von Braun began privately telling Carol Rosin, a colleague at a major aerospace company Fairchild Industries, about a sequence of contrived global false flag “cards” such as asteroid impacts and extraterrestrial invasion, which would lead to the militarization of space and usher in a New World Order. Now more than 40 years later, the sequence predicted by Von Braun appears to be on the verge of playing out as mainstream media increasingly speculate about asteroid strikes and an alien invasion in what many believe are cases of predictive programming.

      https://exopolitics.org/von-brauns-false-flag-alien-invasion-genuine-warning-or-deception/

      • Anonyymi

        Von Braunhan oli tunnustuksellinen kristitty uskovainen.


    • Anonyymi

      Kriiseillä säädellään ihmisten tietoisuutta ja vältetään suuri herääminen

      Kaikenlaista kriisiä pukkaa nyt koko ajan, tai sitten valtamedia haluaa meidän stressaavan, joka laittaa selviytymismoodiin ja saa havaintokyvyn kapenemaan. Pandemiat, massainvaasiot, terrori-iskut, sodat, energiakriisit, jätti-inflaatiot ym. toimivat samanlaisina zoomin kaventajina, vähän kuin nuijanukutus suuren heräämisen aikana, kuten vuonna -68. Eliitti saa taas muutaman vuosikymmenen rauhan herääjiltä, ennen seuraavaa yritystä.
      https://i.ylilauta.org/bf/aa/bfaa8e27a4845712.jpg

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3225
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3087
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2447
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      99
      2180
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1903
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1800
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1616
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1405
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1290
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      81
      1132
    Aihe