Suomen migrin pidettävä selkeä viesti maahanmuuttajille ,jos teet rikosken vankilaan, kotimatka odottaa ,eikä siinä lapset auta,isänsä teot joutuu tyhnä äiti ja kakara maksamaan.Tyhmä rikollis mamu kotimatkoihinsa,jos ei osaa käyttyäytyä saamillaan ehdoilla,niin lapsikortti ei auta,niitä tehtäisiin aina sitä mukaa lisää jos lapsen etu ajaa maamme lain!
VANKI MAMUT KOTIMAIHINSA.
Anonyymi-ap
452
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
MOT , Irakin insinööri kävi ilman papereita hakeen Ruotsista passin !! SIIS , montako niitä oikeesti on jokaisella ananaspäällä ,,, voi vittu mitä ämmiä noi suomalaiset jalanlevittäjät oikeesti !
Matumassa ilmestyi Stadiin
ja pantiin
tuli Suomeen hoitajaopinta tekemään
– nyt maksut ovat rästissä ja suomalaisia uhkaa ”inhimillinen tragedia”
Sinä nimittäin maksat
matu ei maksa
Päätöksillä on kiire, sillä Laurean hallitus on antanut aikaa helmikuun loppuun rahoituksen järjestämiseen tilaajan kanssa
Silloin sinut pannaan liriin ellei rahaa löydy
niitä ei Laurea maksa
https://yle.fi/a/74-20017891
Ei kait lapsen etu voi olla rikollinen matufaija.
rikollisten salainen hävitysorganisaatio 🤔poliisi on huolissaan ilmiöstä , jossa rikolliset vain katoavat 🤣