Taitaa maakunta olla

vielä kusessa ton Seinäjoen Aallokon kanssa....Huh huhhhhhhh
779
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Seinäjoella on ollut piikki aina auki. Maakunta maksajana. Avaruuden, (lue, Etelä-Pohjanmaa), musta aukko. Vie kaiken energian, koulut ja rahat.

Äänestä

Kyllä maakunta maksaa.

Äänestä

Taitaa olla luciferin juonia

Äänestä
  • Niin vapaamuurareidenko?

    Äänestä

VPF konkkaan, sivuluisurokit ynnä muut pikkufestarit vaikeuksissa. Seinäjoki imee kaiken tangoineen, provinsseineen, vauhtiajoineen....

Äänestä

Joopa joo. Rakennukseen suunnitteilla 17 työpistettä, joille ei tiedossa käyttäjiä. Eikös hyvinvointialueen johtaja ole sitä mieltä, että kaikki keskitetään tulevaisuudessa Seinäjoelle. Kyllä niitä työpisteitä silloin tarvitaan, eikä riitäkkään.

Äänestä

Kaupunginjohtaja heittäytyy tietämättömäksi ja Välimäki tässä taas kerran on soosannut yhtiöidrn kautta asiat aivan solmuun. Ei ole ensimmäinen kerta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

vielä kusessa ton Seinäjoen Aallokon kanssa....Huh huhhhhhhh

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu