Onko tietoa koska jatkuu
GF Money lunastukset
Anonyymi-ap
72622674
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 726
Vanhimmat
vissiin tolppien paikkoja etsitään..
Seuraavan kvartaaliraportin yhteydessä ajankohta ja määrä vahvistetaan. Ilmeisesti maaliskuussa 2023. Osarissa oli miljoonien liikevoitto.
taitaa olla askelmerkkien etsimistä. sivuilla ei näy mitään maaliskuusta. miksi eivät tiedota
Tuosta voit lukea.
https://gfmoney.com/artikkelit/etuoikeusosakkeiden-lunastukset-maksettu/
Mutta nyt on 2023 .Maksuja ei ole tullut tai ilmoitettu koska olisi tulossa ,eikä infottu
Jos osaat lukea linkistä ja käyttää järkeä niin siitä tiedotetaan maaliskuussa 2023.
Vissiin maalinpaikkoja siirrellään taas .
onko kukaan saanut rahojaan ..oikeuden päätöksellä
Älä höpötä. Rahat tulivat jo joulukuussa 2022. Seuraava päätetään maaliskuussa 2023. Spede -juristeilta taisi maksajat loppua kun ei ollut mitään casea…
Spedet liikkeellä taas Turusta..Rahoja ei näy tai kuulu tilillä
Ihan Spedejä ne turkulaiset juristit. Laskuja tulee muttei tuloksia.
Turun spedet rahoja tulisi maksaa
Ei rahoja kuulu vaikka kuukausi vaihtui..
Ei lunastuksista kuulu mitään ??
Haah, heeh
Kyllä sinut on ryöstetty
Tiedotteen mukaan lunastuksista kerrotaan aina kvartaalikatsauksen yhteydessä. Oletan että rahhaa on tulossa nyt maaliskuussa. Hyvä yhtiö ku maksaa, muut ei maksa mittään!
Eikö ole jo maaliskuu. Maaleja siirrettään..
Ei kuulu rahoja ,vaikka kuukausi vaihtui
Ei ole pitänytkään. Aikaisempina vuosina kvartaalikatsaus on tullut maaliskuun jälkipuoliskolla. Siinähän kerrotaan sitten seuraavasta lunastuksesta.
Viime vuosina ei ole lunastuksista huolimatta rahoja näkynyt
Taisi lunastukset jäätyä yhteen kertaan.
Totta ei ole tullut mitään uutta viestiä tai sivuille lunastusten jatkumisista
Ensimmäiset lunastukset luvattiin marraskuulle 2022 ja piti olla 10%.
Lunastukset venkoiltiin joulukuun puoliväliin ja olikin 5%.
Kvartaaleittain olisi tarkoittanut helmikuuta 2023.
Nyt on maaliskuun puoliväli 2023 ja ei sanakaan lunastuksista. Kvartaaleittain on menossa umpeen jo tuon joulukuun puolivälinkin osalta.
Tällä kerralla ei edes epäuskottavia selittelyjä miksi maalitolpat ovat jälleen kerran siirtyneet.
Trolli kirjoittaa täyttä puuta heinää. Laita linkit tiedotteista tähän alle, jossa noin olisi sanottu. Tiedän jo ettet laita, koska niitä ei ole. Jos yrität valehdella niin tee se edes uskottavasti…
Keväästä syksyyn 2022 kolmeen eri otteeseen puhuttiin marraskuusta, viimeisin 13.10.2022.
10% ehti jo näkyä omassa käyttöliittymässä kunnes muuttui viideksi prosentiksi ja maksu venähti joulukuun puoliväliin.
Nyt on maaliskuun puoliväli ja on jo selvää että millään mittarilla mitattuna mikään ei tule tapahtumaan kvartaaleittain.
Kerrotko tarkalleen missä kohdassa valehtelen?
Haha mikä juttumies. Miulla vilahti jouluna joulupukin emäntä näytön säästäjäsä enkä silti saanu jouluna pimslooraa. Tuli pelekkää lanttulooraa.
Kaikessa näköjään. Kannattaa asentaa tietokoneeseen alkolukko.
Oon mäkin seurannu tätä yhtiötä ja tiedotus on ollu ainakin miusta laadukasta.
Kaikesta paskasta foorumihuutelusta huolimatta täytyy myös kompata. Hyvin GF kertoo tilanteesta ja nyt taas lunastaa. Ilman GF:n viestejä ei tietäisi mitään koko fintech alan käänteistä.
Ei lunastuksia näy. sivuilla näy edes koska tulossa. Maalit siirtyy
Kovin on hiljaista tiedottamisessa . Ei taida lunastukset jatkua .Onko kukaan saanut rahaa tänä vuonna
Eiköhän se ollut vain kertaluonteinen lunastus lähinnä etumatkan saavuttamiseksi kun juostaan karkuun. Hiekka valuu tiimalasissa nyt kaikken eniten tämän selityksen puolesta.
Nyt tuli GF Money lunastuspommi 1 % pääomasta. Suurta kusetusta
Kyllä. Hieno jytky. Muut etuosakefirmat ei lunasta koskaan mitään. GF;llä oikea ja hyvä toimintatapa.
Informatiivinen tiedote. Hyvä. Trollien mustamaalaus osoittautui taas tyhjiksi puheiksi. GF se vaan mennä porskuttaa liikevoitto yli 3,6 miljoonaa.
”Vuosi 2022 oli yhtiöllemme voitollinen haastavista olosuhteista huolimatta. Konsernimme tulos ennen veroja oli 602 021 euroa. Voimakas inflaatio, korkojen nousu, Ukrainan sota ja näiden seuraukset tekivät toimintaympäristöstä poikkeuksellisen.
Jatkoimme liiketoimintamme määrätietoista kehittämistä, kulujen karsimista ja vieraan pääoman takaisinmaksua. Vuoden 2022 aikana maksoimme pois vierasta pääomaa 5 791 636 euroa ja lunastimme etuoikeusosakkeita 1 295 940 eurolla.
Pyrimme jatkamaan etuoikeusosakkeiden lunastamista kvartaaleittain maksukykymme puitteissa myös tulevaisuudessa.”
https://gfmoney.com/artikkelit/vuoden-2022-alustavat-luvut-ja-tietoa-osittaislunastuksista/
Nyt GF Money taas hoiti homman Lunastus 1 % ..
Ei näy tilillä vielä? Kävin pankkiautomaatillakin katsomassa ja ei näy.
Eiköhän tuo Osinkotuotto Blue Finance linja olisi paras saada rahat ulos.
Kannatan samaa linjaa. Kuin Blue Finance jutussa
Hyvä GF. Lunastukset jatkuivat. GF tekkee voittua. Muut vaan häviävät.
Siis vau! Kokonainen yksi prosentti luvattu ja se voi vielä puolittua jos mennään niinkuin viimeksi. Sana kvartaali myös määriteltiin uusiksi.
Jos seuraavaa kertaa enää tulee se on 0,02 prosenttia ja seuraavan kvartaalin kesto 7kk.
Tämä tarina tulee niin päättymään poliisitutkintaan.
GF Money juttu näyttää hyvältä ..1 % lunastuksen suhteen ..Nämä rahat jää saamatta jos ei tee mitään
GF on toiminut tiedotteidensa mukaan. Turhaa puhutte pas*aa. Lukekaa nyt esimerkiksi omia eilisen aamun valheita, joissa sanotte ettei lunastuksia enää koskaan tuu. Eilen illalla tuli tiedote, että nyt lunastetaan uudestaan lisää etuosakkeita eikä sekään miellyttänyt teitä vaikka aamulla joka euro ois kelvannut teille. Teillä taitaa olla omat pikavippinne perinnässä, kun viitsitte jauhaa soopaa.
Mulla on ISOT rahat kiinni OPR. Siinä mulla on mennyt kaikki toivo.
GF tiedotteesta ymmärrän että joka kvartaali voi tulla isompia tai pienempiä lunastuksia. GF on maksanut pois ison määrän lainaa. Se on etuosakkaillekin hyvä juttu koska on vähemmän rahoittajia ennen etuosakkeita.
”Jatkoimme liiketoimintamme määrätietoista kehittämistä, kulujen karsimista ja vieraan pääoman takaisinmaksua. Vuoden 2022 aikana maksoimme pois vierasta pääomaa 5 791 636 euroa ja lunastimme etuoikeusosakkeita 1 295 940 eurolla.
Pyrimme jatkamaan etuoikeusosakkeiden lunastamista kvartaaleittain maksukykymme puitteissa myös tulevaisuudessa. Pidemmällä tähtäimellä velkojen takaisinmaksaminen parantaa yhtiön maksukykyä ja pienentää uudelleenrahoitusriskiä. Tämä puolestaan kasvattaa yhtiön mahdollisuuksia lunastaa lisää etuoikeusosakkeita.”
https://gfmoney.com/artikkelit/vuoden-2022-alustavat-luvut-ja-tietoa-osittaislunastuksista/
Eiköhän tästä tiedetä kuinka edetään..Tämä soopaa olla nähty
Lunastus 1 % mahtava uutinen..?? Yritys on täysin Spede. Mutta nyt helpottaa tehdä päätöksiä vähemmistö osakkaiden
Kannatan Blue Finance .
Onko vaalinumeroa? 112, 118 vai 0100 100?
Jotakin pitäisi tehdä Suuri kusetus tämä on.
Ite ajattelin vetää käteen. Ootko miettinyt samaa?
En mä näe tässä mitään Suomen lain vastaista. Siksi ”jotain tulisi tehdä” on tyhjää hömpötystä. Olkaa nyt tyytyväisiä, että valitsette tän mikä lunastaa etuosakkeita. Muut eivät sitä tee.
GFn osalta näyttää hyvältä. Ei tarvitse enää edes verrata muihin alkujaan saman alan toimijoihin. GF on valovuoden edellä muita kaikessa.
Fellow pankki oli pari vuotta sitten vielä myös pelkkä haukuttu ahneuden rahoittaja. Nyt pörssissä ja kaikki pitää, vaikka ei lähellekään yhtä hyvässä kunnossa kuin GF. SVB kaatu jo.
Ei tämä GF Money yhtään paremmalta näytä.. Taitaa olla tiimalasi loppusuoralla.
Jos 1 % lunastus niin voi sanoa yhtään paremmin menee. Varmaan tämä laittaa prosesseihin liikettä. Joita on käynissä.
Jos tilannetta katsoo osakeyhtiölain näkökulmasta niin yhtiön pitää olla kunnossa ja maksukykyinen mikäli se jakaa omia pääomia osakkeenomistajilleen. Näinhän GF toimii.
Jos yhtiöllä on ongelmia tms niin se ei saisi jakaa pois omia pääomiaan.
Eli minusta GF on ok.
Rahoja ei näy tai kuulu
Hidasta on .
Ei ole pitänytkään. Alla on aikataulu.
”Lunastusaika on seitsemän (7) vuorokautta alkaen 24.3.2023 ja päättyen 31.3.2023.”
https://gfmoney.com/artikkelit/vuoden-2022-alustavat-luvut-ja-tietoa-osittaislunastuksista/
Aika turha GF:ää syyttää. Laki ja toimintaympäristö on muuttunut poikkeuksellisen paljon ja nopeasti. Tuotto oli pitkään hyvä, niin unohtui nää riskit myös itseltä. Luottavainen olen silti GF:ään.
Juu, hyvin toimii kilpailijoihinsa verrattuna!
Ei taida toimia ,jos 1 % lunastetaan .mutta nyt vain tekemään blue finance vielä rahaa on jäljellä yhtiössä
Vissiin tällä 1 % lunastustahdilla menee 30 vuotta rahojen saamisissa. Ilman korkoa ja tuottoa GF pojille juoksee Hallituspaikoista joka kuukausi 2000.0 eur ..
Ei sitä noin voi laskea. GF on lunastanut kahden peräkkäisen kvartaalin aikana jo 6 % etuosakkeista. Hallituksessa istuu mm suuri etuosakkeenomistaja ja ulkopuolinen asianajaja. Ei he ilmaiseksi mene sinne tekemään päätöksiä. Minusta on tärkeää että hallituksessa on osaamista vaikka se maksaa.
Pääministeritason matematiikkaa summata prosentteja.
Suomen valtio otti valtavasti velkaa ja GF maksoi pois arviolta 20 % kaikista veloistaan yhdessä vuodessa 2022 eli 5,8 me. Samaan aikaan etuoikeusosakkeita lunastettiin eli omaa pääomaa jaettiin omistajille 1,3 me. Tuo ei onnistu demareilta ja kokoomukseltakaan. Näin ollen Marinin hallitusta ei voi kutsua pikavippihallitukseksi vaan pikavippienottajaksi.
Pienosakkeiden rahoilla kuitataan yritysjohdon palkkoja + hallituspalkkioita ..
Yritys tulee hakea selvitystilaan jos ei pysty lunastamaan etuosto osakkaiden lunastuksia niitä pyydettäessä. Sopimusten mukaisesti..30 vuoden maksuaika ilman korkoa ja tuottoa. Yrityksen johdon ja hallituksen lypsylehmänä oleminen ei tunnu ihan osakeyhtiölain mukaisena järjestelynä..
Googlaa, mitä selvitystila tarkoittaa yms. Ja jaa sen jälkeen viisauksiasi jos kehtaat.
Kaikenlaisia dorkia sitä löytyy. Nythän johto on kasvattanut yhtiön omaa pääomaa tekemällä voittoa, mikä kuuluu osakkeenomistajille. Eli johto kasvattaa osakkeenomistajien varallisuutta eikä syö sitä.
Kannattaa Googlata ..Saadaan selville yrityksen varat ja vastuut. Saadaan maksuun vähemmistö osakkaiden saatavat.
Gf money nyt näyttää hyvälle..yli 20 vuoden maksuaika pääomalle ilman korkoa ja tuottoa..
Gf money menee Aprilli pilaksi 1 % Naurettavaa ,Nyt tulee jotakin AA hoitamaan asioitta
Taitaa taas tulla GF money varsinainen lotto potti. 1 %
Yhtiön menestyminen avainasemassa, jotta voi rahaa saada takaisin ja osinkoja jatkossa. Suunta on oikea.
Suunta oikea..20 vuotta odottaa omia rahojaan. Tänään oltu yhteydessä AA.
Jäikö jouluna ryyppyputki päälle? AA auttaa sua. Stefukin suosittelee AA.
Seuraava lunastus vissiin 0.2 % vai tuleeko ollenkaan. Maalit siirtyy
Hyvin todennäköisesti , rahat jää jumiin.
Höpö höpö. Aina ovat toimineet tiedotteidensa mukaan.
Onko yhtiö Pörssissä.. Sitä ollaan luvattu moneen kertaan..Vai mikä maksaa
lunastukset eivät onnistu
Kärsivällisyyttä. Vaihdetaan vielä se 1% muotoon 0,5% ja keksitään selitys miksi rahat näkyy tilillä vasta toukokuussa. Ihan normaali ja perinteinen käytäntö meillä GF:ssä.
En itsekään päässyt tekemään lunastus pyyntöä. Tarkastin vielä jolloin lunastukset piti alkaa on 24.3.2023 . Oliko tämäkin taas tuttua vedätystä. Miten muilla onko lunastuspyyntöjä onnistunut jättämään.
Toimii lunastukset. Onnistu helposti.
https://gfmoney.com/artikkelit/etuoikeusosakkeiden-lunastukset-avattu/
Ei näy rahoja tilillä? Jääkaapissakaan ei ole muutakuin valo.
Mutta rahat eivät tilillä näy. Vitsi nämä 1 % lunastus. Seuraavaksi 0,2 %
Ei rahoja pidäkkään näkyä vielä. Lukekaa tiedotteet.
"Lunastettujen etuoikeusosakkeiden lunastushinnat tullaan maksamaan lunastusta vaatineille osakkeenomistajille viimeistään viiden (5) pankkipäivän kuluessa lunastusvaatimuksen tekemiselle varatun ajan päätyttyä."
Jaa juu. Eli menee sitten just niin kuin pitääkin.
Rahoja ei näy..1 % kova lunastus
Koska rahat piti tulla maksuun .. 1 % mahtava lunastus ..mitä seuraavaksi..
Ensi viikolla
Ei tullut rahaa
Ei pitänytkään tulla. Ensiviikolla vasta.
Ei ole näkynyt ensi eikä viime viikolla
Tänään tuli rahaa mahtava 1 % lunastus tilille
Odotellaan seuraavia 1 % lunastuksia 30 vuotta
Kyllä sieltä tulee 0,2% seuraavassa kvartaalissa eli lokakuussa.
Oon onnellinen kun sijoitin GF enkä OPR tai Blue Finance.
Tuskin 0.2 % tulee Lokakuussa ..Joulukuussa 0.02 % ..
Pessimisti ei pety. Mun veikkaus on, että 1% tulee neljä kertaa vuodessa. Kestää silti ikuisuuden. Tarttis olla kunnolla voitolla, niin alkaisi taas osingotkin tulla ja uutta rahaa firmaan.
Varmaan yhtiönselvirykseen laittaminen turvaisi piensijoittajen rahoja osaksi. Blue finance hakemus
oletteko saaneet rahanne
Kyllä.
GF:n tiedottaminen on hyvää ja ennusteet pitävät paikkansa. Hyvää työtä tekevät vaikeissa markkinassa.
GF Trolli taas pääsiäisenä lentää pilvilinnoissa. Ei ole pörssiin menosta kuulunut mitään. GF Money puolelta ..Ilman tuottoa ja rahoja odotellessa 1 % lunastuksia 35 vuotta.. Juttu etenee AA kautta
Luin tiedotteita ja niissä sanottiin että ”harkitsee listautumista markkinatilanteen salliessa”. Tyhmempikin AA-kerholainen näkee ettei nyt pörssiin listaudu kukaan. Sen lisäksi verbi harkitsee tarkoittaa eri asiaa kuin esimerkiksi verbi lupaa.
Pörssiin koska.Koska omat saa pois. AA hoitaa
Koska seuraava 1 % kierros tulossa. vai onko vain 0.2 %
Kvartaaleittain eli 0,2% joulukuussa jos hyvä tuuri käy.
Tulisiko edes 0.2 % pitäisikö puolittaa..
Koska yritys menee Pörssiin. Jossakin luki
Nyt lienee pörssi-ikkuna kiinni kaikille yhtiöille…
Kyllä GF Money kirjoitti jossakin pörssiin ollaan menossa
Höpsis höpsis. Lue linkin tiedotteista ennenkuin väität jotain. GF sanoi ”harkitsee listautumista markkinatilanteen salliessa”.
https://gfmoney.com/tiedotteet/
Pörssisyklin keskivaiheilla on hyvä listautua. Näin uudet mukaan lähtijät saavat kivat pikavoitot ja nousut sekä vanhat pääsevät myymään sekä nauttimaan nousukiidosta. Pari vuotta vielä, niin aika valmistautua.
Eikö GF Money tuottanut voittoa ruhtinaallisesti. Eikö tuottoa tulisi alkaa maksamaan sopimuksen mukaisesti tai lunastaa vähemmistöosakkaat pihalle..
Koska GF Money listautuu Pörssiin.
Lue linkin tiedotteista. GF sanoi ”harkitsee listautumista markkinatilanteen salliessa”.
https://gfmoney.com/tiedotteet/
Nyt olisi hyvä aika yhtiö tuottaa voittoa ja varakkaat omistajat . Vähän varattomat odottavat lunastuksia ja muutenkin paikasta pois pääsemistä
Voiton tekeminen on hyvä. Alkaa osinkoja tulla taas ja lunastukset mahdollisia.
Koska tämä on jo pitkään toiminut niin että kun täällä alkaa tulla tulisempaa viestiä niin tiedoitus alkaa toimia.
Suora kysymys.
Koska tulee vuoden 2022 tilinpäätös näkyviin?
Koska lunastukset alkaa tuottojen maksu.
onko tilinpäätös pitänyt jo tulla. eikö sitä voi kysellä
Monet firmat on jo raportioneet 2023 Q1 tuloksia ja GF:llä puuttuu vielä tilinpäätös 2022.
GF toimii tiedoittamisessa niin että kun Suomi24:llä alkaa arvostelevat viestit osua liian kipeästi tulee tiedoitus yleensä tunneissa.
Suomen lain mukaan tilinpäätös pitää julkistaa viimeistään 6 kk tilikauden päättymisestä eli tässä tapauksessa kesäkuun lopussa. Näin ollen aikaa on vielä. Joka tapauksessa ao linkistä löytyy 12/2022 luvut ja kaikki kvartaaliluvut hienosti. GF tiedottaa näistä yhtiöistä laadukkaimman.
https://gfmoney.com/tiedotteet/
Koska lunastukset alkavat Jos yritys tuottaa miljoonia voittoa. Vai tuleeko 0 % lunastus
Lunastuksia on tehty kvartaaleittain. GF on ainoa yhtiö, joka sitä tekee. Muut ovat ihan kuralla.
Kyllä on GF, vaikeat ajat edessä. Ehkä joulukuussa tulee taas seuraava lunastus. Firman kannalta tyhmää jos maksavat nyt kassan tyhjäksi kun korot on korkeat. Ei tule saamaan rahaa pankista.
GF on rehti ja uskon, että lunastukset voivat jatkua.
Totta pankki korot ovat korkealla . taitaa olla lunastukset Joulukuussa vai koska
Ei myöskään ole tullut tietoa 1/2023 miten mennyt. Tiedottaminen olisi tärkeää
Googlaa: gf money kokemuksia
Omia olisi kiva saada pois.. Yli kolmevuotta jumissa.
GF lienee paras näistä yhtiöistä.
Mulla rahat kiinni OPR josta omistaja kupannut OPR yhtiötään miljoonien osakaslsinalla.
Olisin onnellinen jos rahani olisivat GFssä.
Kassa on kohta tyhjä. Lainaajat ei pysty maksamaan laskuja. Lunastukset ei tule jatkumaan joka kvartaali, koska ei ole rahaa mistä lunastaa. Silti paras alan yhtiöistä jotka vielä pystyssä.
Koska rahaa tulossa ..Onko yhtiö ilmoitellut
Tulevan kvartaaliraportin yhteydessä on aina kerrottu lunastuksista ja maksu pari viikkoa sen jälkeen.
Kvartaali jo mennyt vai koska..
Kaikissa yhtiöissä kvartaalin päättymisen jälkeen valmistellaan tulosluvut. Se vie aikaa. Ei ole edes teoriassa mahdollista raportoida juuri heti kvartaalin päätyttyä.
Hiljaista vaan on.
Vuoden 2022 tilinpäätöstä ei näy.
Q1 2023 ei näy.
Kauan puhuttiin että osinkoja aletaan taas maksamaan, ei näy.
Kaikesta huolimatta kuulemma menee silti hyvin ja on paras firma ikinä.
Puhasta soopaa puhut.
Suomen lain mukaan tilinpäätös 31.12.2022 pitää julkaista 30.6.2023 mennessä eli aikaa siihen on vielä.
Osinkoja ei voi luvata eikä niitä ole luvattu koska ei ole ollut voittovaroja. Tämä tulee myös Suomen laista ja yhtiöjärjestyksestä.
Pysytäänpäs siis totuudesa.
Millaista palkkaa GF maksaa tälläisestä keskustelupalsta puollustelijan toimesta?
Missä viipyy 1/2023 tiedot..
Blue Finance julkisti tiedot 1/2023 tuottaa voittoa . Missä viipyy GF Money 1/2023 tiedot..
Eikö GF rolli kertonut yhtiö on paras.. 1/2023 tiedot puuttuu . Kvartaali lunastuksista ei tule tietoa. Mikä mättää
Ei kuulu lunastusilmoituksia. tai pörssiin menosta
Samaa olen ihmetellyt. Onko maalit siirtyneet
Eikö lunastusten aika olisi taas. Onko kuulunut mitään. GF Money sivuilla ei tietoja löydy
Uusista lunastuksista kuultaneen yhtiökokouksessa, joka on pidettävä kesäkuun 2023 loppuun mennessä. Tässä on siis vielä aikaa.
Tuskin sieltä mitään kuuluu.
Varmaan ettei jaettavaa ole. Näitä selityksiä on saatu lukea.
Mie veikkaan että tullee lunastuksii. Eivät ole syöneet sanoja. Muut ovat.
Sivuilla ei näy yhtiökokouksesta aikataulusta mitään. Taitaa olla rolli tiedottamassa
Yhtiökokouskutsu pitää lähettää muistaakseni 7 tai 10 päivää ennen kokousta. Eli tässä on vielä noin kuukausi aikaa odotella sitä. Tutustuisin sinuna osakeyhtiölakiin ennenkuin paljastat oman osaamattomuutesi.
Eikö ole hyvää hallintoa ilmoittaa hyvissä ajoin .Trolli eri mieltä. BF on ilmoittanut kaikki esimerkillesi.
Ny on taas väärää infoa tarjolla sillä BF ei oo julkistanu tilinpäätöstä 2022. Esimerkiksi joulukuu 2022 puuttuu raporteista kokonaa. Samoin vuoden 2023 taseesta ei ole mitään tietoa.
Onhan siellä hyvin ja riittävästi. Yrityksellä menee nousujohteisesti. GF tilanne siitä ole tietoa
Huonosti tulee GF tietoa. Koska lunastuksia voi pyytää sivuilta tai ajankohdasta koska seuraavan kerran.
todella huonosti tiedotus toimii, kuten ollaan kuvattu koskaan ei tiedä mitä on tulossa
onko kukaan saanut osuuksia.
Aina kun on nyt pitänytki ja luvattu.
onko kukaan saanut rahojaan. sovitusti sopimusten mukaan
Suomen osakeyhtiölain mukaisesti on kyllä tullut.
Sopimusta tulisi noudattaa. Mihin rahat menneet.
Kyllä Suomen lakia pitää ensisijaisesti noudattaa. Tyhmempikin tajuaa että laki menee sopimusten yms edelle.
Yhtiön tehtävä olisi hoitaa yhtiötä tehtyjen sopimusten mukaisesti. Sen tajuaa tyhmäkin
Suomen hallitus löi 15 % korkokaton. Se ei ole yhtiön syy. Poliitikot ovat täsä syntipukkeja.
Yhtiö /Hallitus ei voi syyttä muita. Sopimuksia rikottu sen tajuaa tyhmäkin.
Toukokuu alkaa olla maalissa.
Ei tilinpäätöstä 2022.
Ei Q1 2023 lukuja.
Ei osinkoja
Ei tietoa lunastuksista.
Kiire tulee keksiä selityksiä.
Suomen lain mukaan toimivat. Uusista lunastuksista kuultaneen yhtiökokouksessa, joka on pidettävä kesäkuun 2023 loppuun mennessä. Tässä on siis vielä aikaa.
Koska yhtiökokous ? Olen täältä Ivalosta olisi hyvä tietää ajoissa
Eikö luvanneet lunastukset alkaa ,jos yhtiö tuottaa voittoa. osinkoa alettaan maksetaan myös. Mistään ei tietoja tule yhtiöntilasta
Onhan tässä vielä pari viikkoa aikaa tiedoittaa lunastuksista jos meinataan tämä pätkä mennä kvartaaleittain sanan varsinaisessa merkityksessä.
Jos taasen määritellään jälleen sana kvartaaleittain uusiksi niin eihän tässä vielä mikään hätä ole.
hiljaista on tiedottamisen suhteen .lunastusten suhteen ja osinkojen maksujen myös
Hiljaista todella on vaikka. Tilinpäätöstietoja odotellaan , lunastustietoa ja osinkojen maksuja.
Nyt voidaan jo todeta että tälläkään kerralla kvartaaleittain ei toteudu.
Kolme viikkoa kesäkuuta jäljellä ja hiljaista on.
Alkuvuosi varmaankin ollut haastava johtuen mm. yleisestä korkotason noususta joka vaikuttaa yhtiön ottaman lainarahoituksen hintaan, Ruotsin toiminnoissa maan talouden taantuminen voinut aiheuttaa luottotappioita eikä Suomessa syksyllä tuleva 15% korkokatto ainakaan paranna tilannetta. Edellämainituista seikoista johtuen alkuvuoden tulos voi hyvinkin olla tappiollinen joten lunastuksia ei silloin voida maksaa.
Miten noihin hommiin pääsee?
Teetkö tätä somepuollustelua muillekkin firmoille kuin GF:lle jonkun konsulttifirman kautta vai oletko suoraan työsuhteessa heille?
Tuttu juttu.. Selityksen peliin maalit siirtoon..
Todella tuttua. Hiljaista on kuin huopatossutehtaalla
Ei ehditä tiedoittaa kun menee kaikki aika maalitolppien siirtämiseen.
Joka vuosi yhtiökokous on ollut juhannuksen jälkeen. Niin varmaan nytkin eli kohta se on tulossa. Kutsu on tullut noin viikkoa ennen.
Ei näy rahoja tai lunastuspyyntöjä. Taitaa maalit olla siirrossa vai jopa hävinneet
mikä tilanne näyttää huonolta lunastuspyyntöjä ei voi tehdä. Onko kellään tietoa AA asiasta.
AA kerholaiset kokoontuvat viikottain.
Voi olla että jopa ilman liittoa mikäli sirkat ovat hyppineet saunamaailmassa pitkin seiniä ilman suojausta ennakkolaskuja törsätessään vastoin hyviä AA -sääntöjä Heikin päivänä.
Heikin päivää 19. tammikuuta on vanhastaan vietetty kansallispyhimyksemme Pyhän Henrikin muistoksi, ja se on ollut kansanperinteessä tärkeä merkkipäivä.
Koska yhtiökokous ja milloin lunastukset jatkuu. Hiljaista on
Eikö GF Money lunastukset jatku ?? Näyttää oikeus prosessia on meneillään..
Xgf revengerrrs.
Lunastuksista on kerrottu kvartaalikatsausten yhteydessä. Tää oli tilinpäätös 2022.
Ei mitään lunastuksista. Taisi olla kusetusta nämä kaksi kertaa..
Koska GF Money kvartaali loppuu. Eikö lunastukset olisi pitänyt jättää .Onneksi AA hoitaa hommia..
Kuhan ei kävisi kuin Blue Financen haastaneille….😂 Joutui maksaa omat ja Blue Financen kulut…
Aika selvä juttu ,jos AA uskoo..Koska lienee voi tehdä kvartaali pyynnön..Eikö sen pitäisi pystyä tekemään.
Hyvä liiketulosta näyttäisi takovan!
Onneksi juna kulkee ..AA ohjaa
Kuinkahan järjettömästi tällä firmalla menee aikaa sähköposteihin vastaamiseen?
Edes kerran kuussa kun infottaisiin tilanteesta jämäkästi ja pysyttäisiin siinä mitä sanotaan, sähköpostien määrä vähenisi 99,9%.
Ihan kokoajan on sellainen vilunkipelin maku koko toiminnassa.
Mihin tämän kvartaalin lunastukset ovat unohtuneet ???
onko kukaan saanut rahojaan
Q1?
Lunastukset?
Osingot?
Yhtiökokous?
Kvartaali?
Taitaa Kvartaali tarkoittaa ..Rahojen menoa
Onko yhtiön tila mikä.
Siirtelevät salaa yön pimeinä tunteina maalitolppia ja ovat hiljaa.
Fans only exgf.
onko tässäkin rahat menneet.
Onko maalit siirtyneet. siltä vähän näyttää lunastukset eivät jatku
Onko yhtiö hallituksesta lähtenyt . Lakiosaaminen.
Hallituspaikka määrä näyttää pienenevän. Ei näytä kovin hyvältä
Onko poliisi yhteydessä jo kesällä vai vasta syksyllä?
Hyvää liikevoittoa näyttää takovan. Kuluja on karsittu. Hyvin pyyhkii.
Onko tietoa AA osalta pääseekö kyytiin vielä. Onko prosessit alkaneet
Alkaa olla vahva fiilis että tää oli nyt tässä.
Mitä tarkoitat. Rahat taputeltu vai
Konkurssi on ajankohtainen
Olin tiistaina yhtiökokouksessa. Hyvä fiilis siellä oli. Tulevaisuuden näkymistä voi lukea tilinpäätöksestä mikä löytyy heidän kotisivuiltaan. Omaapääomaa in yli 30 miljoonaa euroa ja tilikauden tulos oli voitollinen.
Lunastukset vaan antaa odottaa.. Mihin ne on jäänyt. Ei tunnu uskottavalta yhtiöllä menisi hyvin
Niistä kerrotaan kvartaalikatsauksen yhteydessä kuten aina ennenkin. Ja osaat kai lukea tilinpäätöstäkin jos et ihan noviisi oo. Omavaraisuusaste yli 50 % ja liikevoitto miljoonia. Juttusi kuulostaa trollin mustamaalaukselta.
Ei ole lunastuspyyntöjä kuulunut. Tai euroja tilillä näkynyt ..kuka on trolli .koska saa 100 % eurot pihalle
Turha riukuttaa ja höpöttää. Yhtiö noudattaa vain Suomen osakeyhtiölakia.
Linkitätkö meille tähän sen lakipykälän joka määrää joka tilanteessa siirtämään maalitolppia?
Tänään tulee maaliin Q2 ja GF ei ole vielä onnistunut edes arvioimaan kuinka meni Q1.
Kvartaaleittain käsite on saanut jo niin monta kertaa uuden merkityksen että kait sekin on lakiin korjattu tällä uudella GF:n tavalla.
Miksi sitten on nostettu velkomuskanteitta. Jos noudatettu lakeja. Eikö kanteen nostajia ollut kymmeniä. Eikö yhtiöllä ole rahaa maksaa velkomuskanteitta. vai mikä on yhtiön tilanne.
Tähänkin löytyy vastaus tilinpäätösestä jos viitsisit lukea etkä levittää höpöjäsi. Osakkeet ovat osakkeita eikä ne kanteilla muuksi muutune. Kuhan ei kävis kuin Blue Financen haastaneilla.😂 Kanteita voi nostaa kuka tahansa ja mistä tahansa. Se ei kerro itsessään oikeastaan mitään…
GF trolli .jos yhtiön asiat ovat hyvin. niin varmaa lunastukset onnistuu. 100 %..Ei kai kukaan huvikseen kanteitta tee. GF trolli. Rahoja odotellaan lunastuksia. Onko niitä tulossa
Olisi kiva jos GF perustrolli kertoisi Kvartaalin liikkuvuutta .Koska se GF kvartaali loppuu??
Topi finance Turku menee hyvin 6 milj eur johtajilta takavarikkoon ..
Ei tämä nyt kovin hyvältä näytä. Firman viralliset tiedoitukset on pahasti jäljessä tai ne puuttuu kokonaan. Ei se paljon auta että sieltä konttorilta joku käy keskustelupalstoilla selittämässä mustaa valkoiseksi.
Kaikki luvatut asiat on kokoajan myöhässä tai jää kokonaan toteutumatta.
Nyt tarvittaisiin uskottavia toimia, niitä ei ole nähty vuosiin.
Turhaa mustamaalausta. Täältä löytyvät tuoreet tiedotteet, tiöinpäätökset jne.
https://gfmoney.com/tiedotteet/
Taitaa ne Turun höpö höpö juristit täällä trollata. Tarviihan ne taas ennakkolaskutusta jotta vois päästä Stefun kans veneilee. Hänki varmaa maksaa ennakkolaskuja ku ratsutallusta lähtien kaikkien konkassa.
Ei rahoja näy eikä lunastusmahdollisuuksia. Jotakin tässä on vikana
Ei gf sivuilla mitään lunastuksista kirjoitetta Q 1 mennyt umpeen ja Q 2 paukkui todella huonoa tiedotusta. Vai onko turku nousemassa julkisuuteen
Lunastukset on luvattu kvartaaleittain. Q1 ja Q2 on vaiettu kokonaan ja lunastuksia ei kuulu. Mitään hyvää selitystä tähän ei ole edes olemassa saati että sitä olisi edes ennakoiden yritetty antaa. Eikä tässä toki enää mitkään höpöhöpö selitykset edes auta. Nyt auttaa enää rahat tilille.
Tämä ei ole mustamaalaamista vaan raaka fakta.
Nyt ollaa piilossa rahojen kanssa eikä tämä selittelemällä muuksi muutu.
Turha kitistä jos tulee oikeusjuttuja tai negatiivisia lehtijuttuja. Se on täysin itseaiheutettua tällä huonolla toiminnalla.
Huonosti tietoja annettaan . Yhtiö voi syyttää itseään. Kuten edellinen kirjoittaja teki. Mutta koska rahaa on tulossa. Siihen olisi hyvä saada lisätietoa.. Vai missä GF trollin mainostamat voitot on.
Mitähän taas syy kun lunastuksia ei pystytekemään. Onko tietoa.
Seuraavaksi GF Moneyn tilanteesta tuedoittaa poliisin talousrikosyksikkö.
Mistä tällainen tieto
Nyt mahtavia uutisia lunastamme 1 % .odottakaa rahojanne 40 vuotta korotta
Hienoja uutisia 1 % lunastus. Miksi yhtiö jatkaa jos ei pysty maksamaan vähemmistö osakkaiden rahoja.
Onneks sijoitun tähän enkä OPR tai Blue Finance! Rahaa kuitenkin on tullut takas säännöllisesti.
Yhtiö noudattaa vain Suomen osakeyhtiölakia. Ei omaa pää omaa voi jakaa holtittomasti. Ensiksi pitää maksaa velat pois jne… kysymyksesi kertoo hiukan tietämättömyydedtäsi… mikä voi olla tahallistskin tai sitten vain hölmöyttä.
Kunnon urpoja täällä. Vielä eilen mustamaalausta ja nyt ei raha kelpaa.😅
GF näyttää olevan ainoa jolla homma mäyttäisi rokkaavan.
https://gfmoney.com/artikkelit/etuoikeusosakkeiden-lunastukset-on-avattu-ja-q1-2023-luvut-on-julkaistu/
Hyvä tiedote! Toivottavasti Espanjasta tulee kultakaivos!
Palkka ja palkkiot nousseet 25 % yhtiössä .sijoittajat ei saa mitään.. 1 % AA hommaa on
Ei kannata tehdä analyysiä puutteellisilla tiedoilla. Esimerkiksi Espanjan liiketoiminta on vasta perustettu, jonne on rekrytoitu ihmisiä. Henkilöstön kasvu näkyy mm tilinpäätöksistä. Jos viitsi tutkia niitä. Suurempi henkilöstö kasvattaa palkkakuluja. Haukkuahan voit tahallasi tai tyhmyyttäsi.
Selityksiä on todellisuus kulut nousseet .
Näyttää etuosakkaiden rahoilla pidettään yllä kannattamatonta yritystä , (suojatyöpaikkoja)
Todellusuudessa o myös yksinkertaisia kommentoijia.☺️
Eiköhän näitä selityksiä ole tullut riittävästi , jos ei hallita liiketoimintaa kannattaa palauttaa rahat etuostoosakkaille . Ei näillä rahoilla pyörittää yhtiön osaamattomuutta
Ootteko hajauttaneet myös OPR:ään, TOP financeen ja Blue Financeen?
Lueskelin tätä ketjua. Aika perustiedot osakeyhtiölaista on osalla ruosteessa.
Suomessa osakeyhtiöllä on joko omaa pääimaa tai vierasta pääomaa. Ei ole olemassa sellaista tase-eräää kuin etuosakkaiden rahat tms. Etuosakkeet ovat omaa pääomaa.
Omaa pääomaa voi jakaa vain osakeyhtiölain puitteissa. Näin myös tämä yhtiö näyttäisi toimivan. Hienoa on myös se, että omaa pääomaa näyttäisi olevan runsaasti.
GF Trollin näkemys. Eikö velkomushaasteita ollut 34 kpl jossakin tiedotteessa näin olin katsoneen . näkemyksissä on eroa siis. Tämä 25 v maksusuunnitelma ,jota tarjotaan tuskin tyydyttää ketään. Toivotaan edellä mainitun viranomainen alkaa tutkimaan asiaa.
Osa Blue Financen etuosakkaista otti jo kunnolla turpaansa käräjillä näkemyksensä kanssa…
Joutuuko ne maksamaan jotain korvauksia kulujen lisäksi? Jos GF:llä yli 30 foorumitietäjää koittaa samaa, niin kalliiksi käy. Kun vielä ensin maksanut Heikkilän vedätyksen kulut. Vai onko samoja?
Ei taida enää nämä 1% ajanpeluu palautukset riittää pitämään poliisia loitolla.
Täysin selvää on että rahaa pyritään nyt piilottamaan jonnekkin ja kun piilotusoperaatio on valmis loppuu lunastukset eikä ketään vastuullisia löydy enää mistään.
Onko poliisi jo tutkimassa asiaa.
Oletat että kukaan ei ole tehnyt rikosilmoitusta ja vaikka olisi niin poliisi olisi tutkimatta?
Sekoita varmaan top financeen?
Toimittaja Taneli Koposen mukaan poliisi tutkii alla olevia yhtiötä. GF ei ole niiden joukossa. Koponen haastatteli tutkinnanjohtajaa. Eli voitte lopettaa nyt turhan mustamaalauksen.
https://www.talouselama.fi/uutiset/salaisia-sopimuksia-miljoonalaina-lahipiirille-ja-poliisin-isku-talouselama-paljastaa-uudet-kaanteet-varjopankeista/a8764d3c-e5b8-4836-b1f3-c402b6622af
Jutussa ei mikään viittaa mihinkään..GF Trolli taas toimistolla .Onneksi AA hoitaa.
Taitaa 1 % lunastukset alkaa loppumaan.
Toimiva linkki.
https://www.talouselama.fi/uutiset/salaisia-sopimuksia-miljoonalaina-lahipiirille-ja-poliisin-isku-talouselama-paljastaa-uudet-kaanteet-varjopankeista/a8764d3c-e5b8-4836-b1f3-c402b6622af9
Vähän kuin GF Money välillä Espania toimii välillä ei
GF Trolli jos yhtiöllä kaikki hyvin .Miksi jatkaa 1 % lunastuksilla.
Tottakai yhtiö tarvitsee polttoainetta. Sää olet tyhmin kyselijä mitä löytyy. Onko Heikkilän laskut pystyssä ja kesäviinat jo heinäkuun alussa loppu?
Hyvä Diili 1 % 25 vuotta maksuaikaa
HUOM. Diilissä paljon epävarmuutta Espania,Ruotsia, GF Trollin sepustukset.
Olikos joku teistä kesäkuun yhtiökokouksessa. Mitkä olivat tunnelmat siellä? Mulla oli vakavia terveysongelmia perheessä tuossa, niin meni yhtiökokous ohi. Piti keskittyä tärkeämpiin asioihin. Miltä näyttää tilanne nyt? Itse vaihdoin 80k sijoitukset tämän prosessin aikana A-osakkeiksi. Lähinnä siksi, että luulin sen olevan keino saada jotain takaisin. En tiedä olisiko ollut viisaampaa pysyä etuosakepuolella - aika näyttää.
Onneksi kyseessä oli sijoitus, joka on varaa hävitä. Tilanne harmittaa kuitenkin vietävästi. Rahoille olisi nyt kovasti käyttöä ja tyhmyyksissäni luulin alunperin vähäriskiseksi sijoitukseksi.
Listaamaton osake on aina riskinen sijoitus. Pankkitili Suomen valtion talletussuojalla on vähäriskinen sijoitus.
Puhdas vedätys nämä A osakkaat silloin
Oletteko saanut rahoja
Lunastukset onnistuivat hyvin verkossa tiedotteen mukaisesti.
Katsoin rahoja ei näy
Ei ole fyrkaa näkynyt
Tiedotteen mukaan maksupäivä on 16.7.2023. Aina ne on tullut päivälleen tai etuajassa.
https://gfmoney.com/artikkelit/etuoikeusosakkeiden-lunastukset-on-avattu-ja-q1-2023-luvut-on-julkaistu/
rahat jumissa.
Ymmärrykseni mukaan omaa pääomaa on jaettu osayhtiölain ja maksukyvyn puitteissa ja katsauksissa annetut aikataulut ovat pitäneet.
Näinhän se onkin että nimenomaan osakeyhtiölakia on noudatettu ja sijoitukset ovat olleet omaa pääomaa. Vuosia sijoittajat nauttineet hyvistä osingoista ja nyt rutistaan.
Vuosia kusetettu
Taxisuharit jakeli hyviä sijoitus vinkkejä nousukiimassa? Ajohanskat on sittemmin vaihtunut trasselitolloon. Mitään kusetusta ei ole silti havaittavissa. Tyhmyyttä ja alkoholistille tyypillistä syyttelyä ja kieltämistä senkin edestä. Kannattaa jossain kohtaa ottaa se pää pois perseestä, että ei koko loppuelämä mene jankatessa, koska valoa on tunnelin päässä. Eikä se toivottavasti ole vastaantuleva juna.
ei näy rahoja tilillä
Tiedotteen mukaan maksupäivä on 16.7.2023. Aina ne on tullut päivälleen tai etuajassa.
https://gfmoney.com/artikkelit/etuoikeusosakkeiden-lunastukset-on-avattu-ja-q1-2023-luvut-on-julkaistu/
Koska oikeudessa nuo 34 riita asiaa.
9.11.2026
Joku sanoi ihan lähiaikoinna
Höpö höpö. Suomessa käräjät, hovioikeus jne kestää vuosia. Blue Financen osa sijoittajista hävisi jo käräjillä kunnolla. Tuli kovat kulut maksettavaksi.
Ei ole rahoja näkynyt tilillä ..kuulema jutut olisi lähiaikoina esillä
Tiedotteen mukaan maksupäivä on 16.7.2023. Eli väärää tietoa levität kaikin puolin.
16.7.2023 olisi maksupäivä . taitaa jäädä ostamatta kaljat.
Näkyykö rahat?
Joo näkyy. Tulipas nopeasti tällä kertaa.
Viimeinen erä 2047
99 % RAHOISTA JÄI TULEMATTA
Höpö höpö. Kaikki tuli niinkuin oli luvattu tiedotteessa.
Pääomasta jäi tulematta 99 % jotka olen pyytänyt maksuun Sopimusten mukaisesti
Hah hah. Kaikenlaisia jauhajia sitä löytyy. Oot varmasti sijoittanut vehkeilijä Heikkiin. Ennakkomaksuja ja jumalan siunausta.
Koska loppu 99 % summa tulee tilille. Sopimuksen mukaisesti
Lue Suomen osakeyhtiölakia noviisi niin ymmärrät miten omaa pääomaa voi jakaa. .
Sopimus . 99 % puuttuu pääomasta .Sitä ei tullut tilille.
Eikö yhtiö tuota voittoa mutta mutta 99 % jäi pääomasta tulematta tilille
Höpöjä puhut. Rahat tuli täysin tiedotteiden mukaisesti. Trolli vois mennä kesälomalle.
Nyt on kysymys tehdystä sopimuksista ..ei gf trollin tiedotteista
Nimenomaan ja Suomen osakeyhtiölaista. Ymmärtääkseni niiden mukaan yhtiö on toiminut eikä trollikaan muuta kuin vinkusi osakeyhtiölain vastaisia lunastuksia. Ei omaa pääomaa voi jakaa kuten trolli haluaisi. Fiksummat jättänee nuo jutut omaan arvoonsa.😅
Totuus on 99 % pääomasta sopimuksen mukaisesti rahoja ei olla maksettu pienosakkaille takaisin. Gf trolli sekoittaa sopimuksen
Keskusteluketjua kun lukee niin voi todeta notta yllä on kakkapuhetta. Yhtiö on palauttanut lyhyellä ajalla jo noin 7 % etuosakkeiden omasta pääomasta. Se on tehty noudattaen osakeyhtiölain pelisääntöjä. Kaikki muu väittäminen on vain turhaa mustamaalausta. Mun rahat on kiinni OPR:ssä ja olisin onnellinen mikäli olisin sijoittanut ne GF:ään.
Lasket prosentteja kuten entinen ministeri.
Ei mitään musta maalaamista .Vaan totuus on pääomasta puuttuu 99 % tililtä. Joita pyydetty palauttamaan sopimuksen mukaisesti
Koska ne 99 % puuttuva summa kolahtaa tilille.
Keskusteluketjua kun lukee niin voi todeta notta yllä on kakkapuhetta. Yhtiö on palauttanut lyhyellä ajalla jo noin 7 % etuosakkeiden omasta pääomasta. Se on tehty noudattaen osakeyhtiölain pelisääntöjä.
Kaikki muu väittäminen on vain turhaa mustamaalausta. Mun rahat on kiinni OPR:ssä ja olisin onnellinen mikäli olisin sijoittanut ne GF:ään.
Mutta pääomasta jäi tulematta 99 % sopimuksen mukaisesta summasta
GF Trolli on ,kuin entinen ministeri ..Kuten edellä näkyy joku kirjoittaneen.
Ministerit on monet fiksuja. Ei sellaiseen asemaan apukoulun käyneitä valita.
Ei ole ministeri GF trolli rahoja näkyy puuttuu 99 % pääomassa..
Apukoululaisen matematiikalla 99 % pääomasta puuttuu vaikka lyhyessä ajassa on saatu noin 7 % pankkitilille. Tai voihan tuo mustamaalaaja olla fiksu kommarikin tai jonkin sortin sinkkusaunoja.
GF Trolli ministerin laskuopi ..Mutta 99 % pääomasta puuttuu maksusta sopimuksen mukaisesti
Ei tarvi mustamaalata yhtään. Tän firman johto tekee sen kyllä ihan itse ja huolellisesti.
Tiedottamisessa on sanottu sellaisia sanoja mitä ei olisi pitänyt sanoa ja jätetty sanomatta sellaisia asioita joita olisi pitänyt sanoa.
Yksikään sijoittaja ei tämän jälkeen jätä rahojaan sisään tähän firmaan se on täysin selvää ja siksi sitä pääomaa ei ikinä voida laittaa vapaasti lunastettavaksi.
Ihan kaikki raha pakenisi tästä firmasta jos se olisi mahdollista. Tämä on se syy miksi rahat lopulta tulevat jäämään sisään. Tälläiset ajanpeluu prosentin palauttelut on pelkkää ajan peluuta, ei mitään muuta.
Se on just näin.
Palautukset pitäisi olla ihan minimissään 10% kvartaaleittain ja osinkoja pitäis alkaa pudota tasaisesti.
Jos tätä jatkettaisiin riittävän kauan niin ehkä, EHKÄ! ihan kaikki raha ei pakenisi.
Rahat jäi tulematta 99 % pääomasta.. Ei ihme että oikeusjuttuja on päällä
Kuhan ei käy kun Blue Financen casessa jossa riitauttanut etuosakkaat tuomittiin maksamaan korvauksia.
Ei tullut kaikkia 99 % jäi tulematta..
Täsähän on toimittu Suomen osakeyhtiölain mukaan. Ei omaa pääomaa voi jakaa huoletta sinne sun tänne. Varojenjako pitää perustua laskelmiin ja ennusteisiin. Kyllä jokainen voi syyttää sijoituspäätöksistä itseään. GF kuitenkin lunastaa osakkeitaan vaikkakin vähän. Muut näistä eivät lunasta lainkaan. Siinä mielessä pitäis kai olla tyytyväinen.
Sopimus on sopimus 99 % muuttui pääomasta taas..
Niin jäi kuinka monetta kertaa. Onneksi juttuja aletaan käsittelemään KO
Suomen laki ei tunne ”sun 99 %” vaan maksukykytestin ja voittovarat sekä oman pääoman, joiden puitteissa omia pääomia voi jakaa. Ymmärtääkseni olet merkinnyt osakkeita eikä siinä ole mitään osakassopimusta tms tehty. Osakeyhtiölaki menee yhtiöjärjestyksen edelle ja siitä tässä on nyt kyse. Netistä voit lukea lisää aiheesta ennenkuin levität väärää tietoa lisää.
Olen sopinut tehnyt sopimuksen saan rahani kun niitä pyydän. Pääomasta tuli vain 99 %. Ei ole mitään väärää tietoa vaan Faktaa.
Hienoa juttu AA hoidossa KO menossa..
Kuhan ei käy kun Blue Financen casessa jossa riitauttaneet etuosakkaat tuomittiin maksamaan korvauksia.😂
Ei näy tuota 99 % puuttuvaa pääomaa tilille tulleen
Ei ole pitänytkään tulla.😂
Sijoituspäätöksen tekijä löytyy yleensä peilistä.
Onko tietoa , missä pörssissä yhtiö on. Kun piti selvittää . Onko kaikki saaneet pääoman takaisin. Itse en ole saanut. . mikä yhtiön tilanne. Onko rahat menneet ??
Tutkin tilinpäätöksen 2022 ja omaa pääomaa on kymmeniä miljoonia.
Sitten ei pitäisi olla ongelmia palauttaa pyydetyt pääomat .Hyvä uutinen seuraavaksi lunastukset toteutuu täysimääräisesti
GF ei voi ikinä antaa mahdollisuutta lunastaa kaikkea koska silloin ihan jokainen nostaisi ihan jokaisen euron.
Rahat on ikuisesti jumissa. Tuollaiset 1% palautukset on pelkkää ajan peluuta.
Ei kai noin voi toimia. Mutta AA Heikkinen hoitaa
Onko Heikkinen tämä paja?😂
Osakeyhtiölaki kieltää mm jakamasta omaa pääomaa yli maksukyvyn. Kuten yllä pohditte niin liian suuret lunastukset olisivat laittomia.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17343343/asianajotoimisto-heikkila--co-ongelmissa
AA hoitaa eikö käräjäoikeudessa jutut jo ole
Ei tullut kuin 1 % 99 % jäi tulematta..Eiköhän käräjäoikeus hoida homman AA kanssa
Kuhan ei kävis kuin Blue Financen casessa jossa riitauttaneet etuosakkaat tuomittiin maksamaan korvauksia.😂
Ei taida käydä. GF Trolli
Onko tietoa onko oikeuden käynnit alkaneet. Joita yhtiö ilmoitti velkojien toimesta
Laitetaanpas veikkauksia.
Kuinka pitkäksi tämä ”kvartaali” venytetään?
Kuinka kauas siirretään Q2:n julkistus?
Onko tämä jo se ”kvartaali” kun rahat onkin piilotettu ja juostu kauas karkuun?
Tunskinpa uskon että GF kuuluu tämän sektorin voittajiin ja porskuttaa vielä pitkälle. Kaikki etuosakkaiden pääomat löytyy taseesta ja miljoonia muutakin omaa pääomaa sen päälle.
Koska oikeusprosessit alkaa. Q2 varmaa venyy 1 % lunastus tulee..25 vuoden maksuaika.
Kvartaali venynee marraskuulle.
Q2 julkaistaan aikaisintaan lokakuussa selitysten kanssa.
Tämä on viimeinen 1% palautus ja sitten juostaan loppurahojen kanssa karkuun.
Tunskinpa uskon että GF kuuluu tämän sektorin voittajiin ja porskuttaa vielä pitkälle. Kaikki etuosakkaiden pääomat löytyy taseesta ja miljoonia muutakin omaa pääomaa sen päälle. Lisäksi teki miljoonien liikevoiton.
Mikä toiminnasta viittaa siihen että oikein porskuttaa ja mitään huijausta ei ole?
Aivan, ei mikään.
Yhtiöllä menee hyvin .Maksuun sitten tehdyt 99 % pääomasta, Joita vähemmistöosakkaat odottaneet yli kolme vuotta
Ei lunastus pyyntöihin vastatta .Missä viipyy Q 2 lunastukset
Maalit siirtyy Q 2 ei kuulu mitään .Tiedotus tosi huonoa
Huomenna on syyskuun 1. Päivä.
Aika hiljaista on ollut Q2.n ja kvartaaleittain lunastamisen kanssa.
Todella heikkoa tiedottamista joka ei johda kuin spekulaatioihin yrityksen tilasta ja halukkuudesta hoitaa lunastuksia.
Tätä voi ihmetellä taas. Q2 ei kuulu mittään . Ei hyvältä näytä. Onko käräjäoikeus jutut alkaneet
Voiko olla, että Heikkilän hakema käräjäoikeussekoilu keskeyttää nämä vähätkin lunastukset?
Täältä voi lukea Heikkilän hommista...
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17343343/asianajotoimisto-heikkila--co-ongelmissa
Joo kyllä pitää olla hyshys eikä mitään oikeusjuttuja. Silloin on niin paljon vaikeampi veivata varoja piiloon kun on tutkittavana.
Jos oikeusjutun nostatte niin sitten ette saa mitään.
Kuule hei GF somevastaava, tyhjän saa pyytämättäkin.
😂 tyhmillä pyynnöillä voi joutua maksumieheksi kute kävi blue financen osalle etuosakkaista käräjillä.
Koska AA aloittaa käräjäsalissa. Missä päin Suomea jutut käsitellään
Samuli Taskilan sinkkusaunasta huhuja. Onko AA saunan takana vai AA kerhossa? Vaiko Stefun neuvonantajana?
Missä Q2 tiedot viipyy..
Ne tuli jo?
Mihin AA kerhoon
GF-trolli se vaan yrittää.
Q2 tietoja ei ole julkaistu.
Kvartaaleittain ei lunastella mitään koska kvartaali on 3kk.
Näyttää taas katteettomia lupauksia
Eikö yhtiöllä kvartaali Q 2 ole tiedotettavaa
Yhtiöt ei pysty jatkamaan ..Lunastuksia edes 1 % vauhdilla.. Nyt vain AA yhteyttä..
Ja seuraavan tiedoituksen hoitaakin sitten poliisin talousrikososasto.
Hoitaisi jos yhtiö ei noudattaisi lakia mutta nyt noudattaa.
Hiljaisesti tiedotellaan . Omilla sivuilla. Maalin lähti kentältä ..Taisi piensijoittajan rahat tässäkin lähteä kiertueelle
Joo rahoille voi sanoa hei hei.
Höpö höpö. Syyhän on täysin ymmärrettävä. Yhtiöllä on erääntymässä yli 3 miljoonan laina, mikä pitää maksaa ekaks pois. Sen jälkeen voi vasta jakaa omia pääomia.
Yhtiö toimii siis osakeyhtiölain mukaisesti.
Niin se taitaa mennä. Ei auta kuin odotella.
Onneksi ei tarvitse odottaa AA käräjäoikeutta odotellen. Käräjäoikeuden hommat vain muodollisuus ..Tämä kusetusloppuu
Onhan tätä maalien siirtelyä katsottu pitkään. Taitaa se loppua kun käräjäoikeus alkaa nuijimaan päätöksiä
Ainoa oikea ratkaisu on maksaa velat ensiksi pois.
Se AA on täys Spede. Niille nauretaan Turussa ja muuallakin. Saako kohta potkut AA liitosta?
Oikeus alkaa nuijimaan päätöksiä Spedeily taitaa olla jossakin muualla
Ihan Ok osari. Tuloksen on syönyt Ruotsin valuuttakurssitappiot, jolle yhtiö ei voine mitään. Muutoin tulostahti lienee miljoonaluokkaa. Jos/Kun uudelleenrahoitus on kasassa niin lunastukset jatkunee.
Työn AA kerholaisten sekoilu voi vaikeuttaa lunastuksia eli ampuvat omaan jalkaansa.
https://gfmoney.com/artikkelit/puolivuotiskatsaus-1-6-2023-ja-tietoa-sijoitusosakkeiden-osittaislunastuksista/
Hyvä Käräjäoikeus kutsuu
Turha riukuttaa. Yhtiö noudattaa vain Suomen lakia.
Käräjäoikeus päättää..AA hoitaa kuka
Huvittaa lukea kun juopot ja mielensäpahoittajat kirjoittavat hoonoo soomee baarireissun jälkeen klo 5. Selvää AA ainesta vai liekkö heidän somevastaava tai voihan se olla pikavippiasiakas, jolla lainat ovat perinnössä. 😅
Taitaa yhtiön tila olla huono. Onko pörssiin mennyt jo.
Yhtiön omavaraisuus on vahva. Operatiivinen tulos on kohtuu hyvä. Satunnainen valuuttakurssitappio söi tulosta. Jos Espanja lentää joskus niin sitten tulee hyvää voittoa!
https://gfmoney.com/artikkelit/puolivuotiskatsaus-1-6-2023-ja-tietoa-sijoitusosakkeiden-osittaislunastuksista/
Huonolta näyttää. Rahat vissiin valuu yhtiöstä pikkuhiljaa Hallituksen palkkioihin ja palkkakuluihin jotka nousee jatkuvasti
Tsekkasin väitteesi ja ne ovat turhaa mustamaalausta. Hallituksenpalkkioita ei ole koskaan nostettu. Hallituksessa on istunut mm ulkopuolinen asianajaja, jotka eivät hallituksiin ilman palkkioita tule. Palkat ovat muuttuneet suhteessa henkilökunnan määrään. Henkilökuntaa ei saa kaavalla palkkaa kaksi - maksa yksi vaan palkkakulut kasvavat henkilöstömäärän mukana.
Gf trolli yrittää muuttaa mustaa valkoiseksi kohta käräoikeus alkaa ottamaan kantaa asioihin
Varmaankin ihmisiä ottaa päähän sun väärän tiedon levittäminen. Ei siinä kenenkään tarvi trolli olla. Ainoa trolli oot sä.
Mitä väärää tietoa levitetty.. Hallitus saa kokouspalkkiot ja työntekijöitä lisätään .yhtiöt ei pysty hoitamaan vähemmistö osakkaille edes sijoitetulle pääomalle korkoa. vai edes lunastamaan sopimusten mukaisesti..
Puhut täyttä soopaa. Sanoit että hallituspalkkioita ja palkkoja on nostettu. Ne on valetta. Palkkioita ei ole nostettu ja palkat ovat kasvaneet uusien maiden ja työntekijöiden myötä.
”Vähemmistö osakkaille” ei pidä maksaa korkoa. Eli sekin on valetta.
Osakeyhtiölaki estää sijoitusosakkeiden lunastukset.
GF Trolli taas vauhdissa ..Q 2 lunastukset 0 % se kertoo kaiken ..Yhtiö pitäisi lopettaa liiketoiminta maksaa vähemmistöosakkaat ulos..
Tämäkin kommenttisi kuvaa täyttä tietämättömyyttäsi. Ei pitäisi kommentoida jos ei tunne faktoja.
Kaikkia osakkeenomistajia tulee kohdella tasapuolisesti. Tämä on Suomen osakeyhtiölain kulmakivi.
Sun ajatus vähemmistöosakkaiden suosimisesta rikkoisi osakeyhtiölakia eikä se olisi osakkeenomistajien tasapuolista kohtelua.
Yhtiöstä on tehty ainakin 35 haastetta käräjäoikeuteen , petoksesta vai mistä?
Ne olivat käsittääkseni velkomuskanteita, joissa osakkeiden väitetään olevan velkaa. Blue Financen osakkaat hävisivät jo samankaltaisen casen käräjillä.
Ei kuulosta järkevältä, onkohan AA Heikkilä tai jokin muu lakitoimisto lähtenyt tuollaista ajamaan sijoittajien rahoilla?
Juu, eihän noissa Heikkisellä ole suurta itua mutta sijoittajathan ne riskit kantaa. Hulluinta on se että saman kai saa vaikkei Heikkisen ennakkolaskuja maksakaan sillä kaikki osakkeenomistajia tulee kohdella samalla tavoin. Eli saman saa riiteleekö vai ei.
Aika näyttää ..Miten yhtiön käy ja sen puuha seppojen.
Sellainen tiedote tällä kertaa.
Montako tavua tuossa oli totta?
Miten rahojemme käy
Kuinka luulet.
Onko kukaan saanut rahojaan oikeusteitse
Kukaan ei tule enää saamaan euroakaan täältä.
Nyt on se vaihe kun loppuja rahoja piilotellaan seuraavaksi kaikki vaan katoaa eikä tästä firmsta kuulla enää kuin talousjulkaisujen sivuilta.
Päinvastoin. Toimittaja Taneli Koponen Talouselämästä tutkii koko ajan näitä yhtiöitä. Kuten Talouselämästä voi lukea hän on löytänyt juttua Top Financesta, OPRstä ja Blue Financesta. GFstä hän ei ole löytänyt mitään.
GFn pääomistajat ovat hyvin varakkaita suomalaisia. Eivät ne katoa mihinkään tai tee mitään tyhmää. Top Financen, OPR:n ja Blue Finsncen omistajat vaikuttavat jo eri maissa. Mikael Kylätie on kai Sveitsissä, Jari Ruuska Dubaissa ja Lauri Lehtonen liikkuu maasta toiseen.
Mä poltin rahani OPRssä ja siitä syystä seuraan näitä tarkkaan. Jari Ruuska otti aikanaan itselleen OPRn kassasta 2,5 miljoonan euron korottoman, vakuudettoman ja eräpäivättömän vipin.
Ei ole GF rahoja paljon näkynyt palautuneen tililleni.. Lunastukset olleet 0 % kuten heidän sivuilta näkyy.
Kakkajuttujasi levität.💩
Tosiaan lunastukset loppuivat ,ennen kuin alkoivat. Eikö oikeusprosessit ole alkamassa. Onko tietoa koska
Kyllä lunastuksia on tullut ja uskon että jatkuvatkin. Heikkinen osaa ehkä vain laskuttaa. Ei ole kuullut sen asiakkailta hurraahuutoja. Ois niitä kuulunut jos ois ollut syytä ja Heikkinen niitä mainostanut uusien asiakkaiden toivossa. Onneks osasin välttää nuo myyntimiehet.
Ei ole tilillä rahaa näkynyt .Onneksi juna kulkee Heikkisen toimesta rahaa odottaen.
Ei täälläkään. Eikö yhtiön pitänyt alkaa lunastukset eikä lopettaa niitä.
Täällä taas kolisee tyhjät tynnyrit. Voi raukkoja kun täällä yrittävät mustamaalata. Kai kaikkia hyviäkin yhtiöitä yritetään hätistellä oman aatteen kannustana kuin Greenpeace yms.
Tyhjät tynnyrit odottaa tilille täytettä. Missä viipyvät.
Tuskin on Heikkinen yhtään sen parempi kuin GF money, molemmat tahot huijareita.
Täältä ette enää rahaa saa, ei Heikkisen avustuksella eikä muullakaan keinolla.
Näitä rahoja on nyt veivailtu ja piiloteltu kolme vuotta. Eiköhän jäljet alkaa olla pian peitelty ja voi laittaa käyttöliittymät kiinni.
Tilinpäätöksen mukaan omat pääomat ovat tallella ja paljon enemmänkin. Ei ne ole mihinkään kadonneet. Suomen laki vaan estää niiden jakamisen.
Siitä oon samaa mieltä, että Heikkisen laskuihin voi rahat hävitä ikuisesti.
Suomen laki tottakai estää kun paperit tehdään oikealla tavalla.
Sehän tässä jo pitkään on ollut ainoa tavoite että mitään rahaa ei tarvitse palauttaa.
Hiukan erilailla kun hommat hoitaisi niin sitä rahaa olisi jaettavaksikin, olettaen että sitä rahaa oikeasti vielä jossain on.
Mikään ei ole aikoihin viitannut siihen että rahaa oltaisiin ihan oikeasti palauttamassa.
Mitättömän pienillä palautuksilla pelataan ainoastaan aikaa ja hommat venkoillaan niin että rahat jää lopulta sisään.
Kyllä tämä on totta rahaa ei näy tilillä tulevan
Kyllä KHT-tilintarkastajien voi luottaa, kun ovat nyt varmasti tämän toimialan asiat oppineet vuosien varrella. Eli opoa on kyllä.
GF ei kirjoita Suomen lakia vaan noudattaa sitä. Sijoittajat ovat saaneet, lukeneet ja hyväksyneet yhtiöjärjestyksen, joka on julkinen dokumentti. Kukin tekee oman riskiarvionsa ja jälkeenpäin on turha valittaa. Osakesijoitus on aina riskisijoitus.
Juuri näin, he eivät kirjoita lakia vaan noudattavat sitä. Nyt siellä laissa on porsaanreikä joka mahdollistaa rahojen pitämisen itsellä ja sitä käytetään.
Aikanaan se raha on piiloteltu ympäriinsä. Tuomiotkin vielä tulevat mutta siihen on aikaa ja joku pääsee karkuunkin.
Trolli puhui itsensä pussiin. Kun lakia noudattaa niin tuomioita ei tule. GF ois kyllä lehtien palstoilla, jos jotain väärää olisi löytynyt. Omistajat ovat miljoona- jopa miljardimiehiä. Kemppi yms.
Eihän tuossa mitään pussiin puhuttu. Lakiahan tässä noudatetaan ja aukkoa laissa hyödynnetään.
Tämä laki nyt vaan sattuu mahdollistamaan tämän ajan kanssa rahojen piilottamisen.
Varmasti ei mitään väärää löydy ennenkuin rahat on kadonneet.
Siihen vaiheeseen kyllä tullaan vielä mutta ottaahan se aikaa järjestellä asiat siten että pääsee karkuun. Varmasti ei vielä vuosiin löydy mitään mistä voisi jäädä kiinniutta kyllä se päivä vielä tulee ja itsekkin sen tiedät.
Jos yhtiöllä on rahaa , miksi ei lunasta vähemmistö osakkaat pihalle.
Suomen osakeyhtiölaki ei mahdollista sitä.
Onko rahoja näkynyt
Onko kukaan nähnyt tilinpäätöstietoja 2022 yrityksestä.
Miksi kyselet?
Kvartaalit paukkuu Q3 maalit siirtyy. Onko kukaan saanut rahojaan
Mikä on yhtiön tilanne. Ei ole rahoja tilillä näkynyt Q3
Taitaa yhtiö olla hiljentynyt. Ei päivitä lunastuksia
Minusta on noudattanut ihan tavallista raportointitahtia.
Jep, ovat kertoneet hätävalheita vasta kun on ollut aivan pakko.
Onkohan AA pojat hommissa
yhtiö on todella hiljaa . Mitä tulossa. Rahat menneet ??
Taas kova homma keksiä selityksiä miksi Q3 lukemia ei voi julkistaa.
Tai siis kova homma saada lukemat näyttämään siltä että mitään ei tarvi lunastaa.
Eikö pitäisi taas Q3 julkaista. Onko nyt pallot
Aa Heikkinen hoitaa. Maksetaan sinne vaan lisää kyrpä.suorana.
Mikä on yhtiön tilanne , Mitään tietoja ei löydy Q3 osalta. Q2 ei rahoja tullut ollenkaan
Ei pidäkään löytyä q3 tietoa tässä aikataulussa. Luulen että GF Money on toimialansa voittaja. Muut OPR, Blue Finsnce, Top Finance ovat jo kyykyssä.
Miten niin voittaja .. Pienosakkaiden rahat jumissa kohta kolme vuotta. Ilman tuottoa.
Eihä tuosa ole mittään ihmeellistä. Mulla on mont eri osakesijoitusten ilman tuottoa. Suuri osa on jopa negatiivisella tuotolla. Tällaista on osakesijoittaminen.
Nyt ne jätetty jumiin. Niitä ei voi myydä pois. GM Money pitänyt mennä pörssiin. Niin kerrottiin..
Esm. Sellaiset pikkufirmat kuten Bank of America, Coca Cola jne. On pystynyt julkaisemaan Q3.n ihan ajallaan.
Mitä sellaista aivan käsittämättömän vaikeaa on GF.n toiminnassa ettei mitään pysty hoitamaan normaalissa aikataulussa kuten muut.
Täyttä paskapuhettahan tuo on. GF piilottelee rahoja ja keksii keinoja ettei mitään tarvi lunastaa. Kaikki lailliset keinot tullaan tähän käyttämään ja lopulta laittomatkin.
Tiedoitus on roistomaista paskaa ollut jo kauan.
Kyllä tämä GF Money tiedotus on täysin linjatonta. Koska Q 3 tiedot tulee , kyllä sen jo melkein tietää selityksiä selityksiä .Sitä on tullut jo riittävästi
Taas täysin perätöntä mustamaalausta.
Coca Cola on listattu yhtiö, jonka pitää lakiperusteisesti julkaista osavuosikatsaukset.
GF on listaamaton yhtiö, jonka tulee julkaista vain tilinpäätös. Ei mitään muuta. Tästä huolimatta se on julkaissut sijoittajille kvartaalikatsaukset tavallisessa aikataulussaan. Tähän ei ole GFllä kuitenkaan mitään velvollisuutta.
GF on osakesijoitus. Niissä in aina riskinsä. Esimerkiksi Kempower on tullut alas -50 % parissa viikossa. Molemmissa on muuten samat Kempit isointa omistajina. Muutkin omistajat ovat varakkaita. Ei he tee mitään tyhmää.
Jos ei halua että joku sanoo pahasti niin korjaa sitten tapaa tiedoittaa vähemmän vältteleväksi ja roistomaiseksi.
Jos se haisee paskalta, näyttää paskalta ja maistuu paskalta niin paljon tarvitaan lähes uskonnollista fanaattisuutta että uskoo sen olevan jotain muuta.
Kyllä heillä on ollut aikaa ja mahdollisuuksia ihan riittävästi siihen mutta ei vain ole käytetty.
täysin totta täyttä kusetusta koko ajan
Mitä täällä länkytetään jotain Kempowerin 50% kurssilaskusta. Kurssi on noussut ja laskenut voimakkaasti mutta vaikka olisi pakko myydä huonoon aikaan niin saa silti 50% sijoituksesta takaisin. Näistä varjopankeista ei saa senttiäkään.
Osakesijoituksiin sisältyy aina riski. Se on nyt toteutunut laajaalla rintamalla. GF on silti lunastsnut etuosakkeita. Muut eivät ole.
Suurta kusetusta tämä on . Rahat jumissa .pörssiin piti mennä lunastukset jatkuu ,Mikään ei pidä paikkaansa
Tyhjät tynnyrit täällä kolisevat. Kusetus on rikollista, mitä en tässä näe. Eikä kukaan ole esittänyt mitään lainvastaista. Pelkkiä perusteettomia puheita vaan.
Se että osakeriski on toteutunut kuuluu välillä pelinjenkeen. Niin on pääosassa Hgin pörssin osakkeissakin.
Minulla on liian isot rahat kiinni OPR Financessa. Toivon todella, että olisin sijoittanut GF:ään OPR:n sijasta. Tämä on nyt vaan sitä jälkiviisautta. OPR:ssä omistaja Jari Ruuska otti yhtiöstään 2,5 m€:n vakuudettoman lainan ja muutti Dubaihin.
Eiköhän tämäkin sotku pääty joskus.. Käräjäsalissa
Näyttäis siltä että AA Heikkinen laskuttaa ennakkoon kohta kaksi vuotta ja tuloksia ei ole tullut. Kuka on tyhmä saanen kysyä?
En ole saanut laskua ainakaan. AA. Mutta en myöskään GF Money rahojani
Eikös tämä ole kaikissa näissä yhtiöissä niin, että osakkeet on sinun ja rahat yhtiön.
näin tämä tuntuu menevän..
Sitten kun kaikki lailliset venkoilut on käytetty otetaan käyttöön laittomat venkoilut. Käräjäsalissa se tämäkin tarina aikanaan loppuu. Kyse on enää siitä että kauanko siihen menee.
Trollien puhetta. Hävetkää.
Suurta kusetusta. Missä Q 3 .Koska lunastukset jatkuu.
Taas täysin perätöntä mustamaalausta.
Coca Cola on listattu yhtiö, jonka pitää lakiperusteisesti julkaista osavuosikatsaukset.
GF on listaamaton yhtiö, jonka tulee julkaista vain tilinpäätös. Ei mitään muuta. Tästä huolimatta se on julkaissut sijoittajille kvartaalikatsaukset tavallisessa aikataulussaan. Tähän ei ole GFllä kuitenkaan mitään velvollisuutta.
Tyhjät tynnyrit täällä kolisevat. Kusetus on rikollista, mitä en tässä näe. Eikä kukaan ole esittänyt mitään lainvastaista. Pelkkiä perusteettomia puheita vaan.
Se että osakeriski on toteutunut kuuluu välillä pelinjenkeen. Niin on pääosassa Hgin pörssin osakkeissakin.
Minulla on liian isot rahat kiinni OPR Financessa. Toivon todella, että olisin sijoittanut GF:ään OPR:n sijasta. Tämä on nyt vaan sitä jälkiviisautta. OPR:ssä omistaja Jari Ruuska otti yhtiöstään 2,5 m€:n vakuudettoman lainan ja muutti Dubaihin.
Missä Q 3 tiedot viipyy. Rahoja ei vain näy..
Kyllä nämä rahat on menetetty. Joskus ehkä 5 vuoden kuluttua saadaan merkata tappioiksi ja saadaan edes verovähennys.
näin se taitaa mennä. Olisiko siinä välissä poliisi
Siitä kun poliisi ottaa asian hoitaakseen menee vielä vähintään kaksi vuotta ennenkuin saat merkata tappioksi verotukseen.
Niin kauan kuin pystyy laillisesti venkoilla eikä riskosilmoitus kanna ei ole oikein mitään aikataulua.
Edelleenkin pelkkää mustamaalausta ilman faktoja. Yrittäiskö joku onneton Asianajaja saada asiakkaita levittämällä väärää tietoa?
Paljonko GF maksaa sinulle?
Onko kukaan saanut rahoja. vai onko mustamaalaamista kysyä. GF Trolli
Puupäitä on monenlaisia. Osakesijoitus, mikä tässä on kyseessä, on sellainen, että sijoittaja merkitsee rahalla yhtiön osakkeita. Sen jälkeen rahat ovat yhtiön ja sijoittajat saavat vastineeksi osakkeensa. Yhtiö toimii osakeyhtiölain mukaisesti. Monella yhtiöllä ei ole voittovaroja tai maksukykyä. Tällöin osakkeenomistajat joutuvat odottamaan saadakseen sijoituksilleen mahdollisesti tuottoa.
Toivottavasti tämä kasvattaa lukijan ymmärrystä, miten voitonjako toimii. Osakesijoitus on riskisijoitus.
Saat varmasti ihan hyvää korvausta GF:ltä näistä puollustuspuheista jotka ei perustu tasan mihinkään.
Olethan kuitenkin turvannut selustasi ja selvittänyt omalta lakimieheltäsi ettei käy huonosti sitten kun syyttäjä kiinnostuu?
Normaalisti osakkeet voi myydä ja saada rahansa takaisin osakkeen senhetkisen arvon mukaisesti. Tämä ei ole mikään normaali osakesijoitus vaan huijaus.
Taitaa olla niin . kukaan piensijoittaja olisi sijoittanut yhtiöön. Jos oltaisi kerrottu rahat kaapataan vuosiksi ilman korkoa tai eikä niitä palautetta pyynnöstä. kuten sopimuksessa sovittiin.
Hiljaista on Q 3 tiedotuksessa.
Älä huoli. Kun keskustelu alkaa taas kuumentua ja joku arvaa riittävän lähelle totuutta niin saamme taas selityksen laskelmineen miksi ei laki mahdollista ulosmaksuja. Laskelmat tottakai esitetään niin että löytyy laki joka suojelee.
Sen jälkeen tulee arvostelevaa keskustelua johon GF:n on keskustelupalstatiimi osallistuu omilla puollustuspuheillaan. Niissä puheissa ylistetään kuinka GF on alansa paras ja kuinka vastaajalla itsellään on niissä kilpailevissa huomattavia summia. Kilpailijat tietenkin totuttuun tapaan mainitaan nimeltä.
Tätä tullut kolme vuotta. GF Trolli runoutta. Koska Q 3 julkaistaan
Tarkistin ei näy mitään GF kotisivuilla uutta lunastustietoja. Yhtiö taitaa olla taas selityksiä keksimässä .
1. Piiloutuminen
2. Laskelmien teko niin että näyttää lailliselta ja mitään ei tarvi maksaa.
3. Keskustelupalstoilla selittely
4. Uhriutuminen
Unohdinko jonkun?
Onko nyt 1 kohta menossa ??
Joulukuu on jo ihan pian. Yllättävän pitkiä nämä GF:n kvartaalit.
Tosiaan Kvartaalit näyttää venyvän vuosi vuodelta pidemmäksi.. Mikä on syy rahat loppu
Listaamattoman yhtiön ei tarvitse toimittaa kvartaalikatsauksia. Pelkkä vuosittainen tilinpäätös riittää. Näin ollen katsauksen antaminen on täysin vapaaehtoista eikä etenkään sillä ole mitään aikataulua.
Maksaako GF kuukausipalkkaa vai saatko sovitun summan aina per puollusteluviesti?
Taisi lunastukset loppua .Kun Q 3 viipyy
Ei näy luvattuja kvartaali tietoja tulevan. Trolli taas liikkeellä
Eikös nyt aika pian pitäisi aueta lunastukset. Yritys on kuitenkin alansa paras, rahaa on, kaikki hoidetaan ajallaa jne.
Kyllä jos trollia uskoo .niin tietoja pitäisi alkaa tulemaan .vai onko käräjäoikeus vienyt tuhkat pesästä
Trollihan sanoi että mitään ei tarvi kertoa tai lunastaa koska laki ei vaadi sitä mutta rahaa on.
Olisiko vähemmistö osakkaiden rahat taputeltu .siis
Kyllä se valitettavasti tältä vaikuttaa. Nyt täytyy vaan odotella että syyttäjä kiinnostuu. Sen jälkeen vielä 2-3 vuotta odottelua että voi merkata verotuksessa tappioksi.
Näin se yhtälö taitaa mennä. Poliisi tutkii syyttäjä syyttää
Millä rahalla GF ostaa pörssiyhtiö Uponorin, jos niilä muka ei ole varaa maksaa meille ”etu”-osakkaille velkojaan takaisin? Käräjille vaan nämä rötöstelijät.
https://www.arvopaperi.fi/porssitiedotteet/gf-saattaa-uponor-kaupan-paatokseen-uusi-putkiliiketoiminnan-kokonaisuus-keskittyy-vahvasti-arvon-luomiseen-ja-houkutteleviin-markkinoihin/9b56d0dd-36ee-5496-9a9a-63d09babf661
Matt6:24 lunastus on lähellä.
Nyt on taas selitykset parhaasta päästä. Palkka ja muut kulut nousee .Hienoa sopeuttamista
1-9/2023 liikevoitto oli vajaa 2 miljoonaa. Vaikka lamaa pukkaa niin tasaisesti etenee.
https://gfmoney.com/artikkelit/osavuosikatsaus-1-9-2023-ja-tietoa-sijoitusosakkeiden-osittaislunastuksista/
Gf money selitykset jouluversio
Ja nyt odotellaan keskustelupalsta tiimin puollustuspuheita.
Eiköhän syyttäjä ala pian kiinnostua niin saadaan tämäkin homma etenemään.
Onhan tämä tavallaan ihan kova suoritus että melkein neljä vuotta tätä on onnistuttu jatkamaan ilman että oikeuteen joudutaan.
Eiköhän se hetki alkaa olla käsillä kun kaikki lain kiemurat on käytetty ja alkaa kuulustelut.
Onkohan AA Heikkisen hommat jo vireillä. Mikä on tilanne
Eipä se ole Heikkinen yhtään sen vähemmän huijari kuin GF.
Rikosilmoitisten kautta tämä ratkeaa.
Kuka tekisi rikosilmoituksen vai onko sellainen jo tehty?
Kerropa ensiksi mistä asiasta ilmotuksen tekisit? Jos tällainen olisi niin Heikkinen tms olisi varmaankin jo tehnyt… Toimittaja Taneli Koponen on kirjoittanut OPRn Blue Financen ja Top Financen poliisitutkinnasta. Hän haastatteli komisariota. Tässä haastattelussa ei mainittu GF. Luulis että olisi mainittu jos olisi tutkinnassa.
Kyllä sen vielä joku keksii. Roistot mokaa lopulta aina ja nämä koijarit ei tule olemaan poikkeus vaikka kyllä te hyvin olette kauan onnistuneetkin.
Fakta on se että ennemmin tai myöhemmin lipsahtaa kun kuvitellaan olevan kuilemattomia ja sit mennään.
Onko kirja, podcast ja tv-sarja oikeudet jo myyty?
Hyvin on lunastus lupaukset pidetty.. Suurta kusetusta. Yhtiön Pörssiin vienti .Mitä muuta on luvattu.. Mikään ei ole pitänyt paikkaansa.
Kusetusta todella on. Lunastukset loppuivat heti
Tästä huijariporukasta pitäisi tehdä joku äänestys heidän kesken joilla on rahaa sisällä että aletaanko tehtailla ilmoituksia poliisille eri nimikkeillä ja koska aletaan.
Kyllä niistä sitten joku lopulta menee läpi ja homma nytkähtää eteenpäin.
Kuka oikeasti uskoo että tuolta vielä rahat saadaan muussa muodossa kuin tappion vähennyksenä veroissa?
Jotakin varmaan kannattaisi alkaa tekemään. Tuskin rahoja saadaan.
Tämä se taitaa olla ainoa keino.
Riittävän luovia ilmoituksia vaan poliisille niin kyllä sieltä jotain löytyy josta syyttäjä kiinnostuu.
Näinhän se on että roistot mokaa lopulta aina eikä näiden huijareiden toiminta vaikuta miltään mastermind tyyliseltä superrikokselta.
Mikä olisi sellainen. Rahat olleet vuosia jumissa
Menee sinne poliisilaitokselle ja ottaa vuoronumeron.
Virkailijat kyllä auttaa. Pääasia että saadaan asiaa eteenpäin.
Onko kukaan tehty tutkintapyyntöä. Mikä ollut vastaus
Jossakin vaiheessa syyllistyy itse rikoksiin jos tehtailee tai yllyttää muut tekemään perättömiä ilmiantoja ja ilmoituksia. Ilmoituksia ei voi tehdä anonyymisti niin yhtiön on helppo kohdistaa vastatoimet ja vaatimukset perättömiä ilmoituksia tehneisiin.
Älä nyt jaksa lässyttää. Jos menee poliisilaitokselta kysymään että tälläinen keissi, olisiko tälle mitään rikosnimikettä?
Jos poliisi neuvoo tekemään ilmoituksen X siinä ei takuulla syyllisty mihinkään vaikka vastaavia ilmoituksia tekisi tuhat ihmistä päivässä. Ainoa mihin tämä johtaa on se että syyttäjä alkaa kiinnostua, mutta ei ilmoitusten tekijöistä vaan niiden kohteesta.
Suurin osa lakiriidoista päättyy ennen oikeussalia kun kokeneempi uhkailee riittävästi ja kokematonta alkaa pelottaa.
Tässä sinä nyt GF:n asianhoitajana palkkaa vastaan sitä uhkailua suoritat.
Miten niin perättömiä?! Nämä kaikki varjopankit saadaan kyllä kuriin, poliisi tutkii jo useampaakin näistä ja takavarikkoja tehty. Lisäksi on tullut tuomioita käräjillä ja jopa hovissa.
Muttei GFlle ja tässä ketjussa puhutaan nimenomaan siitä yhtiöstä. Eikä tuo AA Heikkinenkään olevasioissacedisrtnyt vaikka on varmasti kääntänyt kaikki kivet….nyt pitää olla vain malttia. Toimittaja Taneli Koponenkaan ei ole kirjoittanut sanalaakaan tämän yhtiön tutkimuksista vaikka muista kyllä on. Näin ollen voisi olettaa ettei tätä tutkita.
Miksi lunastuksia ei jatkettu. Luvattu useasti. Yhtiön johto ei ole pystynyt vakauttamaan yhtiön tilaa. Miksi jatkaa kannattamatonta liiketointa. Pienosakkaiden rahoilla tätä kuplaa pyöritettään
GF:stä on tehty käräjäoikeuteen yli 30 kannetta jotka ovat parhaillaan käsittelyssä.
Mikä niissä on tilanne
Onkohan se syy . ettei yhtiö halua tehdä lunastuksia ollenkaan. Mikä on raha tilanne yhtiössä.
Jos Heikkinen olisi menestynyt niin varmasti olisi tullut mainospostia ja lisää ennakkomaksujen pyytämistä. Kyllä ne ois yrittänyt haalia lisää asiakkaita. Nyt ei kai siis ole mitään kerrottavaa?
Mikä tilanne on GF money .. Lunastukset eivät toimi ,kuten luvattiin..
Miljoonien liikevoittoa takoo mutta ekaks pitää hoitaa vieraan pääoman lainansa kuin voi jakaa osinkoja omistajille. Se on Suomen laki.
Tämä on kyllä aivan täyttä paskaa.
Näin se asia ei todellakaan ole.
Ei ole pa..aa. Sinä olet täällä ainoa joka levittää väärää tietoa. Linkistä voitte lukea lisää:
https://docue.com/fi-fi/lakitieto/voitonjako-osakeyhtiossa
”Voiton jakaminen on mahdollista vain, jos yhtiöllä on jakokelpoisia varoja ja sen maksukyky ei vaarannu.”
Näistä kumpikaan ei näytä täyttyvän, kun paljon lainojakin on vielä raportin mukaan erääntymässä.
”Miljoonien liikevoittoa takoo mutta ekaks pitää hoitaa vieraan pääoman lainansa kuin voi jakaa osinkoja omistajille. Se on Suomen laki.”
Väitätkö nyt ihan varmasti että jos osakeytiöllä esm. Neste on lainaa yksi euro niin osinkoja ei jaeta?
GF toimii tässä nyt ainoastaan niin että laskelmat ja paperit täytellään siten että voidaan vedota lakiin. Se kortti alkaa olla käytetty. Roistot mokaa lopulta aina ja nyt ei olla enää kaukana.
Trolli keksityt selitykset. Mutta rahoja ei näy . Nyt odotellaan käräjäoikeuden päätöksiä ja käsittelyjä
Tyhjä tynnyri kolisee taas. Opettele lukemaan ja tavata sen jälkeen osakeyhtiölakia ennenkuin tulet tänne viisastelemaan. Vai onko sulla pikavippi perinnässä, mielinpahoitettu ja ryyppy päällä?
Oon samma mieltä notta Heikkilä ois kyllä tiedottanu mikäli menestystä olis tullut.
Turun Torilla On Kerrottu tulosta on tullut ja on tulossa lisää
Taas kusetettiin joulurahat
Joko käräjäoikeudessa tullut päätöksiä..
Heikkilä laskutti asiakkaat eikä heidän käräjähommasta kuulu mitään. Menikö ”asianajopalveluista” maksetut rahat kankkulan kaivoon? Heikkilä varmasti mainostaisi jos olisi jotenkin menestynyt asiassa….
Ajattelin että on reilua tulla kertomaan GF:n tyypille.
Ensi vuosi eli 2024 on aika suurella varmuudella pörssissä todella kova vuosi.
Ensi vuonna moni tekee nostoja pörssiosakkeista. Ensi vuosi olisi todella hyvä jos pystyisi merkata jotain tappiota ja tässä teidän hommassa niitä tappiota on sisällä.
Uuden vuoden lupaukseni on siis tehdä niin monta rikosilmoitusta teidän toiminnasta että se alkaa kantaa hedelmää.
Keskiviikkona 27.12.2023 menen ensimmäisen kerran poliisilaitokselle keskustelemaan tästä teidän toiminnastanne.
Jossakin vaiheessa syyllistyy itse rikoksiin jos tehtailee tai yllyttää muut tekemään perättömiä ilmiantoja ja ilmoituksia. Ilmoituksia ei voi tehdä anonyymisti niin yhtiön on helppo kohdistaa vastatoimet ja vaatimukset perättömiä ilmoituksia tehneisiin. Seuraamukset voi olla sakkoja, vahingonkorvauksia yms.
Ymmärrän että siellä GF:n toimistolla pelottaa mutta jos poliisin kanssa yhteistyössä täyttää rikosilmoituksen siinä ei ihan varmasti syyllisty rikokseen.
Sepitettyjä ilmoituksia ei tehdä, faktoilla täytetään ja kyllä se vielä napsahtaa, roistot mokaa aina.
Kannattaa sinunkin alkaa etsiä uutta duunia, nykyinen loppuu pian.
Aikamoinen puupää. Just tota sannoit notta:
”Uuden vuoden lupaukseni on siis tehdä niin monta rikosilmoitusta teidän toiminnasta että se alkaa kantaa hedelmää.”
Ei taia polliisi sun kans papereita täytellä. Kyllä sun pittää ite tietää mitä oot ilmoittamasa. Pyyä polliisia vielä pyyhkimää sun pylly ja niistämään nenä.
Kuulema käräjäoikeus jutut etenee hyvää vauhtia loppuu tämä pelleily muiden rahoilla..miten suojatyöpaikkojen käy
Onko kukaan tehnyt tutkintapyyntöjä kannattaako tehdä..olen miettynyt
Trollit ne vain kirjoittelloo. Talouselämän Taneli Koponen haastatteli rikoskomisario Lallia. Hän mainitsi monta muuta yhtiötä muttei GF:ää. Eli jätän trollien mustamaalauksen omaan arvoonsa…
Gf trolli taas yrittää muuttaa mustaa valkoiseksi mutta jokainen joka tähän passaa rahansa laittanut tietää totuuden miksi gf trolli näitä satuja kirjoittelee ketä pettää
Joo mullakin yli 50000 eur ollut jumissa kohta neljä vuotta ..paljon lupauksia lunastuksista ei mikään pitänyt paikkaansa
Selvästi siellä alkaa nyt pelottaa että jonkun ilmoitus kantaakin maaliin saakka.
Ihan syystä pelkäät. Kyllä siinä aina lopulta niin käy että kiinni jäädään.
Höpö höpö. Kuulostaa siltä että yllytät muita koska itse et ole lainkaan varma asiastasi. Jos olisit varma että jotain väärää olisi tapahtunut niin helppohan sun olisi ilmoitus tehdä. Asiaa tutkittaisiin niinkuin on tehty Blue Financen, OPRn ja Top Financen kohdalla. Kerro nyt missä Suomen lakia on rikottu? Jos et osaa tarkasti ja varmasti sanoa niin viisainta olisi olla hiljaa.
Vankilat on täynnä kahdenlaisia henkilöitä. Syyttömiä ja niitä jotka luulivat olevansa kuolemattomia ja viisaampia kuin poliisi.
Kumpaan ryhmään GF:n hahmot kuuluvat sitten kun häkki heilahtaa?
Rahat ovat jumissa vaan. GF Trolli sepustaa tänne Tapanin päivän satuja. Toimitusjohtajalle hyvä palkka ja hallitukselle kokouspalkkiot . Vähemmistö osakkaiden rahoista. Näin hommaa on tarkoitus pyörittää seuraavat 25 vuotta. Koska lunastukset eivät jatkuneet..
Edelleenkään et kerro, missä Suomen lakia olisi rikottu? Pelkkää turhaa mustamaalausta nämä sun jutut. Taitaa olla pikavippi perinnässä isännällä.
Pian on neljä vuotta löydetty pykäliä joihin vedota ja miten täytellä paperit ettei jäädä kiinni eikä mitään tarvi lunastaa. Ei minun tarvi arvailla mikä on se lopullinen rikosnimike mistä tuomioita lopulta jaellaan. Syyttäjä sen kyllä lopulta löytää, siitä meidän ei tarvi olla huolissaan. Voimme joko jouduttaa tai sitten vain antaa asioiden mennä omalla painollaan.
Venkulat aina luulee että he ovat nokkelampia kuin ne jotka jo ovat istumassa mutta näin ei kuitenkaan ole vielä koskaan ollut.
Turha yrittää enää lässyttää että kyllä tässä ollaan ihan rehellisiä, rahaa on ja hommat hoituu. Ei hoidu.
Täsä sivusta ku oon seurannu tätä keskustelua niin ethän sä toisiaan osaa sanoa, mitä väärää olisi tapahtunut. Sulla on pelkkää haukkumista ja arvailua eikä mitään faktaa.
AA Heikkinen on kohta kaksi vuotta yrittäny löytää jotain väärää eikä senkään hommat ole edennyt. Olisi varmasti Heikkinen mainostanut jos jotain vilunkia ois löytynyt.
Olet tehnyt osakesijoituksen joka on aina riskisijoitus ja pitkäaikainen. Nyt riskisi toteutui ainakin kai osittain. Toivottavasti muistit hajauttaa. Se on tärkiää sijoittamisessa.
Eihän tämän pitänyt olla..jutut muuttuneet gf osalta vitsiksi katteettomilla lunastus pyynnöillä ehkä AA hoitaa hommat tai poliisit
Aika harva osakesijoitus on sellainen että arvo menee nollaan yhdessä yössä mutta neljä vuotta myöhemmin johto ja omistajat nostaa nollaan menneestä yrityksestä edelleen kovaa palkkaa.
Kusetushan tämä on ja kusetuksesta tulee tuomiot, ennemmin tai myöhemmin.
Palkat ja palkkiot nousseet yhtiössä . samalla vähemmistö osakkaiden lunastukset ovat jäädytetty.. ..
Ei ole tietoja tullut Q4 ..
Pörssit on nousseet pystysuoraan 3kk ja viimeinen vuosi on ollut pankkisektorilla yksi kovimpia ikinä.
Mielenkiinnolla odotan mikä on selitys nyt että rahaa ei ole lunastuksiin.
Varmasti löytyy selitys. Niistä ei ole ollut puutetta.
Hiljaista on tiedottaminen kvartaali tietoja odotellaan . Taitaa taas selitystä pukatta
Joo kyllä ehkä vielä jostain maailmalta löytyy joku ala jolla ei mennyt loppu vuosi timanttisesti. Ottaa oman aikansa vaan löytää että mikä ja missä se oli.
Se on just näin. Suomessa on mennyt rakennusalalla niin huonosti että nyt ei voida lunastaa mitään. Katellaan taas ensi vuonna.
Firmalla menee kuitenkin hyvin ja rahaa on.
Onkohan Käräjäoikeus jutut alkaneet
Nämä jutut tuskin luokitellaan kiireellisiksi. Ei ole kenellekkään sattunut mitään eikä valtiolta ole varastettu. Kyllä tämäkin aikanaan salissa nuijitaan valmiiksi.
Niin piensijoittajien rahat olleet vuosia. 0 % korolla ..Mutta käräjäoikeus varmaan kiirehtii juttuja
Ei Suomessa kiirehditä kuin henkirikoksia ja valtiolta varastamisia.
GF kertoo seuraavan höpöhöpö-selityksen maaliskuun loppupuolella.
Sisältö on tuttua ja turvallista.
”Koska sitä ja tätä kuvitteellista on tapahtunut jossain kaukana Suomesta mitään ei lunastella. Firma voi hyvin ja malttakaa odottaa” ”Jos yritätte oikeusteitse haastaa meitä joudumme siirtämään lunastuksia”
Ollaanko jo siinä tilanteessa että seuraavan tiedotuksen hoitaa poliisi vai vieläkö löytyisi joku oljenkorsi mihin tarttua?
Kerro nyt tarkkaan, mitä lakia tämä yhtiö olisi rikkonut? Jos et pysty siihen niin lopeta turha mustamaalaus.
Ei ole palauttanut rahoja vähemmistöosakkaille.
Ymmärtääkseni yhtiö noudattaa juuri siinä lakia ettei palauta sijoituksia osakkeenomistajille jos ei ole tarpeeksi maksukykyä jakaa omia pääomia kun velat pitää maksaa aina ensin. Se rikkoisi lakia jos palauttaisi kertomiasi varoja ja velat jäisivät sitten hoitamatta.
Eikähän se ole useimmilla osinkoa maksavilla yrityksillä lainaa. Ei se laina ole mikään este osingon maksulle. Tässä nyt vaan tehdään paperihommat niin että voidaan vedota niihin viimeisiin oljenkorsiin. Ei näin voi loputtomasti jatkaa.
Loppusuora häämöttää väistämättä.
Kyllä aikaa on nyt annettu ohan riittävästi.
Osinkoa voi maksaa vain voittovaroista. Tämä lukee myös yhtiöjärjestyksessä. Yhtiöllä ei ole voittovaroja joten osinkoa ei voi maksaa vaikka yhtiö olisi velaton. Tämä on ihan perusasia yhtiöoikeudessa.
Aina löytyy selitys.
Jos on lainaa ei voi maksaa, jos ei ole lainaa jäljellä lisätään henkilöstökuluja sen verran että menee juuri tappiolle, jos vielä jää rahaa keksitään joku muu selitys.
Seliseli.
Koska seura selitys ikkuna aukeaa.
Seuraavat höpöhöpöt maaliskuun lopussa. Tilinpäätös 2023 joskus juhannuksena.
Voin jo kertoa miten menee.
Koska höpöhpö ja höpöhöpö on höpöhöpö emme voi aloittaa osinkojen maksua eikä mitään lunasteta. Jos joku ryhtyy oikeustoimiin lunastukset viivästyvät, olkaa kaikki hyshys poliisille ja syyttäjälle meidän toimista.
Firmalla menee kuitenkin todella hyvin ja rahaa on.
Tämän jälkeen GF-sometiimi hyökkää tänne puollustelemaan kuinka mitään huijaukseen liittyvää ei ole koskaan tapahtunut. Jos joku aikoo ryhtyä heitä vastaan oikeustoimiin hän itse syyllistyy rikokseen.
Hiljaista on pankki tilillä. Kuin Turun torilla lunastusrahoista
Rahoja et tule ikinä tilillä näkemään.
Ainoa mitä täältä voit saada on verovähennys kunhan tämä saadaan konkurssiin ja siinä kestää vielä hetken.
Hiljaista on tiedotuksessa. Onko maalit siirtyneet-
Ei maalit enää siirry kun rahat on siirretty piiloon.
Ookko entisen AA Heikkisen kanssa Rymättyläsä hoidosa?
Maalit vain loppuu siirrettäväksi. Koska tietoja tulee on taas hakusessa
Tavallisesti tilivuoden ovat tulleet maaliskuussa. Eli vielä on aikaa siihen.
Tuossahan se ylempänä jo lukee maaliskuun tiedoitus lähes sanasta sanaan.
Sama se on vaikka julkaisis tänään, ei sen sisältö tuosta poikkea.
Varmaan Turun paikallinen Satu -setä taas antaa selityksen. Nyt on haasteellista ja rahat loppu . Maitokaupasta johtuvista sysistä emme voi maksaa .
Sivut nurin. Jääny domainit maksamatta?
Mikä yhtiö tilanne
Taas turhaa mustamaalausta. Mulla toimii sivut ja luottokortti hyvin!
Onko sivut nurin.
Ei ole. Just äsken tsekkasin korttini saldoa.
Onko kukaan saanut lunastuksista tietoja..???Maalit viety varastoon
Ei ole tietoja näkynyt. Onko Turun Satu-sedät joulutauolla.
Ei ole mitään rahoja tai tietoja tulossa.
Verovähennys tappioista on maksimi mitä täältä ikinä voi saada ja sitä saadaan odottaa.
Aikaisemmin koko vuoden katsaus on tullut maaliskuun lopussa, joten siihen on reipas kuukausi aikaa. Uskon että bisnes etenee ja lunastuksiakin voi siten tulla.
HF:n tilanne on erilainen kuin OPR JS Blue Finsnce, joiden osalta en usko saavani enää euroakaan.
Toivossa on hyvä elää sanoi lapamato.
Maaliskuun lopussa tullee joku selitys joka sisältää hyshys uhkauksen.
Rahoja on enää turha kuvitella näkevänsä.
Lunastuksia ei valitettavasti voida tehdä tällä kvartaalilla johtuen Ruotsin toimintojen huonosta kehityksestä, kruunun heikko kurssi ja Ruotsiin ennakoitua voimakkaampana iskenyt talouden taantuma. Espanjan liiketoimintaa ei ole vieläkään yrityksistä huolimatta saatu käännettyä voitolliseksi ja luottotappiot Espanjassa tuntuvassa kasvussa joten näistä syistä yrityksen tulos painui tappiolliseksi noin 1.5 milj. euroa kuluvalla kvartaalilla. Yrityksen tuloksen jäädessä tappiolle ei lunastuksia luonnollisestikaan voida tällä erää tehdä. Olisikohan jotain tälläista raporttia maaliskuun lopulla tulossa. Pidän ihmeenä jos tässä toimintaympäristössä GF saa tuloksensa väännettyä voitolliseksi ja voisi jatkaa lunastuksia.
Hyvin ennustit, tappio tosin noin puolta pienempi ja lunastuksia ei tietenkään jatketa.
Ei ole mitään kuulunut.. Maalit kaatuneet
Taitaa olla totta . Toivossa on hyvä elää. Selitykset vain paranee ,joka kerta.
Onko lunastukset alkanut..
Ei näy heidän sivuilla olevan auki.. Eli ei ole taitaa olla turha odotella.
Onko yhtiö tiedottanut 23.11.2023 , Mitään lunastusten jatkosta ja kvartaali tuloksesta.
Sä kyllä tiedät mitä sieltä tiedotetaan niin mitä sillä on väliä?
Ollaan maaliskuun puolivälissä. Melkein jo jännittää että millä keksityllä selityksellä lunastukset tällä kerralla vältetään.
Muistutetaanko myös tälläkin kerralla ettei saa viranomaistahoille missään nimessä hiiskua tavuakaan, muuten ei tule seuraavassakaan ”kvartaalissa” lunastuksia.
Niin edellisestä on kulunut tovi...Kvartaali 3 kuukautta..
Lunastuksia ei voida jatkaa koska mm. henkilökunnan palkat ovat nousseet, Ruotsissa pankit ovat voineet jo puoli vuotta niin hyvin että tuollaiset pikkurahat ei enää siirry tileiltä, toimitilojen vuokrat ovat nousseet koska tilat omistaa hallitukset jäsen……
Älkää viekö oikeuteen meitä, muuten jäätte ilman rahojanne.
Laki on meidän puolella ja jos teette toimistamme rikosilmoituksen joudutte itse siitä tuomiolle.
Tuttua tekstiä,,selityksiä
Kvartaalit tulee ja menee. Mutta tuloksia ei kuulu
Koska tiedotus tulee ??????Sitä odotellaan
Ei vieläkään mitään infoa...
Kvartaalit paukkuu ,mutta mitään ei kuulu ???Onko rahat menneet
Mietitäänpä. 4 vuotta mennyt ja rahojen sijaan on saatu selityksiä ja uhkauksia että jos kerrot jollekkin niin syyllistyt rikokseen.
Ei kuulosta juuri ollenkaan siltä että rahat olisi kadonneet.
Hiljaa! Tässä ei ole mitään laitonta.
Missä selitykset turun suunnalta..kuu vaihtui
Arvatenkin nyt pyritään kalliin lakimiesarmeijan kanssa tekemään sellaista raporttia että mitään ei tarvi lunastaa ja paperit pitää oikeudessa.
Mitään raporttia tai tiedotetta ei tulla näkemään aikoihin. Nyt pitää olla jo todella huolellinen eikä pelkkä tilitoimisto riitä tähän vedätykseen.
Kauan kestää selitykset ja saatavien maksatus
Kuulin että entisen Asianajaja Heikkilän asiakkaat ovat joutuneet jo maksamaan korvauksia. Kenellä oli paperit kunnossa… Yhdeltä tippui Asianajaja -status ja asiakkailta menee rahaa korvsuksiin. Timo on Turun rehti mies.
Ku tätä ketjua lukkee ni ei ollu yllätys tuo Heikkilän kelkka.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17343343/asianajotoimisto-heikkila--co-ongelmissa
Kuulunut Turun torilta. Hyvin menneet käräjäoikeusjutut AA
Heikkilän asiakkaat ovat jo joutuneet maksamaan korvauksia GFlle.
Mitä korvauksia joutuneet maksamaan.. Onko jutut olleet jo Hovissa hovissa kaikki muuttua voi. Miksi tietoja ei saada luvatusti. Kvartaalit paukkuu.
Heikkilän asiakkaat halusivat luopua kanteistaan ja maksaa korvaukset GFlle. Sellainen se entinen Asianajaja Heikkilä on.
Onko juttuja ollut salissa . Miten siellä mennyt
Ei ole ollut. Heikkilän asiakkaat maksoivat jo etukäteen ennen käräjiä.
Mitä summia. Onko kaikki vetänyt kanteet pois
Kokonaiskorvaussumma josta maksoivat oman osuutensa oli kuusinumeroinen. Tietenkin euroissa. Miten entinen AA Heikkilä Timo kommentoisi?
Sitten lunastukset alkaa. Koska voi jättää lunastus pyynnön
Julkista tietoa. Löytyy Turun käräjäoikeudesta. Samoin kuin Blue Financen sijoittajien tappio.
Miksi lunastuksista ei tule tietoja. Onko yhtiössä sijoittajien rahat hävinneet ..
Tuntuu omituiselta joku maksaisi ,tässä tapauksessa korvauksia ilman käräjäoikeuden päätöstä yhtään mitään..
Jos Heikkilän asiakkaat pelkäävät että heidän tuomitaan maksamaan vielä enemmän käräjillä.
Missä piensijoittajen rahat
Eli ainoa lähde tälle vapaaehtoisesti huomattavien korvausten maksamiselle on GF:n nettitiimi.
Sama tiimi joka kertoi että se joka tekee heistä rikosilmoituksen syyllistyy itse rikokseen.
Oliko jotain muita yhtä uskottavia fiktiivisiä tarinoita?
En löytänyt mitään oikeuslaitoksen sivuilta , Juttuja olisi peruttu
Onko siellä Heikkilä itse tutkimassa? Helpoiten selviää, kun soitat ja kysyt onko kanteita peruutettu. Ja onhan niitä.
Haha. Enemmän kuulostaisi siltä että entistä asianajajaa voisi harmittaa että aluksi tippuu titteli ja sitten asiakkaita. Se että asiakkaansa joutuvat maksamaan korvauksia yhdessä jutussa vaikuttanee myös muuhun uskottavuuteen….
Miksi tietoja loppuvuodesta 2023 ei saada. Koska voi esittää lunastuspyynnöt
Ei kuulu lunastuksista mitään. Eikä tuloksista
Taitaa olla Turussa kesä alkanut . Lunastukset jäätyneet
Täyttä hevonpaskaa koko raportti. Pankkisektorilla tuskin koskaan on mennyt niin hyvin kuin loppuvuonna 2023.
Sama paskaa kyllä. Yhtiö tulisi ajaa alas ja maksaa vähemmistö osakkaiden rahat takaisin .Tätä samaa satua vuodesta toiseen.
Just näin: GF:n pitäis tunnustaa tosiasiat ja aloittaa yhtiön toiminnan hallittu alasajo aikanaan vielä kun sijoittajien pääomat ovat tallessa eikä niitä ole hävitetty ja hävitty tappiollista liiketoimintaa väkisin jatkamalla. Nyt kun näyttää siltä että tappiota tulee koko ajan lisää ja toimintaa on hyvin vaikeaa saada enää käännettyä kannattavaksi olisi korkea aika toimia ettei käy kuin muille kotimaisille varjopankeille ja niihin sijoittaneille on käynyt.
Kuinka paljon ajattelit että tuosta laskelmasta on totta?
Eikö Hallituksen ja TJ pitäisi tehdä tämä automaattisesti.
Kyllä se näin on .
Onko mikä tilanne yhtiöllä , voittoa näyttää olevan vaikea tehdä. Olisiko pienosakkaiden rahat maksettava ulos
Onkohan sijoitukset taputeltu. .Sijoitustappioksi
Olisi kyllä hyvä jos tänä vuonna laittaisivat konkurssin valmiiksi.
Tulee hyvä pörssivuosi ja vähennyksille olisi tarvetta.
Onko yhtiö siinä tilassa
Olisi hyvä saada tappiot vähennyksiin ,Pikaisesti
Ei tuosta enää nousta eikä se ole koskaan tainnut olla edes tarkoitus.
Henkilökunnan palkkoihin ja kuluihin siirretään loput rahat vähitellen ja lopulta juostaan karkuun.
Mikään asia ei ole aikoihin viitannut mihinkään muuhun.
Onko mitään tietoa yhtiöstä. Onko tarkoitus koskaan lunastaa vähemmistö osakkaita ulos. Pitääkö kuitata luottotappioitta
Ainoa raha mitä siellä on, on sijoittajien rahaa se mitä on vielä jäljellä.
Kysy itseltäsi että mikä asia on viime vuosina viitannut siihen että olisi oikeasti tarkoitus tai edes mahdollisuus lunastaa kaikki?
Ei ole lunastuspyyntöjä kuulunut
Unohda jo tämä yritys. Ei ole suunnitteillakaan mitään lunastuksia.
mihin piensijoittajien rahat häviää
Pumppaavat palkkoina ulos niin kauan kuin pystyvät.
Näyttää näin olevan
Onko yhtiön tila mikä . Rahat menetetty onko kellään tietoa
Yhtiön tilassa ei ole mitään uutta. Niin kauan kuin porsaanreikiä laista löytävät rahoja maksellaan lähinnä palkkoina ulos.
Sijoittajat ei rahojaan tule näkemään.
Palkka kulut ovat kyllä nousseet hallitus palkkiot myös juoksevat . Vaikka yhtiö ei maksa osinkoa piensijoittajille.
Ei hyvältä näytä. Taitaa rahat jäädä saamatta.
Ei näytä . Hallitus nostaa palkkioitaan . Yhtiö tuottaa tappiota.
Lopettakaa nyt haaveilu siitä että tuolta vielä jotain saisi takaisin. Tämä on vääjäämättä menossa kohti viranomaistutkintaa.
Paras mitä täältä saadaan on tappiot vähennyksiin joskus 5–10 vuoden kuluttua.
Ehkä ihan parhaillaan vähän mieltä voi lämmittää että joku saa nimellisen tuomion.
Lehdet kirjoittelee muista muttei GFstä. Kyllä toimittaja Taneli Koponen on kaivellut ja kirjoittelisi jos syytä. Blue Finance, Top Finance ja OPR on vienyt median huomion. GFlle on jo joutuneet Heikkilän asiakkaatkin maksamaan korvauksia.
Eikö syksyllä ole Käräjäoikeudessa juttuja...AA Heikkinen tehnyt hyvää työtä
Melkonen paja tämä Heikkinen🤣🤣
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17343343/asianajotoimisto-heikkila--co-ongelmissa
Kiitos AA hoitanut juttua hyvin ja ammattimaisesti. Rahoja odotellen
Höpö höpö. Heikkilän asiakkaat ovat jo maksaneet korvauksia GF:lle. Tämä tieto löytyy mm tilinpäätöksistä. Kirjoitteleeko Heikkilä tänne itse ja yrittää pelastaa mitä pelastettavissa on? Asianajotoimiston titteliäkään ei enää ole.
Hienosti AA hoitanut. Syksyllä rahaa pukkaa tilille
Taitaisi pukata GF:n tilille jos loputkin Heikkilän asiakkaat joutuisivat maksamaan korvauksia GF:lle ja silloin puhuttaisiin suurista summista…
Muuta vetänyt jutun pois. Mutta kymmeniä vielä jäljellä.. AA hoitaa rahat takaisin
Rahaa tulee syksyllä .Kun käräjät on käyty .Näin uskon
🤣🤣 taitaa Heikkilän mainosmies puhua? Onko teillä rahat loppu?
Taitaa GF pojilla syksy kuumottaa
Onko yhtiökokous mennyt penkin alle. Kun ei kuulu mitään.
Entisellä asianajajalla taitanee olla jääny ryyppy päälle ja vanha levy soimaa? Palauta pullot niin saat rahaa.
GF ne rahat toimittaa.. Odoteltu ollaan
Miksi te ette ihan suoraan kommentoi että AA tai GF tässä moi.
Me ollaan sitä mieltä että se on itse tyhmä joka sanoo toisesta.
Hieno homma .Syksy tulee käräjät alkaa. Rahoja voi odottaa
Onko jo lähdetty ihan rehellisesti jäljellä olevien rahojen kanssa karkuun vai vieläkö tulee joku talousrikos asintuntija lakimiehen laatima laskelma?
Aikaa on ruhtinaalliset kolme päivää kun asia selviää.
Taas kuu lähenee lunastusaika lähenee. Kootut selitykset taas.
Taitaa jäädä jo keksityt selityksetkin selittelemättä.
tosiaan 30.6.2024 lähestyy.
Mikä päivämäärä tuo on, mitä silloin pitäisi tapahtua?
Hiljaista on lunastusten puolella. Loppuuko selitykset jo AA hoitaa hommat
Ja viimeinen mahdollinen päivä.
Taitaa olla aika myöntää että koskaan ei ollut tarkoitus lunastaa mitään.
Vahvasti tältä näyttää. Lunastukset olleet jäässä jo pitkään. Odotellaan 16.00 tuleeko mitään tietoa lunastuksista vai onko lunastus mahdollisuus 0.01 % pääomasta.
Ei jatku. Konkkaan on menossa.
Mistä tieto
Ei ole paljon pystynyt lunastuspyyntöjä tekemään Mikä on yhtiön tilanne.
Tiedote tullut hiljaisuudessa. Yhtiö ei pysty lunastamaan taaskaan.
Yhtiön johdon tulisi alkaa toimenpiteisiin ,sijoittajien rahojen turvaamiseksi.
Näyttää vahvasti siltä että tuo sama kuvio toteutuu tässäkin niin kuin myös noissa kolmessa muussakin pikavippi yrityksessä eli sijoittajat menettävät sijoituksensa.
pahalta näyttää, lunastuspyyntöjen esittäminen on ollut katkolla jo pitkään taas edes 1 % ei enään onnistu
Höpö höpö. GF:n oma pääoma on vahva yli 30 m€. Kilpailijat ovat käytännössä hävinneet omat pääomat.
Kun kilpailu pienenee niin GF:n asemat ovat paremmat. GF hoiti siis asiat paremmin kuin muut.
https://gfmoney.com/tulokset-ja-raportit/
Turun satu viikot alkaneet. Rahoja ei olla saatu. se on totuus. AA hoitaa syksyllä käräjäsalissa
AA menetti tittelinsä. Nyt on pelkkä raitis? oikeusavustaja ja sen asiakkaat maksoivat jo korvauksia GFlle.
Yhtiön hallitus on arvioinut yhtiön maksukykyä ja todennut, että yhtiön rahoitustilanne ei tällä hetkellä salli varojen jakoa sijoitusosakkeiden osittaisen lunastamisen muodossa.
Yhtiön hallitus arvioi jatkossakin yhtiön maksukykyä jatkuvasti ja mahdolliset osittaislunastukset toteutetaan heti maksukyvyn niin salliessa.
Konsernin tuloslaskelma ja tase julkaistaan jatkossa puolivuosittain
Yhtiö on aikaisemmin julkaissut konsernin tuloslaskelman ja taseen kvartaaleittain. Jatkossa yhtiö julkaisee kvartaaliraportoinnin sijasta tuloslaskelman ja taseen puolivuosittain.
GF Money Oy:n varsinaisen yhtiökokouksen päätökset
GF Money Oy:n varsinainen yhtiökokous pidettiin 19.6.2024. Yhtiökokous päätti yhtiökokouskutsussa esitetyt asiat hallituksen ehdotusten mukaisesti.
Yhtiökokouskutsu (.pdf)
Turun runoviikot taas menossa . Yhtiö tuottaa tappiota se on totuus.
Hienoa AA jatkaa hommia. Turun runoviikkojen sepittelijän jatkaa satujen kirjoittelua. Käräjäoikeus varmaan löytää rahoille oikean omistajan.
Kivasti taas henkilöstökulut nousseet ja kokouspalkkiota maksetaan joka kuukausi oli kokouksia tai ei.
Luovutaan kvartaaleittain tiedoittamisesta ja siirrytään puolivuosittain tiedoittamiseen.
Yllättäen tämä tieto kerrottiin kun kaksi kvartaalia alkoi olla täynnä.
Nythän voidaan helposti 2-3kk taas peitellä jälkiä ilman että selitellään mitään.
Faktat on ne että kaikki mahdollinen tuotto leivotaan kirjanpitokikkailulla omiin taskuihin.
Onko tämä laillista ja hyvää osakeyhtiön pyörittämistä ??
Täysin turhaa mustamaalausta. Suomen lain mukaan listaamattoman yhtiön tulee julkistaa vain tilinpäätöstiedot vuosittain. GF tiedottaa paljon enemmän kuin laki määrää.
Mikä tuossa oli se turha mustamaalaaminen?
Pelkkiä toteutuneita faktoja siinä lueteltiin.
Se on myös fakta että GF käyttää ihan kaikki lain sallimat kikkailut ettei tarvitsisi maksaa muille kuin itselleen palkkoja ja kokouspalkkioita.
Mikään ei ole moneen vuoteen viitannut mihinkään muuhun.
Taas pelattiin pari kuukautta aikaa keksiä uusi selitys ettei tarvi maksaa.
totta kusetusta tässä on.
Tämän pääomistajat upporikkaita. Ei niillä ole mitään syytä rikkoo lakia. En usko lainkaan siihen.
Eihän tässä lakia rikotakkaan. On palkattu todella kalliit ja osaavat talousasioita ymmärtävät lakimiehet hoitamaan paperiasiat niin että voidaan rauhassa nostella ihan joka euro omalle tilille.
Mitään muuta tässä ei ole vuosiin tapahtnut eikä tapahdu.
Se päivä tulee kun ei enää aukkoa laista löydy. Sitten tehdään lopuilla vähillä rahoilla konkurssi ja sori siitä.
Moraali on kunnossa .Pöytä putsattu pienosakkaiden rahoista
Turhaa vingutte kun itsekin sanotte ettei lakia ole rikottu. Rikkaat rikastuu ja köyhät köyhtyy.
Eikö Yhtiö luvannut ,rahat saa takaisin pyydettäessä. Mutta nyt ne on jumissa. Markkinoinnissa johdettu harhaa.
Oon hiukan perehtynyt tähän. Lunastusasia on yhtiöjärjestyksessä ei sillä ole markkinoitu. Jos lunastus ei ole mahdollista Suomen lain mukaan niin ei siinä ole ketään harhautettu. Osakesijoitus on aina riskisijoitus. Se pitäisi ymmärtää ennenkuin tekee mitään sijoituksia.
Ristiriitaisia pohdintoja sulla. Kun omistajilla on jo satoja miljoonia tai miljardi euroa ja huippujuristi niin ei siellä tehdä virheitä. Liiketoiminnassa päätökset eivät aina lyhyellä tähtäimellä ole kaikkien mieleen.
Ranta-Ahollakin oli rahaa ja tunti ennen pidätystä hänkin oli täysin varma että kaikki on hallussa.
Ei rahoja näy eikä lunastus mahdollisuuksia.. Kauanko tämä jatkuu Hallitus ja TJ kuittaa ensin. Palkkionsa
Kempinvest on pikkaisen eri kaliiperin omistaja.
Maalit siirtyy niin , Pussi tyhjentyy
Koska tulee uutta tietoa lunastusten alkamisista . Vai onko mikä juttu
Ei ole tulossa.
Käräjäoikeus kutsuu ..elokuussa..
Nyt odotellaan elokuuta..taitaa Rahaa alkaa virtamaan tilille
Turpiin tulee sijoittajille 6-0 ja isot vahingonkorvaukset kaupan päälle.
Hieno homma AA hoitaa yhtiön rahat osakkaille.. kulu riski olematon osakkaille vielä.
Tappiot sijoittajille ja tuomiot huijareille.
Mistä Timo Heikkilä voisi saada tuomion? Itehän ne sijoittajat hänelle maksoi juristipslveluista.
Linkistä löytyy tietoa tämän asianajaja -tittelin kadottaneen Timo Heikkilän hommista…
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17343343/asianajotoimisto-heikkila--co-ongelmissa
Hieno homma saadaan homma pyörimään. GF Money pussittyhjentyä Käräjäoikeuden jälkeen. Teennäiset työpaikat katoavat yhtiössä
Tyhjät tynnyrit kolisevat täällä palstalla. Heikkilän asiakkaat maksoivat jo korvauksia GFlle. Näin kertoi Heikkilän juristi tänään. Siitä voinee vetää johtopäätöksen kumpi voittaa? Heikkilän asiakkaat voivat joutua maksamaan huimat korvaukset.
Turhaa uhkailua taas GF:n suunnalta. Kukaan ei ole mitään maksanut.
Mitään huimia korvauksia ei kukaan ole joutumassa maksamaan.
” Piensijoittajien 28 miljoonan osakkeet yhä jumissa varjopankki GF Moneyssä – 29 sijoittajaa yrittää nyt saada rahoja takaisin oikeusteitse
Kymmenien varjopankki GF Moneyyn sijoittaneiden varat ovat yhä jumissa yhtiössä. Nyt miljoonapottia yritetään saada takaisin oikeusteitse. Tapauksen käsittely alkaa elokuussa.”
Hieno homma Elokuu on nurkan takana. AA kertovat juttu läpihuutojuttu salissa. Rahat voi laittaa kiinni jo Elokuussa uuteen sijoitukseen.
Vai pyytäkää Heikkilä lisää rahaa perseelleen menneiden käräjien jälkeen hovioikeutta varten?!
Ei Hovi ota tällaista selvää juttua edes käsittelyyn. Läpihuutojuttu
Sellaset damage controllit tällä kerralla.
Pari juttua oikeusjutuista.
Oikeudessa kokenut osapuoli usein voittaa täysin kokemattoman ennen itse istuntoa uhkailemalla hirvittävillä kuluilla. Tätä tunnelmaa juuri yritetään täältä keskustelupalstojen kautta luoda.
Ikinä ei tuomita tasan mihinkään haastavaa osapuolta, ei ikinä.
Pahimmillaan haastajan näkökulmasta voitulla maksettavaksi molempien osapuolien oikeuskulut ja koska jakajia on noinkin monta puhutaan maksimissaan jostain satasien kulusta nenää kohti.
Tässä tilanteessa jossa istunto alkaa elokuussa ei ole kumpikaan osapuoli joutunut maksamaan muille kuin maksimissaan omalle lakitiimille. Se että voiko tälläisessä tapauksessa tulla molempien kulut maksettavaksi haastavalle osapuolelle on mahdollisuus melko pieni. On täysin selvää että todetaan yritystä vähintään johdettu niin huonosti että lunastuksia ei voi suorittaa.
Se jää nähtäväksi todetaanko kuitenkin että yritystä on tarkoituksella ohjattu siihen suuntaan että rahaa jää vain omistavan tahon palkkioihin. Tässä tilanteessa tulee sitten jo tuomiotakin ainakin jonkin verran.
Tosiaan jutut ovat satua uhrit joutuisivat maksajiksi tässä jutussa. Kuinka yhtiötä on johdettu ja kuka ollut hyötyjinä . On olennaista
Teidän pohdinnat tuskin perustuvat faktoihin vaan pikemminkin arvailuihin.
Itse pohtisin, miksi Heikkilän asiakkaat maksoivat jo korvauksia GF:lle? Heillä on paras ja fakta tieto asiasta. Niiden pohjalta he sitten asiantuntijoineen päättivät maksaa korvaukset GF:lle.
Näin pitkissä casesseissa oikeudenkäyntikulut nousevat usein yhteensä satoihin tuhansiin euroihin.
Eikös Blue Financen tässä aiemmin oikeuteen haastaneet 6 sijoittajaa ainakin hävinneet juttunsa ja saivat korvaukset maksettavakseen ?
Kyllä. Blue Financen sijoittajat hävisivät samantyyppisen casen jossa väittivät että etuosakkeet olisivat velkaa.
Voi olla että tästäkin viisastuneena sijoittajat maksoivat korvauksia GFlle.
Kaveri kertoi Turun torilla , juttu ollaan taputeltu. Elokuussa rahaa virtaa tilille.
Onhan tuo nyt aika epätoivoista GF:ltä käydä jossain suomi24:ssä kertomassa valheita ja pelottelemassa ettei viedä roistoja oikeuteen.
Rahaa tuolta ei enää kukaan saa. Kysymys kuuluu montako vuotta menee että voi merkata tappiot verotukseen ja paljonko venkuloille tulee tuomiota.
Kyllä tässä varmaan vepuloidaan loppuun asti.
Onko Heikkilän sometiimi palannut kesälomilta? Jos ootte niin miksi asiakkaanne maksoivat korvauksia GFlle?
kukaan ei ole maksanut,, paskapuhetta turun torilta
Kyllä se on totta. Heikkilän juristi Kristian Hyvönen vahvisti asian että heidän asiakkaat maksoivat korvauksia GFlle. Hyvää työtä Heikkilä.
Mikä tilanne