Ostiko kunta homeelta haisevan nuorisoseuran talon kokoomuslaisten kunnallispoliitikkojen banditilaksi, tai johonkin muuhun yhtä "hyödylliseen" käyttöön?
Siellä voi sitten lauleskella ja rummutella, mutta varsinainen politikointi kannattaa jättää niille, joilla on siihen kykyä.
Evijärven ns:n talon osto
15
1467
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi Lahdenkylän koulun piha ei ole enää roskalavojen valtaamaana. Bändirojut ilmeisesti vielä koulun sisällä.
- Anonyymi
Kokoomuksen kunnallispolitiikassa mukana olevat voisivatkin järjestää nuorisoseuralla vaikka tanssiaiset ja hoitaa paikalla myös lipunmyynnin sekä buffetin, koska kaikkeen tähän heillä on osaamista. Kunnallispolitiikan osaamisesta ja yhteisten asioiden hoitamisesta en ole niinkään vakuuttunut.
Tanssiaisten mahdollinen tuotto menisi luonnollisesti kunnan kassaan. - Anonyymi
Mitä rojuja siellä on?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kokoomuksen kunnallispolitiikassa mukana olevat voisivatkin järjestää nuorisoseuralla vaikka tanssiaiset ja hoitaa paikalla myös lipunmyynnin sekä buffetin, koska kaikkeen tähän heillä on osaamista. Kunnallispolitiikan osaamisesta ja yhteisten asioiden hoitamisesta en ole niinkään vakuuttunut.
Tanssiaisten mahdollinen tuotto menisi luonnollisesti kunnan kassaan.Onko Antti Ahopelto siis sinun mielestäsi pätemätön kunnallispolitiikkaan ja aluevaltuuston hallitukseen??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko Antti Ahopelto siis sinun mielestäsi pätemätön kunnallispolitiikkaan ja aluevaltuuston hallitukseen??
Pätevöittääkö lauluääni muka kunnallispolitiikkaan?
Sellaisesta en ole vielä kuullutkaan, mutta ehkä Evijärvellä jopa sekin on mahdollista.
Saapa nähdä kuinka pitkälle sellainen meriitti politiikassa vielä kantaakaan, mutta ehkä ei silti kannata odottaa kuuta taivaalta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pätevöittääkö lauluääni muka kunnallispolitiikkaan?
Sellaisesta en ole vielä kuullutkaan, mutta ehkä Evijärvellä jopa sekin on mahdollista.
Saapa nähdä kuinka pitkälle sellainen meriitti politiikassa vielä kantaakaan, mutta ehkä ei silti kannata odottaa kuuta taivaalta.Et vastannut kysymykseen??,
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pätevöittääkö lauluääni muka kunnallispolitiikkaan?
Sellaisesta en ole vielä kuullutkaan, mutta ehkä Evijärvellä jopa sekin on mahdollista.
Saapa nähdä kuinka pitkälle sellainen meriitti politiikassa vielä kantaakaan, mutta ehkä ei silti kannata odottaa kuuta taivaalta.Ahopelto on koulutukseltaan sähkömies, ja pätevä.sellainen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ahopelto on koulutukseltaan sähkömies, ja pätevä.sellainen.
Wau, että oiken pätevä lauluäänellä varustettu sähkömies.
Ammattikoulun sähkömieslinjako sitten pätevöittää lauluäänen lisäksi?
Kaikkien pitäisi kyllä tietää se, että ammattikoulututkinnot ovat peruskoulun jälkeen seuraavia, eli niitä alimpia toisen asteen tutkintoja.
Perinteisesti evijärveläiset ovat menneet ammattikouluun Lappajärvelle, elleivät ole lukioon päässeet
- Anonyymi
Antti on hoitanut hommansa hyvin.
Joku muu käyttää Lahdenkylän ex-koulua bänditiloinaan. Maksaako kunta lämmöt ym. kulut? Kai siitä jonkun korvauksen joutuu maksamaan- Anonyymi
"Antti on hoitanut hommansa hyvin."
Niin pitää tehdäkin, koska negatiivinen julkisuus tyhjentäisi varmasti tehokkaasti keikkakalenteria ja lyhentäisi palkkaliuskaa.
Siitäkin on hyviä esimerkkejä monien tangoprinssiä suurempienkin julkimoiden kohdalla.
- Anonyymi
Ajatus siitä, että ammattikouluun menevät ne, jotka eivät pääse lukioon, ei pidä paikkaansa. Pieniin lukioihin, kuten Evijärvelle tai Lappajärvelle, ei käytännössä ole sisäänpääsyrajoja vaan kuka tahansa voi aloittaa lukio-opinnot. Amiksen kysytyimmille linjoille, kuten vaikkapa juuri sähköalalle, ei sen sijaan ei 6,5 keskiarvolla pääse.
Entisaikaan saattoi olla niin, että "fiksut" meni lukioon ja loput amikseen. Ajat ovat kuitenkin muuttuneet, ja moni "joutuu" lukioon, kun ei haluamalleen linjalle ammattikouluun pääse.- Anonyymi
Ohoh, voisihan sitä noinkin luulla, mutta ainakaan Lappajärven smmattikouluun se fiksuin aines ei tietään löydä. Sinne päätyvät yleensä juuri ne, joita ei peruskoulussa koulukirjojen avaaminen kiinnosta.
Fiksuin aines jatkaa lukioon ja sen jälkeen yleensä ammattikorkeakouluihin tai yliopistoihin.
- Anonyymi
Evijärveläisen ja turkulaisen kokoomuslaisen ero on se että turkulaisen kokoomuslaisen talo on yhtä hyvässä maalissa joka puolelta mutta evijärveläisen kokoomuslaisen talo on maalattu paremmin aina tien puolelta.
- Anonyymi
järviseudun sanomien päätoimittaja on sähkömies, mutta kyvytön hommassaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 315673
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus123688- 1932311
Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1631723Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan771627Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike351457Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais141365En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.741335- 941195
viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.2241194