Huomenna tv yhdessä ohjelma,missä mafia kahmii minunkin veroeurot,mitkä Marini jakoi Eulle?
Nyt menee Eu-uskovaisilta kiljukulaus väänrään kurkkuun?
Eussahan ei kähmintää!??
Nyt menee Eu-uskovaisilta kiljukulaus väänrään kurkkuun?
Eussahan ei kähmintää!??
Vastaukset 111
Vanhimmat
Kyllä olet oikeassa nyt EU ssa on jopa paljastunut komissaareja jotka ovat varastaneet rahaa euroopan unionin kassasta on varsin erikoista etteivät he ole jääneet kiinni aikaisemmin,Tämä paljasta EU n mädännäisyyden ja heikkouden Suomen on nyt korkea aika erota eurroopan unionista,
EU-vihaajia ei tarvitse edes "paljastaa" typeriksi valehtelijoiksi.
He tekevät sen itse.
EU:ssa rikkomukset tutkitaan ja syyllisiä rangaistaan.
Ihannemaassanne Putleristanissa on aivan toinen käytäntö.
Miksi höpiset ihannenaasta? Kusetettava Eu uskovainen.?
Otsaa puolustaa Suomalaisten kusetusta.
Katso sinäkin eu- vihaajaa toitottova eu-hörhö alla mainittu ohjelma, äläkä höpötä joutavaa paskaa.
Syyllisiä rangaistaan, hyppää kiikkuun, eu:ko rankaisee maailmanlaajuista Italian mafiaa, miten muka? Naurettava pelle.
Melkoisen sinisilmäisen pitää olla jos ei tiedä italian mafian laajuudesta kaikkialle. Selvimmin se näkyy rakentamisessa ja jätehuollossa.
Jos Suomessa itketään maahanmuuttajia halpatöihin - italia ei tule toimeen ilman mafiaa
Sikamaista sakkia Italiassa, roskapusseja pitkin katujen reunoja, joissa rotat viihtyy mafian lisäksi.
EU on pyrkinyt kaikin tavoin estämään EU-eliitin korruptiotutkintoja.
Rikolliset eivät ikinä tunnusta tekojaan. Tästä johtuu että teot jatkuvat eikä niistä tuomita.Niinpä EU on yli 10 vuotta jakanut elvytysrahaa mafialle ja puolueille biljoonia.Siitä ei haluta puhua vaan jatketaan jakoa kaikessa rauhassa. Ei edes Italian huumemafian touhuja haluta tutkia.Joko pelkäävät mafian kostoa tai ovat mukana tuossa säälittävässä touhussa.Juuri tästä biljoonaelvytyksestä syntyi tuo valtava inflaatio jolla rosvotaan säästäjien säästöt säälimättä. Kansan pitäis nyt vaatia syyllisiltä menetykset. EKP ja EU saavat korvata ne omista rahoistaan. Ja koska varoitimme tästä jo yli 10 vuotta sitten niin vastuuttomuuteen syyllistyneet pitää rangaista teostaan.Sekä jakajat että saajat.
EUta tässä rangaistaan ensinnä jotta ne porukat vihdoin käsittävät oikeusvaltion periaatteet joista jatkuvasti itsekin puhuvat. Seuraavaksi loppuu mafiat ja yritysten huijaukset.
Suomen eduskunta rikkoi jo perustuslakia antamalla eulle 7 miljardia Suomen varallisuutta, laittomuuden pääarkkitehti oli pääministeri Marin.
Kuitenkin juuri Italiassa on myönteisyyttä Putinia kohtaan huomattavan paljon.Mafian biljoonaelvytysrahojen avulla Putin sotii nyt ja suomalaisetkin auttavat tätä ymmärtämättä mitään asioista.Tätä se EU-fanitus teettää.Soisi suomalaisten jo käsittävän näissä vaaleissa että eduskuntapuolueet ovat pelanneet Putinin puolesta jo yli kymmenen vuotta. Nyt sitten joudumme vielä lisäksi rahoittamaan Naton aseistuksen ja kärsimään sodan raakuudet .Toivottavasti uudet puolueet kaappaavat nyt vallan ja loppuu loputon nöyristely itään ja länteen.
Ja Putin on mafiapomona huijannut EUlta Italian osuudet sotakassaansa. Kai Marin on pakosta tämän tehnyt? Naurettavaa koko EUn touhuaminen käsittättömine direktiiveineen joilla kansa ryöstetään putipuhtaaksi luontodirektiivien avulla. EU johtajat itse elävät aurinkorannoilla tekemättä mitään työtä.Nyt olisi Lagardella tilaisuus luoda lunta Rehnin kanssa muttei voimia siihenkään. Halotkin ostavat valtion rahoilla takkaan.
KATSOKAA OHJELMA , ULKOLINJA: KORONARAHAA MAFIALLE? , Siinä eu-hörhöille dokumentti Italialaisten itsensä kertomana. Tulkaa sitten kommentoimaan
On katsottu jo kymmenet vuodet ohjelmat noista kusiaisista Jotka piinaavat rehellisiä ihmisiä sairaan mielensä takia. EU jäsenyyden takia suomalaiset joutuivat tuohon seuraan ja suoraan maksajiksi typerien naisten takia jotka ovat seikkailleet turisteina etelässä.Kohta olemme mukana sodassa tämän takia. Se turismi kun on suuri apaja juuri mafialle. Ei tainneet tytöt tietää asioita?Näin Suomi on menettänyt EUn takia kaiken mitä oli säästänyt sodan jälkeen.Haluaisin kovasti nähdä noiden EU fanien naamat ja jutella naamatusten todellisista asioista joista ne eivät piittaa yhtään mitään.
Mafialla valtaa politiikassa, siksi italiakin sai suurimman potin eu, n vara pj jäi myös kiinni lahjonnasta, kuka ääliö enään uskoo eu,iin,, ai niin mafia. 🤬
Italia sai suurimman elvytystuen,koska sen kansantalous on heikoimmassa kunnossa.
EU-vihaajien harmiksi elvytystuki antaa edes pienen mahdollisuuden selviytyä kuiville.
EU-vihaajien valeilla ei ole tässäkään mitään merkitystä,vaikka he kaikella sydämellään kannattavat mafian kavalluksia. Saman hengen lapsia kun ovat...
Italian kansantalous kuralla.. Just joo, vaikka italialla maailman 3 ksi suurimmat kulta varannot, mutta mitä eu hörhöiltä muuta voi odottaakaan kuin valeita.
Kansantalouden tila selviää valtionvelasta ja budjetin alijäämästä.
Kultavarantoa ei voi käyttää valtion menoihin.
EU-vihaajat ovat liian tyhmiä ymmärtämään edes perusasioita.
Sinua kusetetaan miten tahtovat,Eu-uskovainen,sääli!
Voi pöllöä. Elvytystukien vuoksi koko Euroopan talous on kuralla ties miten kauan. Suurin syy on tuo kymmenen vuotta jatkunut biljoonaelvytys jonka keksi EKPn italialaisjohtaja M Draghi.Hän niis jakoi ne rahat Italiaan suurimmaksi osaksi .Jäljet johtavat Berluskoniin jonka löytö Draghi oli. Olisi jo aika tutkia tämänkin asian tausta eikä vain kehua ja ylistää mafiaa kuten suomalaismedia ja puolueet tekevät.. Mutta kun puhutaan samasta porukasta niin pitää vaieta vaikka kuinka paljon murhataan ja varastetaan. Rikastuneet jätetään rauhaan jatkamaan teurastusta ja rahan jako niille jatkuu.
Hyi saatana. Tällaisiakin hemmoja vielä olemassa. Kun rikolliset pistävät kaiken tuhkaksi niin joku vielä puolustaa tätä sanoen sitä luonnolliseksi asiaksi .Se muka pitää hyväksyä ja maksaa lisää biljoonia rikolisille ja niiden hyysääjille.Olen aina ollut EU vihaaja ja syystäkin. En hyväksy rikollisuutta keneltäkään. EUn perustaminen oli virhe mutta minkäs teet kun Euroopassa on tällainen meno. Politiikka onrikollisuutta tämän takia.
Ai. Kultavaranto on siis mielestäsi korukokoelma?
Onko biljoonaelvytys mafian kiristys? Alkaa palaset loksahtamaan kohdalleen.
Katsoin ohjelman. italian tukirahoista menee väkisin siivu mafialta. Iso osa tyritään rakennushankkeissa. Eu uskovaisvaiset ei tajua ,surkimukset!
Ainakin Mafia on tehnyt EU-vihaajat onnellisiksi!
Saavutus sekin.
Muutenhan nuo hukkuvat surkeuteensa.
Eiköhän Italiankin tukirahoista mene EU-vihaajien harmiksi pääosa kohteisiinsa.
Messinan silta projektia luigit tusanneet jo vuosia siihenkin uponnut jo 500milj eikä edes peruskiveä, ole vielä saaneet silta projektiinsa tehdyksi.
Pääosa? Ja mihin kohteeseen,Eukusetettu ?
Mafia korruptio,keskeneräiset kohteet? Näistä eupelle iloitsee kiimassa!
Tolkutonta tuhlausta rikollisten hyväksi.Ihan samaa peliveivausta kuin Keskustalla maaseudulla. Maaseutu autioituu kun kaikki rahat menevät tukiaisina kepulaisten tileille.Siinä sitä on paita ja perse:Kepu ja Mafia.
Eikös eurakastajat tee mafian onnelliseksi,täyttämällä niiden taskut?
Mafia ei kahmi kenenkään veroeuroja,vaan pyrkii ehkä saamaan
haltuunsa projekteja,joihin käytetään EU-komission myöntämää elvytyslainaa.
Asia on aivan liian vaikea EU-vihaajien ymmärrettäväksi,kuten he itse tälläkin palstalla todistavat.
Ainakin he ovat hyvin innoissaan Mafian puolesta.
Hengenheimolaisia kun ovat...
Eupelle ei kestä totuutta! Ilmankos aina kustaankin silmään.?
Tuotakin eupelleä on varmaan kustu silmään synnytyslaitokselta lähtien, nyt kusta on pää täynnä?
Ei tosiaan veroeuroja vaan suoraan ihmisten ansaitsevia rahoja. Ne kun ovat suurempia saaliita.Kummallista että joku ei käsitä mitään työstä ja ansioista.Tähän koko EUn touhu perustuu. Täydelliseen tietämättömyyteen. Pohjoismaitten pitää erota kaikkien EUsta ja muodostaa oma liitto.Etelä jakakoon rahojaan keskenään miten haluavat.
"Huomenna tv yhdessä ohjelma,missä mafia kahmii minunkin veroeurot,mitkä Marini jakoi Eulle?"
Verot perii VVM:n vero-osasto, ei pääministeri.
EU:lle maksetaan vuosittainen jäsenmaksu,joka määräytyy BKT:n perusteella. Marin ei jaa euroakaan verovaroja minnekään.
Olet niin tyhmä,että sinua on varmaan jo pyydetty persujen kansanedustajaehdokkaaksi?
Voi ääliö,oletko demu?
Marini hehkutti elvytyspakettia Eulle? Etkö pummi tiedä, että miljardeja luiskahti ylimääräistä verorahojamme?
Marin totesi: Tehtiin hyvä sopimus. 6.6 miljardia kaivoon ja takausvastikkeet päälle, Suomi ottaa kuokkaan n. 15 miljardia euroopan suurimmassa huijauksessa.
Verorahojamme "luiskahtelee" vain EU-vihaajien valeissa.
Ne budjetoidaan ja hyväksytään eduskunnassa.
Mikä on se vale?
EUssa huijataan tuhat kertaa suurempia sunnia. Suomessa EUn vastustajatkin luulevat miljardia isoksi rahaksi. Totuus on se että nuo biljoonatkin vivutetaan monikertaisiksi veloilla ja tahallisilla tappiolla jotka pestään EKPssä oikeaksi rahaksi jatkuvilla elvytysrahoilla vuodesta toiseen. Nyt vaan näyttää siltä että peli on lopussa. Olemme olleet lepsuja vuosikymmenet ja luulleet EUta rehelliseksi järjestöksi mutta toisinhan asia on. Iso valtio kerää kaikki kärpäset imemään rahaa tunkiolle.
Eu uskovaisilta voi vielä viimeisen paidan päällä ja hehkuttavat Eu onnea!
Tämä eu-vihajaajaa huutava untamo on pihalla kuin lumi-ukko. Kyseissä dokumentissa haastateltiin Italialaisia asiantuntijoita monelta eri alalta, Mafia on mukana kaikessa, HUOM. KAIKESSA , ja suuri osa tuosta 220 miljardin eu-koronaelvytys rahoista menee nimenomaan mafian liiveihin, ja koronalla ei edes ole mitään tekemistä tämän kanssa.
Ilman Italiaa ei olisi EUta ja ilman EUta ei olisi Mafiaa.
Mafia ei tarvi Euta. Fiksuna kusettaa ja kerää rahat siltä!
Mafia tosiaan tarvitsee EUn ja sen neitokaiset jotka innokkaasti ja anteliaasti hyysäävät rikollisia.
EROTAAN EU-MAFIASTA
Oli aika vaikuttava kuvaus Italian mafian touhuista ,pakko oli katsoa kun meidän maailmalla sankarina hehkutettu pääministerimme kokoomuksen suosiollisella myötävaikutuksella runnoi suomalaiset osaltaan maksajiksi EU tukipaketille!
200 miljardia Italialle, joista 60 miljardia jo jaettu ja mafia ottamassa ison osan varmuudella tuosta.
Italiassa riittää aloitettuja projekteja, huippua oli siltatyömaa, mihin oli uponnut jo 500 milj. euroa ilman, että aloitettu rakentamaankaan!
Italia vastaa saamistaan tuista.Jos se käyttää ne hölmösti,niin se on heidän asiansa.
Ei EU-vihaajien huutelu vaikuta muuhun,kuin että teiltä välillä lirahtaa liiasta ponnistelusta.
Suomi on EU-tuen toiseksi pienin maksaja,joten älkää ottako todellisten maksajien murheita.
Ei teistä ole niiden kantajiksi,kun perustiedotkin ovat hukassa.
Äänestäkää vain eduskuntaan lisää kaltaisianne,kyllä maailman asiat sillä paranevat.
Ja kannattakaa pois fixitiä. Kyllä se vie Suomen konkkaan siinä,missä brexit vauraan Britannian.
Silloin koette onnenne lopullisen täyttymyksen.
Suomi eu aikana velkaantunut valtavasti,.väestöäkin vain 5,5miljoonaa. Suomi se tässä suurimman eu tuki potin tarvitsisi, kreikan polulla ollaan.
Suomi on taloudellisesti hyötynyt EU-jäsenyydestä. Vuotuinen hyöty on 2-4 mrde. Velkaantuminen johtuu omista päätöksistä eli on eletty yli varojen.
Kukin jäsenmaa vastaa itse taloudestaan.
EU tukee heikkoja jäsenmaita,kutenViroa ja Unkaria. Koronaelvytys kohdistuu enimmin Italiaan ja Kreikkaan,jotka horjuvat konkurssin partaalla.
Js Miksi horjuvat. Mafia kuppaa Italiasa. Saksa myi aseita velaksi Kreikkaan. Suomipöljä makso Saksan pankin velat...
Touhu nuistuttaa suuresti Olkiluoto kolmosta.Pahoin pelkään.
Velkaantuminen johtuu nollakorosta ja köyhtyminen ja inflaatio koron noususta Siis syypää on EU/EKP joka pilasi koko talouden biljoonaelvytyksillään.
Puhu omasta puolestasi. Olen joutunut koko elämäni maksamaan Keskustapuolueen tukiaisia sen eliitille.Tekee mitä tahansa niin kohta huomaa tulleensa petkutuksi. Suomessa on oma mafiansa ja se toimii puolueissa. Joka puolueelle on jaettu oma ala mistä rosvotaan liksaa varastamalla muilta. Tuntuu jopa turhalta mutta muutamat tästä hyötyvät samoin kuin Italiassa ja muissa alkukantaisissa valtioissa joissa yhteiskunnan järjestys on heikoissa kantimissa. Suomessa siis maaseudulla jossa pieni piiri pitää otteessaan harvaa asutusta.Kepulandella pidetään porukkaa kurissa ja nuhteessa perinteisin keinoin orjatyöllä köyhyydellä. Muutama vauras näkyy olevan joka kylässä ja heti tietää sen taustat.Jopa uskonto on vielä tärkeä keino alistaa puolueissa alamaisia.Koti,uskonto ja isänmaa. Sitähän puolueet höpisevät vieläkin. Unohtavat selittää totuuden. Kodit on tuhottu.Uskonto on pelote. Isänmaa on kohtalomme syöveri.
Oliko Italiaan noin iso,että saa mafiossien taskut täytettyä ja korruptioon riittävästi euroja?
EU ei tue mafiaa. Sen kurissapito on Italian valtion vastuulla. Suurin huoli mafian rahoista näkyy olevanEU-vihaajilla. Pitäähän aateveljistä huolehtia.Tosin he tavan mukaan eivät tiedä tästäkään asiasta mitään.
Voi uuno. Miten valtio hoitaa mafiaa. Mafia on osa hallintoa,silmään kustu demuretku!
Kerro mafian siivu eutukipaketista,kehut tietäväsi?
Pukki kaalimaan vartijana. Jo vain.
Miksihän Mafia ei kerro sitä?
Demokratia huolehtii mafian eduista kuten Suomessakin kansa puolueiden vallasta jolla lopuksi kansaa pidetään pilkkana.
Kaikista elvytyksistä varmaan 20 biljoonaa mennyt rikollisten käsien kautta viimeisen 10 vuoden aikana.Käteen jäänyt siivu siis melko suuri .
Jättipotti mafialle.
Marini mafian kamu,ruokkii sitä?? Demukat taputtaa nirvanassa. Näinhän Juttaa kusetettiin Kreikan tuissakin!
Ei tuollaista saa kertoa maksuvelvollisille . EU on itsekkin samantasoinen syöpä eri yhteiskuntien kukkaroissa .
EU-vihaajaksi synnytään.
Kukaan ei voi nykyisessä tietoyhteiskunnassa kehittyä noin hölmöksi.
EU ei puutu jäsenmaiden sisäisiin asioihin,kuten talouteen.
Vain perussopimuksessa määrätyistä asioista päätetään yhdessä EU:n instituutioissa.Päättäjinä ovat jäsenmaiden edustajat, kullakin yksi ääni.
Marin ei yksin päätä yhdenkään euron kohtalosta. Ei EU:ssa,eikä Suomessa.
Rikollisorganisaatiot ovat EU:n vihollisia. Siksi EU-vihaajat hurraavat rikoksille ja yrittävät syyllistää jäsenmaat niihin.
Aivopesty punikki?
Aivopestyt EU-vihaajat valehtelevat punikkejakin pahemmin. Punikeilla oli sentään aatteensa.
On toki, kommarit sorron yöhön.
Ei marini pannut jättipaketissa hanttiin,päin vastoin!
Eu uskovaiset kyllä kehittyy kusetettaviksi hölmöiksi!
Kerro eukusetetty mikä vale?
Voi Eurakastajien kusetus. Pahaa tekee katsoa kusetuksen määrää!
Joidenkin on ylivoimaista kestää totuus.
Erityisesti EU-vihaajien.
Kämmenet hiloo,kun Eu kusettaa miljardeilla Suomen pöllöjä!
Eu hörhöä on helpompi kusettaa kuin koiraa.
EU-vihaajat ovat liian tyhmiä kusettamaan muita kuin itseään.
Niinpä onnistuminen on aina varmaa.
Paljonko Suomen osuus tukipaketista ja paljonko sai itse?
Maksajan ilo,lompsa levälleen,Marini!
EU-vihaajat ovat tästäkin asiasta täysin ulalla.
EU-koronatuet on yhdessä päätetty.Ne maksetaan EU-Komission ottamasta koronaelvytyslainasta,jonka jäsenmaat maksavat 2026 alkaen 30 vuoden aikana.
Suomi on toiseksi pienin maksaja ja vuosittain lyhennys on joitain prosentin osia budjetista.
EU-vihaajat levittävät tavaomaiseen tapaansa typeriä valeita,joihin toki itse uskovat.
Vastaavaa valekampanjaa ei ole käyty esimerkiksi Ruotsisa jaTanskassa, jotka ovat paljon Suomea suurempia maksajia.
Niissä on kuitenkin vähemmän idiootteja kuin Suomessa.
Oletko ihan vapalla oleva ihminen?
Mikä "lompsa" ?
Voi lapsi. Kysy isältä,tai tarhatädiltä!
Marin kuulemma hinkutti lompsaansa toisen muijan reiteen. Tarhatäti sanoi näin.
Ai jauhojengin kanssa?
Hullunhommaa ruokkia Italian mafiaa,vaikka demujen jumala Marini ,niin tekee!
Mutta silti demarijumalalle hurrataan, on kaikki inkkarit kanootissa?
Hölynpölyä.
Koronatuen Italialle myönsi Eurooppa-neuvosto komission suosituksesta.
Italian talous on katastrofitilassa.
Marinille hurrataan-jos hurrataaan - syistä,joita EU-vihaajat eivät tule koskaan ymmärtämään.
Helposti kusetettavalle huraavat! Ensin Jutta ,nyt Marini!
Miten eu vahtii että tukipaketti miljardit menevät oikeisiin kohteisiin, vahteina kun on mafian lahjomat vahdit.
Korruptiota jo Eussa?
Hölynpölyä.
Elvytysrahaa myönnetään vain EU-komission hyväksymiin projekteihin,joissa myös valvonnan on oltava kunnossa.
Asia on liian vaikea EU-vihaajien ymmärrettäväksi.
Säälin lapsenuskoasi,jymäytettävä Eu rakastaja!
Saahan sitä vahtia, mutta minkäs teet kun mafia on soluttautunut joka paikkaan Italiassa, poliisiin, hallitukseen, oikeuteen jne. Eu hiiret ei mahda mafialle mitään.
Joko eu parlamentin vara pj on tyrmässä 1,5miljoonan lahjuksista, vai jatkaako rötöstelyjä, kuten eu eliitillä tapana.. Ex presidentti Zarkosyä myöten, sai miljoonien lahjuksista sentään 3v kotiaresti tuomion, senkin koska media sai eu rötösteliän 🤑käräytettyä.
Asian hyvä puoli on se, että EU-vihaajilla on joku aito ilo, josta nauttia.
Kun muuten kaikki menee juuri päinvastin,kuin he toivovat ja väittävät.
Tarkoitat vahingoniloa,kun eurakastajia kusetetaan?
Italia tekee oikein.
Rahat pois tyhmiltä EU:ssa.
Umpihölmöt saa sitä mitä tilaa.
Suomea kusettetaan,niin kauan,kuin löytyy typeriä eurakastajia?
Tarkoitat siis vihervasureita?
EU toimii demokraattisesti perussopimuksensa mukaisesti.
EU-vihaajia moinen meno harmittaa. Ihannemeininki kun rulettaa tuolla idempänä.
Onneksi valehtelu tuo lohtua sen verran,kuin housuihin päästö pakkasella.
Suomi toimii EU:n perussopimuksen mukaisesti,kuten kaikki muutkin jäsenmaat, ehkä Unkaria lukuun ottamatta.
EU-vihaajat ovat liian typeriä sitä käsittämään.
Hölmökö olet? Mafia ei toimi eu perussopimuksen nimeen, eu senkoommiin Italian poliisi ei mahda mafialle yhtään mitään, älysitkö?
Etpä tietenkään ja älämölö jatkuu.
Aloittajalla mafia kähmii rahat TV- ohjelmassa...
Sanna antaa, mafia kähmii.
Eu on kupattava ruumis! Rahat ei ole kenenkään. Niitä pitää kupata ja täyttää taskut. Uusi paketti kehitteillä Suomen maksuun?
Eu on kallis elätti,mitä kaupataan!
SANNA ON JEESUS.