Kirkonkylällä rautialantien nopeusrajoitus laskee, näin päätti tekninen lautakunta. Mutta eihän siinä kukaan aja muutenkaan nopeusrajoituksen mukaan, kun ei sitä kukaan valvo.
Uusi nopeusrajoitus
6
342
Vastaukset
- Anonyymi
40 rajoitushan siinä on ollut jo kauan. Alennetaanko nyt paljonkin vielä?.
- Anonyymi
Uudet nopeusrajoitukset astuvat voimaan heti kun niistä kertovat liikennemerkit saadaan asennettua paikoilleen.
Kunnan kaavatiet voisi samalla tarkastaa ja pystyttää sinne pihatien merkki kun aikuiset isot miehet niillä koheltaa . Ei ole tilaa väistää jos sattuu toinen tulemaan vastaan tai tiellä on lapsia tai koirantaluttajia. Jos se liikennemerkki menisi sen koheltajan kaaliin ja tajuaisi ajaa hiljaa.
https://liikennemerkkeja.fi/liikennemerkit/saantomerkit/e24-pihakatu - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uudet nopeusrajoitukset astuvat voimaan heti kun niistä kertovat liikennemerkit saadaan asennettua paikoilleen.
Kunnan kaavatiet voisi samalla tarkastaa ja pystyttää sinne pihatien merkki kun aikuiset isot miehet niillä koheltaa . Ei ole tilaa väistää jos sattuu toinen tulemaan vastaan tai tiellä on lapsia tai koirantaluttajia. Jos se liikennemerkki menisi sen koheltajan kaaliin ja tajuaisi ajaa hiljaa.
https://liikennemerkkeja.fi/liikennemerkit/saantomerkit/e24-pihakatuAlinopeus on pahin rasite Vesilahden teillä. Ei osata ajaa sallittua vaan körötetään keskellä tietä ja vedetään letkaa eikä vilkaista peiliin että muitakin on liikkeellä kuin vaan minä. Tuntuu siltä kuin lähtee Tampereelle esim matka alkaa taittua vasta moottoritiellä missä ei ole tientukkoja estämässä liikennettä. Silti ei tarvitse ajaa ylinopeutta kunhan tajuaa ajella rajoituksien mukaan liikennevirran mukana ja matka edistyy ja polttoainekulutkin pienenee .
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17748371H
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
joka kerta kun tulee vastaan joku nössöilymerkki niin painan kaasun pohjaan se on varma!
- Anonyymi
Muutaman kerran todennut jos siinä ajaa tasan 40 km/h niin kunnan kiireiset työntekijät tulee roikkumaan puskuriin ja vielä ne jotka sitä nopeuden alennusta siihen halusivat. Pösön mittarinvaijeri taitaa olla katki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856304
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42859