Olisiko mahdollisuutta saada lainaa ihan muulta taholta kuin pankilta, esim. yksityishenkilöltä tai yritykseltä- toki kohtuullisten korkojen kera? Laadittaisiin tarvittavat asiakirjat lainan takaisinmaksun turvaamiseksi. Olisi kyse 35 000 eurosta. Lainan takaisinmaksu tapahtuisi sovituin ehdoin. Kyseessä on asiallinen ja luotettava yksityishenkilö, joka on avun tarvitsija ja joka tätä mahdollisuutta kyselee.
Lainaa yksityiseltä henkilöltä
4
1050
Vastaukset
- Anonyymi
Aloittajan tasoiselle provoilijalle tuskin kukaan edes harkitsee mitään lainaavansa...
- Anonyymi
Niinpä. 35 tonnia tuntemattomalle.
Saman rahan voisi saada pankista, mutta siinähän on esteenä maksukyvyttömyys.
- Anonyymi
Joskus yli 30v sitten korkeampien korkojen aikana pyysin vieraasta pankista lainaa! Lupasin korkeampaa korkoa, hylsy tuli!
Se on muuten helvetin hyvä luvata lainaa vastaan vaikka mitä mutta todellisuudessa asia on aivan eri! Jos pankki ei anna lainaa, niin sillä on perusteet niin asiakaskokemuksesta kuin yleisestikin. Ne rahat joita pankit lainaa on lainaa jostain muualta ja niillä on hinta. Sama se on yksityiselläkin, eikä 35000€ ole vara hävitä ja antaa pelkkää lahjaveroa vastaan!
Juuri mietin tuossa Ylen aamutvn keskustelua jossa käytiin keskustelua persaukisen mahdollisuuksista käydä lääkärissä ja apteeksissa ja mitä se merkitsee. Suomessa vaan on järjestelmä ettei ns. varakkaan ole tyylikästä ja sopivaa mennä apteekin tai terveyskeskuksen ovelle kytikselle ja antaa rahaa lääkärimaksuja ja lääkkeitä varten. Suomessa on järjestelmä jossa on avut ja jos sössit aina omat asiat, niin et saa lisää! Eikä pidä!
Aloittajan on vaan mietittävä itse mistä saa 35 000€ lainaan ja jos joku menee retkuun, niin se on hänen häpee!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381279
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34811Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46587- 14580
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad27556Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26538Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30526- 24501
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .15472Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver14471