Kuinka nopeasti selvännäkö kyky kehittyy?

Heips...
Mietin tässä kuinka nopeaa selvänäkö- "kyky" kehittyy? Näen valopalloja ja joskus auroja, vainajia, kuvioita. Mutten jatkuvasti enkä läheskään päivittäin paitsi Auttajia ja Enkeleitä.
Osaisiko joku kertoa? Meneekö se jokaisella yksilöllisesti vai onko sille ns joku tietty "aika"?
Olen ihan alussa tämän kanssa ja aina uusi juttu mulle :)
Tahtoisin muistuttaa, että käyttäydytäänhän sitten ystävällisesti toisillemme täällä kommenteissakin, olen havainnut kuinka ilkeitä ihmiset saattaa täällä olla.. Kaikilla on parempi olo jos sanot sanottavasi rakentavasti 😚
Kiitos!

11

1642

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      1. Useimmilla on ESP-kyvyt lapsesta saakka. Monet tällaiset ihmiset ovat sulkeneet kuudennen chakransa lapsuudessa sen jälkeen, kun lähipiiri on vihjannut lapselle, että tämä kuvittelee asioita. Kuudennen chakran sulkeminen lopettaa ESP:n hyödyntämisen, mutta vastaavasti tämän chakran aktivoiminen palauttaa kyvyt. Tietysti on toisenlaisiakin kehityskulkuja. Minulla ei ollut ESP-kykyjä lapsena tässä elämässä, mutta minulla oli niitä aikuisena aikaisemmissa elämissä. Siksi niiden aktivoiminen tämän elämän aikuisena oli helpohkoa.

      2. Toisin kuin 3D-paradigma antaa ymmärtää, ihminen kehittyy juuri siihen suuntaan kuin haluaa kehittyä. ESP-kykyjen kehittämiseen ei tarvita muuta kuin halu kehittää niitä sekä avoin mieli, niin tilaisuuksia alkaa tulla tiellesi.

      3. Kehitystahti on yksilöllinen. Paljon vaikuttaa se, mitä ajattelet menettäväsi elämässäsi ottamalla ESP-kyvyt käyttöön. Jos pelkäät, että muut pitävät sinua hulluna, se jarruttaa kehitystäsi. Vielä pahempaa: jos itse ajattelet olevasi hullu, alitajuntasi estää sinua kehittymästä. Lähelläsi elävien ihmisten asennoituminen ratkaisee paljon: uskallatko olla oma itsesi heidän seurassaan? Toisaalta niin monet ihmiset aistivat esim. enkeleitä, että niistä puhuminen alkaa nykyään olla jo melko tavanomaista. Kannattaa kuitenkin varmistaa, etteivät ympärilläsi elävät ihmiset estä sinua kehittymästä tässä suhteessa.

      • Kiitos paljon sinulle.. Tämä herätti tosi paljon (hyvällä tavalla) ajateltavaa, pitääpäs pohtia vähän 🌟 kiitos sinulle 🙏🏻


    • Anonyymi

      Tuo aurojen näkeminen on kiinnostavaa. Minäkin näen auroja lähes päivittäin tänäänkin näin lumiauran. Olen nähnyt myös kyntöauran. Äkeenj ja rullakarhin, varmaan alle yksivuotiaana näin ensimmäisen auran.

      • Anonyymi

        Oliko tuo nyt sitä aloittajan pyytämää rakentavaa kommentointia?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oliko tuo nyt sitä aloittajan pyytämää rakentavaa kommentointia?

        En tiedä en ole kummoinenkaan rakentaja ollut koskaan. Mutta nämä minun aurakokemukset on kyllä ihan todellisia. Ja äsken kävin ulkona niin näin lumikolan!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En tiedä en ole kummoinenkaan rakentaja ollut koskaan. Mutta nämä minun aurakokemukset on kyllä ihan todellisia. Ja äsken kävin ulkona niin näin lumikolan!

        Ja ei ollut ensimmäinen kerta.


    • Anonyymi

      Ihan lapsena. Sitten se katoaa väliaikaisesti kun huikka tulee kuvioihin ja muuttuu humalanäöksi. Oikein rankasti kun juopottelee niin voi pikku-ukot ja äänet tulla kuvioihin.

    • Anonyymi

      Itselläni on ollut aika nuoresta saakka kyky nähdä väläyksiä tulevasta. Jollain tavalla se unohtui 20-40 vuotiaana. Nyt olen jollain tavalla uudelleen herännyt tähän. Itse haluan myös kehittää taitoja lisää.

    • Anonyymi

      Millä tavalla yhdistät nämä valopallot ja vainajat selvänäköön ? Nämähän on pelkkiä kliseitä jotka on länsimaalaisissa kauhuelokuvissa ja erilaisissa kummituskameroissa jotka on pelkkää viihdettä.

      • Anonyymi

        Vainajat ja valopallot yhdistyy hyvinkin selvänäköön. Olet itse pelkkää viihdettä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      34
      1982
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      177
      1934
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      392
      1822
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      216
      1258
    5. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      92
      1133
    6. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      34
      990
    7. Unohdettu parannuksen kaste

      Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?
      Kaste
      693
      935
    8. Oletko ollut *ittupää

      Siinäpä se kysymys eli oletko ollut *ittupää hänelle? Miksi?
      Ikävä
      95
      775
    9. Kiantama oy

      Tämän päivän uutiset.....https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012036470.html.
      Suomussalmi
      15
      708
    10. Haluaisin nähdä ja tavata sinut mies

      Vielä tässä elämässä.
      Ikävä
      32
      694
    Aihe