Kuinka nopeasti selvännäkö kyky kehittyy?

Heips...
Mietin tässä kuinka nopeaa selvänäkö- "kyky" kehittyy? Näen valopalloja ja joskus auroja, vainajia, kuvioita. Mutten jatkuvasti enkä läheskään päivittäin paitsi Auttajia ja Enkeleitä.
Osaisiko joku kertoa? Meneekö se jokaisella yksilöllisesti vai onko sille ns joku tietty "aika"?
Olen ihan alussa tämän kanssa ja aina uusi juttu mulle :)
Tahtoisin muistuttaa, että käyttäydytäänhän sitten ystävällisesti toisillemme täällä kommenteissakin, olen havainnut kuinka ilkeitä ihmiset saattaa täällä olla.. Kaikilla on parempi olo jos sanot sanottavasi rakentavasti 😚
Kiitos!

11

1463

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      1. Useimmilla on ESP-kyvyt lapsesta saakka. Monet tällaiset ihmiset ovat sulkeneet kuudennen chakransa lapsuudessa sen jälkeen, kun lähipiiri on vihjannut lapselle, että tämä kuvittelee asioita. Kuudennen chakran sulkeminen lopettaa ESP:n hyödyntämisen, mutta vastaavasti tämän chakran aktivoiminen palauttaa kyvyt. Tietysti on toisenlaisiakin kehityskulkuja. Minulla ei ollut ESP-kykyjä lapsena tässä elämässä, mutta minulla oli niitä aikuisena aikaisemmissa elämissä. Siksi niiden aktivoiminen tämän elämän aikuisena oli helpohkoa.

      2. Toisin kuin 3D-paradigma antaa ymmärtää, ihminen kehittyy juuri siihen suuntaan kuin haluaa kehittyä. ESP-kykyjen kehittämiseen ei tarvita muuta kuin halu kehittää niitä sekä avoin mieli, niin tilaisuuksia alkaa tulla tiellesi.

      3. Kehitystahti on yksilöllinen. Paljon vaikuttaa se, mitä ajattelet menettäväsi elämässäsi ottamalla ESP-kyvyt käyttöön. Jos pelkäät, että muut pitävät sinua hulluna, se jarruttaa kehitystäsi. Vielä pahempaa: jos itse ajattelet olevasi hullu, alitajuntasi estää sinua kehittymästä. Lähelläsi elävien ihmisten asennoituminen ratkaisee paljon: uskallatko olla oma itsesi heidän seurassaan? Toisaalta niin monet ihmiset aistivat esim. enkeleitä, että niistä puhuminen alkaa nykyään olla jo melko tavanomaista. Kannattaa kuitenkin varmistaa, etteivät ympärilläsi elävät ihmiset estä sinua kehittymästä tässä suhteessa.

      • Kiitos paljon sinulle.. Tämä herätti tosi paljon (hyvällä tavalla) ajateltavaa, pitääpäs pohtia vähän 🌟 kiitos sinulle 🙏🏻


    • Anonyymi

      Tuo aurojen näkeminen on kiinnostavaa. Minäkin näen auroja lähes päivittäin tänäänkin näin lumiauran. Olen nähnyt myös kyntöauran. Äkeenj ja rullakarhin, varmaan alle yksivuotiaana näin ensimmäisen auran.

      • Anonyymi

        Oliko tuo nyt sitä aloittajan pyytämää rakentavaa kommentointia?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oliko tuo nyt sitä aloittajan pyytämää rakentavaa kommentointia?

        En tiedä en ole kummoinenkaan rakentaja ollut koskaan. Mutta nämä minun aurakokemukset on kyllä ihan todellisia. Ja äsken kävin ulkona niin näin lumikolan!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En tiedä en ole kummoinenkaan rakentaja ollut koskaan. Mutta nämä minun aurakokemukset on kyllä ihan todellisia. Ja äsken kävin ulkona niin näin lumikolan!

        Ja ei ollut ensimmäinen kerta.


    • Anonyymi

      Ihan lapsena. Sitten se katoaa väliaikaisesti kun huikka tulee kuvioihin ja muuttuu humalanäöksi. Oikein rankasti kun juopottelee niin voi pikku-ukot ja äänet tulla kuvioihin.

    • Anonyymi

      Itselläni on ollut aika nuoresta saakka kyky nähdä väläyksiä tulevasta. Jollain tavalla se unohtui 20-40 vuotiaana. Nyt olen jollain tavalla uudelleen herännyt tähän. Itse haluan myös kehittää taitoja lisää.

    • Anonyymi

      Millä tavalla yhdistät nämä valopallot ja vainajat selvänäköön ? Nämähän on pelkkiä kliseitä jotka on länsimaalaisissa kauhuelokuvissa ja erilaisissa kummituskameroissa jotka on pelkkää viihdettä.

      • Anonyymi

        Vainajat ja valopallot yhdistyy hyvinkin selvänäköön. Olet itse pelkkää viihdettä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      232
      4431
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      75
      2874
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2403
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      43
      1697
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1389
    6. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      82
      1164
    7. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      919
    8. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      64
      860
    9. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      854
    10. Annan meille mahdollisuuden

      Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil
      Ikävä
      53
      832
    Aihe