Donetsk palauttaa vanhan nimensä

Venäjä muuttaa nimeksi Stalino kunnioittaakseen edesmenneen Generalissimuksen elämäntyötä ja saavutuksia.
558
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Venäjän saavutukset ovat maailmassa 0.

Äänestä

Kunhan hourailevat, venäjän kaikki aikeet ovat nyt tuhoon tuomittuja.

Äänestä

Venäjä, kunhan tapataa porukoitaan miten kauvan vielä
- kellään ei kylläkään tule tusta suruja puseroonsa
- koska on hyvä jotta venäjä vänöivät

Äänestä

Ei venäjä voi Ukrainan kaupunkien nimiä muutella.

Äänestä

Suomen pitäs liputtaa Stalinin syntymäpäivää tms. Kukaan muu ei ole tappanut 30 miljoonaa venäläistä, toistaseksi. Putini voi yrittää mutta epäilen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjä muuttaa nimeksi Stalino kunnioittaakseen edesmenneen Generalissimuksen elämäntyötä ja saavutuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu