Rentouttava loma Kanarialla

Kävimme lomalla kararialla

Kyllä hermot lepäsi
Ei yhtään somalia missään

Eikä ne siellä pärjäisi kun paikallisten työtahti on kova
Tarjoilijat siivoojat huolto yms paiskii työtä jatkuvasti
393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eipä sie tainnut olla paljo persujakaan , paitti sinä itse !!

Äänestä
  • Jos heinäkenkä nyt opettelisi ensin kirjoittamaan ja sitten tulisi sieltä kusijoen perukoilta, sieltä navetan nurkalta tänne ihmisten ilmoille, niin edes vähän tietäisi mistä puhutaan.

    Äänestä

Somaleilah on suomesa ainainen sesonki ja kaikki näille vielä kustannamme.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kävimme lomalla kararialla

Kyllä hermot lepäsi
Ei yhtään somalia missään

Eikä ne siellä pärjäisi kun paikallisten työtahti on kova
Tarjoilijat siivoojat huolto yms paiskii työtä jatkuvasti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu