Marinin vallanhalu on vaivaannuttavaa
https://www.is.fi/paakirjoitus/art-2000009403788.html
Vallanhaluinen pääministeri pilaa Suomen maineen
17
222
Vastaukset
- Anonyymi
on jo pilannut suomen maineen, ei se paljon tuosta voi enää pilaantua. Tässäkin kaikessa näkyy vahva narsismin olemus. Tuo ämmä pitäisi saada pysymään pilttuussaan ja sivussa ettei pääse sotkemaan enenpää suomen asioita
- Anonyymi
Lespoperheen kasvatti, läksynsä oppinut, eikä vanhaa koiraa saa uusille läksyilleen.
- Anonyymi
Marin tuo pelkkää vahinkoa. Narsisti on päässyt valokeilaan. Ämmä on diktaattori ja aivan samanlainen, kun Putin. Oli taas eilen kuvia uutisissa ja pakko sanoa, että psykopaattisuus ja narsismi näkyy sen naamasta.
- Anonyymi
Toisinsanoen Marinista on tullut maan vaiva. Kauankohan tuhlari tytöllä riittää velkarahaa....ha....haaaa......MAHTAA LOPPULASKU OLLA SUURI JA MAKSAMATON, KONKURSSI TULEE, ELLEIVÄT HINNAN KOLMINKERTAISTU.
- Anonyymi
Pääministeri Marin katsoo, että Eurooppa teki virheen, kun se ei reagoinut jo 2014 Krimin miehityksen yhteydessä vahvemmin Venäjän rikolliseen invaasioon.
Pääministeri Sanba Marin sanoi rehellisesti mielipiteensä, joka on täyttä totta.
Miten sitä kukakin sitten haluaa tulkita, on tulkitsijan ihan oma ongelma.
https://valtioneuvosto.fi/-//10616/paaministeri-marin-painotti-munchenin-turvallisuuskonferenssissa-demokratioiden-yhteistyon-tarkeytta
Hienoa, että pääministeri Marin ei mumise, maiskuttele eikä kiertele puheissaan vaan kertoo selvästi ja rehellisesti mielipiteensä --- myös Putinin Venäjästä.- Anonyymi
Sanna Marin on TIMANTTI Suomen politiikassa.
- Anonyymi
Valitettavasti Marinin sanomiset kansainvälisessä mediassa ei ole vain kuuntelijan ongelma!!
Hänellä on vastuunsa diplomatiassa! Ei voi vain heittää ilmoille mitä mieleen johtuu!!
On jo aiheuttanut selkkauksia töksäytyksillään!
- Anonyymi
Kun naamiot on riisuttu, niin naamiot on riisuttu!
- Anonyymi
Valkanhimoista diktaattori Putinia Ei ENÄÄ mielistellä vaan koko demokraattinen länsi tuomitsee Putinin sadistisen hyökkäyssodan Ukrainassa ja varmasti katuu, ettei reagoitu jo 2014 Krimin miehityksen yhteydessä vahvemmin Venäjän rikolliseen hyökkäykseen.
- Anonyymi
Asiat on sanotta selvästi ja suoraan.
Venäjä on uhka koko Euroopalle ja siksi on varmistettava, että Ukraina voittaa, pääministeri Sanna Marin arvioi yhdysvaltalaiskanava CBS:n 60 Minutes -ohjelman haastattelussa.
Hän arvioi myös, ettei Venäjän presidentin Vladimir Putinin kanssa voi puhua järkeä. Marin kuvailee Putinin toimivan tunteen pohjalta.
Naton kannalle pääministeri kertoo kallistuneensa jo ennen Venäjän hyökkäystä.
Ennen sotaa Suomi ei ollut kuitenkaan hänen mukaansa valmis Natoon, mutta heti hyökkäyksen jälkeen hän tiesi, että sotilasliitto on ainoa tie Suomelle.
Eikös Molviassa jo pelätä Putinin Venäjän hyökkäystä! - Anonyymi
Vallanhimoinen on mielenvikainen Putin!
Ukrainan tiedustelu on paljastanut, että Venäjä juonii Moldovaan väkivaltaista vallankumousta, joka palauttaisi maan takaisin Moskovan valtapiiriin. Tällä viikolla Moldova päätti jopa sulkea ilmatilansa. - Anonyymi
Marin on loistava. Ei suomettuneisuuden häivääkään. Toivon ihmisten olevan viisaita ja äänestävän hänet myös seuraavaksi pääministeriksi.
- Anonyymi
Marin toistaa lehtien otsikoita ja puhuu jälkiviisaasti. Media toistaa sylikoiramaisesti kaiken mitä arvon rouva päästelee.
Toivottavasti vaaleissa ihmiset osaavat valita fiksun henkilön, jota äänestävät.
SDP on menneen maailman puolue, joka turvautuu täysin VIHREÄÄN itseään edustavaan kiertotähteen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Marin toistaa lehtien otsikoita ja puhuu jälkiviisaasti. Media toistaa sylikoiramaisesti kaiken mitä arvon rouva päästelee.
Toivottavasti vaaleissa ihmiset osaavat valita fiksun henkilön, jota äänestävät.
SDP on menneen maailman puolue, joka turvautuu täysin VIHREÄÄN itseään edustavaan kiertotähteen.Voi voi voi - valtaosa Suomen kansasta on aivan eri mieltä!!
Sanna Marin on tuonut Suomen maailman kartalle.
SDP on moderni puolue joka tekee inhimillistä ja ajamukaista politiikkaa kaikkien kansalaistemme parhaaksi.
Muistetaan äänestää vaaleissa demaria ja Sanna Marin pääministeriksi seuraavaksikin neljäksi vuodeksi!
- Anonyymi
Kohta neljä vuotta sotkenut kaikki Suomelle tärkeät asiat. Ei vähääkään pääministerilla ole ulkopolitiikan ja sisäpolitiikan taitoja.
- Anonyymi
Jos hän on saanut jotain hyvää aikaan tällä hallituskaudella, niin se on kokonaan unohtunut hänen provosoivan sotapsykoosinsa vaikutuksesta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..1626087Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa574645Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu444400Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään
voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa644249Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa682652En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.612162Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1331642odotatko vielä viestiä minulta...
Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan1261479- 481421
- 341308