demokratiasta

Jos edes Suomessa olisi demokratia niin minä olisin töissä, koska Suomen perustuslain mukaan kansalainen on oikeutettu työhön.

Nykyinen järjestelmä on riistoyhteiskunta!!
Jota USA mulkut ajavat kaikkialle maailmaan!!
2143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minulla on oikeus olla tekemättä töitä ja siitä maksetaan paljon rahaa. Se on hyvä.

Äänestä

Millaista työtä sinulle sitten kuuluisi hankkia, jos vapaita paikkoja ei ole, tai on mahdollisuus palkata sinua paremmin koulutettuja työntekijöitä ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku. kirjoitti:

Jos edes Suomessa olisi demokratia niin minä olisin töissä, koska Suomen perustuslain mukaan kansalainen on oikeutettu työhön.

Nykyinen järjestelmä on riistoyhteiskunta!!
Jota USA mulkut ajavat kaikkialle maailmaan!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu