Vähän epäilen Lin sanomimisia, joka on pahasti suivaantunut Ylen-koulukoneesta.
Valtamedia on kuitenkin jo vuosia sitten kertonut, että suomalaisia muuttaa pois niiltä alueilta joihin mamuja paljon tulee, ja lapsiperheet etunenässä. Totta kai tolkun vanhemmat haluavat lapsilleen koulun, jossa on turvallista ja jossa voi rauhassa opiskella. Ja näinhän se Purrakin sanoi, että kyllä hän katsoo mihinkä kouluihin lapsensa laittaa.
Valtamedia on kuitenkin jo vuosia sitten kertonut, että suomalaisia muuttaa pois niiltä alueilta joihin mamuja paljon tulee, ja lapsiperheet etunenässä. Totta kai tolkun vanhemmat haluavat lapsilleen koulun, jossa on turvallista ja jossa voi rauhassa opiskella. Ja näinhän se Purrakin sanoi, että kyllä hän katsoo mihinkä kouluihin lapsensa laittaa.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Li pistää mukulansa ruotsinkieliseen kouluun.
Määä en pistä lapsiain kouluun jossa on persui ja rasismii ja vihaa !! Ooon suomenkielinen mut pakko valita ruottinkielinen koulu !!
Juu, niin välttyy mamuilta, normi kikka.
Risti seinälle jos laittaa...
No voihan se olla että kouluun jossa yksi kanadalainen ja yksi sveitsiläinen.
Mitäköhän Lii on tehnyt koulujen hyväksi oltuaan pian neljä vuotta opetusministeri? Ei mitään. Meno kouluissa on yhtä kaaosta nykyään.
Vuodest 2015 alaikäisten väkivaltarikokset lisääntyneet kohisten , kertoi KRP viime viikol !! 2015 alkkoi persuin kovat vihakampanjat !! Sitä saa mitä tilaa !! Kiitos Persut väkivallasta !!
Ei Lelu-Ramii pressaksii!! Ei Husuu pääministeriksi!! Vaikka demarit haluu!!
Jengit vie vaatteet päätä...
No ei muuta kuin kakaralle paikkaa varaamaan myyrmäen ala-asteelta. Siinä saisi selitellä kakaralleen, että sinun täytyy ymmärtää, että mustat silmät ja puukonarvet kuuluvat monikulttuurisuuteen.
Juu, ja merkkivaatteita ei voi pitää ku kotona, sälekaihtimien ja lukittujen ovien takana😅
Kyllä Suomessa on köyhiä, tietämättömien vanhempien ja koulupudokkaitten lapsia ihan omasta takaakin. Ymmärrän, että oppimisvaikeuksia on, jos ei osaa suomea ja siihen pitää satsata. Millä on rajallinen määrä lapsia kasvamassa ja niistä pitää pitää huolta.
On tää ongelma ollut ennenkin. Työttömien ja pienituloisten lapset ei pärjää koulussa. Ei ole tukiverkkoa kotoa!
Tuo on totta. Sitäpaitsi vähävaraisten lapset ovat kokeneet koulukiusaamista usein.
Ruotsinkieliseen kouluun laittaa lapsensa...
Tarkoittaako Li Andersson, että hän panee turkulaisena lapsensa Varissuon monikulttuurisiin kouluihin. Turussa ei tuo tilanne ei ole koulujen osalta niin paha kuin pääkaupunkiseudulla. Li ei asune Varissuolla, joten hänen pitäisi muuttaa lapsineen Varissuolle ottaen esimerkkiä jo edesmennestä demareiden Pertti Paasiosta.
Jos Li lapsi on menossa kouluun 5 vuoden päästä ehtiin LI mieli muuttua ja asemakin vaikka ison lääketehtaan johtoon kuten Siimes niin varisuot somppuineen vaihtuu ykstyiskouluun jossain Pk seudulla ja autonkuljettaja vie ja tuo lapsen ovelta ovelle. Enkä usko kyllä sitäkään jotta ministeri lasta lähiökouluun laitetaan ainakaan ilman turvamiestä. Nämä komukat on eliitissä lopulta kaikista elitistisimpiä kts. entinen kommunisti Nalle tai Siimes ...Suomen turvattomuuden kasvaessa tätämenoa on osa kouluista apinahäkkejä nou go lähiöissä ja noissa ei toivottavasti kenenkään suomalaisen tarvitse lapsiaan kouluttaa.
Puhui paljon ,tekee toisin , katsoo köyhempää ilkkuen .
Helppo valehdella, kun ei voi jäädä kiinni, Li ei varmasti laittaisi lastaan ongelmakouluun, jossa mamut tekevät muiden elämästä helvettiä. Li hyväosaisena ei tietenkään joudu koskaan tekemisiin asian kanssa, mokomakin tekopyhä valehtelija.
Kommunistit valehtelee aina, heidän tavoite on olla eliittiä ja ajaa saattueissa kansan hurratessa...Li ei tee tässä poikeusta, opportunistina hän on lähes esimerkki, kaikista helpoin tie nousta valtaan ja rahaeliittiin on kukomukkaliike ruotsinkielisenä jopa kirkkovaltuustoa parempi reitti;-D
Olihan se farssi kun Li Andersson puolusteli maahanmuuttajia , aina samat virret vassareilla ja vihreillä.
Miksi tämä Suomi piti sotkea samaan kurjuuteen kuin Ruotsissa nähty jo vuosikymmeniä näiden vieraiden ja sopeutumattomien kulttuurien ansiosta?
Kyse on aina vaan rahasta, ihan kuin se olisi jokin automaatio, joka pistää kaiken kuntoon, yhteiskunnan vikahan se on kun Muhis koulussa tekee muiden opiskelusta helvettiä, syy on aina jossain muualla, kuin ihanassa kultsipuppelissamme. Vähän sama logiikka kuin väitettäisiin rikollisuuden olevan yhteiskunnan vika, sairas logiikka, vaikka pitää hieman paikkansakin.
Ongelmahan on kuitenkin kuitenkin kodeissa, koulun ei pidä olla myös kotikasvattaja, se on vain kuitenkin koulu. Kotikasvatus ja -olot ovat kuitenkin se tärkein tekijä, ja jos ne ovat olemattomia, niin eihän näistä ole mihikään muuhun, kuin häiritsemään ja riehumaan. Omat koulut pitäisi näillä olla, siis muslimeilla, tätäkään ei saa sanoa ääneen, vaikka kaikki tietävät totuuden.
Miksi nämä omituisista kulttuureista kovilla kustannuksilla piikkiimme kotiutettavat ylipäätään innostuisivat kun kyseessä "vääräuskoisten" koulutusmetodit?
Ei tule tuohesta takkia, eikä pojasta pappia, sano.
Andersson näyttää samalta kuin krapulapaskani pöntössä..
Tyhmyytesi ja uskontorasismisi on noteerattu tämän päivän osalta.
Li voi sanoa mitä tahansa, menee monta vuotta ennenkui lapsi lähtee kouluun.
Vasemmistoliitolla on ollut neljä vuotta opetusministerin salkku.
Heillä olisi ollut aikaa tehdä mitä vain parannuksia, jos olisi ollut haluja.
Ehän he tietysti ihan yksin päätää kaikesta, mutta ei ole kyllä mitään saaneet aikaan.
Sossut pelastakoot, jos pahalta näyttää...
Ruotsintie, eikä pysäyttäjää löydy.
On lapsen hyvä käydä maahanmuuttajakoulua, jos joskus muuttaa maasta niin osaa sitten muuttaa maasta hyvin.
Valitsee koulun jossa ukrainalaisia.
Eipä ole rohkeutta somalien sekaan laittaa....
Eikös Anderssonin pitänyt viedä lapsensa Malmön ihanaan kouluun?
Hänellä on varaa ostaa lapselleen merkkivaatteet jokapäivä, ku entiset on kiljuen, rääkyen, sylkien, ja potkien viety lapsen päältä.
Tavalliset vanhemmat on vaan kauhuissaan ja peloissaan lapsensa vuoksi😭😢😰
Järkyttävää, mitä Päättäjät aiheuttaa Lapsillemme!!!
Vanhaan hyvään aikaan romanipoika kävi ainoastaan yhden vuoden kansakoulua, niin että oppi lukemaan. Eihän sitä mitään enempää tarvitsekaan osata. Eikä sitten jäänyt tuhlaamaan yhteiskunnan raharesursseja eikä häiritsemään valkolaisten tyhmää puurtamista koulussa.
Joko tuolla koulutuksella pärjää työelämässä?
Li on niin pihalla.....
Mistä luulette johtuvan, että kansainvälisissä kouluissa kasvaa fiksua ja elämässä hyvin pärjäävää porukkaa? Vanhempien geeneillä toki voi olla merkitystä, mutta kansainvälinen ympäristö ei ainakaan heikennä oppimistuloksia.
Nyt seurataan tarkkaa, että lupaus pitää.