Isoja tulipaloja syttynyt viime aikoina
Löysälä on paloherkkää aluetta.
4
1036
Vastaukset
- Anonyymi
Löysäläsä paloisa ei kuitenkaan ole vaurioitunut yhtään lietekaivoa!
Yleensä lietekaivot eivät ole olleet erityisen syttymisherkkiä johtuen niitten sioittamisesta maanpinnan alapualelle,sekä niitten sisällön jäähryttävästä vaikutuksesta.
Tämän vuaksi huhtamosa saa nukkua yänsä rauhasa erelleen! - Anonyymi
Me otimme huittistenjärven mökillemme palovakuutuksen myös lietekaivolle ja rantaveteen. Vakuutusmyyjä suositteli, eikä tee vakuutuksen loppusummassa montaakaan saturaista lisää/per vuosi.
- Anonyymi
Löysäläsä on suunniteltu VLP-osaston perustamista, mikäli halukkuutta löytyy.
Vapaaehtoiset lietepelastajat koostuvat paikallisista lietealan toimijoista jotka ovat kiinnostuneita Huittisten lietekulttuurista,ja täten valmiita sammuttamaan lietekaivopaloja korvauksetta!
Sammutustyä suoritettaisiin omalla lietekalustolla erityistä varovaisuutta nourattaen,jotta sammutustyästä aiheutuisi mahrollisimman vähän haittaa löysälän liätekulttuurille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422432Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423012004- 221806
- 241595
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘241445- 1001329
- 431328
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391275Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta371171- 361046