Usan on peräännyttävä Ukrainasta.
Tänään se kuultiin.
Anonyymi-ap
2390
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Se on aina hyvä, jos sodan aloittaja perääntyy.
USA ei ole ollut Ukrainassa lainkaan, joten kuinka se nyt perääntyisi. Aseita on kyllä antanut, kuten Eurooppakin.
Aloittaja on kyllä Putin, joka tuossa suuressa hulluudessaan luulee voittavansa Ukrainan, mutta siinä kyllä pettyy pahemman kerran. Ryssälle ei mitään voittoja suoda,
Aseita tulee lisää kaikkialta Euroopasta ja USA:sta. Kohta oivat ryssän joukot hätää kärsimässä.
Minusta sodan aloitti Surinam, mutta sitä ei kukaan taida tietää, edes minä.
"USA ei ole ollut Ukrainassa lainkaan", olihan tuolla ainakin Biden.
No laittakaa sinne Putin vuorollaan. Katsotaan millaisen kansansuosion natsi siellä saa.
Silloin natsit on putsattu Ukrainasta kun Putin sinne menee.
Josse nyt edes sinne menisi, niin tulisi putten "sotilaille" vilkas lähtö.
Ei usa kai
Ole sinne edes
Mennyt
2014
Syyriaan kapinallisten aseistamisensa aikoihin.
USA 2014. Älä naurata.
Trollit puhuvat trollien puppua. He eivät todellisuudesta mitään tiedä. Yrittävät olla viisaita, mutta tyhmyytensä näyttävät.
Vähän kuin Röllipeikon kummitusten linna laulussa.
"Linnasta sieltä palannut ei ole kukaan.
Ei sinne ole kyllä kukaan koskaan mennytkään."
Röllipeikolla voisi olla Pietarin trolleille painavaa sanottavaa.
Eiväthän tosiasiat ole ikinä merkinneet Kremlille mitään. Pääasia on hyvä tarina, jonka kansa mieluummin uskoo, kuin arkisen ja raadollisen totuuden.
Kun neukkula romahti, niin Ukraina halusi heti itsenäistyä. Kansanäänestyksessä itsenäistymistä kannatti enemmistö, myös Krimillä.
Ukraina olisi halunnut Natoon 2008. Saksa ja Ranska torppasivat hankkeen. Tästä maksetaan nyt hintaa.
Vanhat kunnon SS-sotilaat puhdistamaan ukraina venäjän loisista niin alkaa tapahtua...samalla voivat vallata venäjältä lisää maata ukrainalle reilusti, venäjän kohtalon hetket ovat jo alkaneet, venäläisiä tulee vihata kaikkialla kun terrorivaltio on.
Olen sitä mieltä, että eskimoinen ( sorry, inuiittien ja jupikkien) pitää poistua Vietnamista. Vietnam vietnamilaisille.
Kuinka pitkään militaristis- imperialistisen USA:n hirmuvalta saa jatkua? Eikä Vietnamin kansa ole kärsinyt tarpeeksi länsimaiden sorrosta?
Salama tappoi köyhän lesken ainoan lehmän.
Eivätkö porvarien hirmuteot milloinkaan lopu?
Missä Venäjä, siellä ongelma! Tällähetkellä Ukrainaan on tullut Venäläisiä matuja, jotka pitäisi palauttaa takaisin.
Jenkit ja Blackrock kumppanit tarttee Ukrainaa rahanpesuun, niin ei ne voi sieltä lähtee.
Voi aikoja voi tapoja. Länsimaiden ylimielisyys on mennyt pahalle mallille. Ketä hyödyttää afrikkalaisten,lähi-idän populan eurooppaan tunkeminen ja sota euroopan itä-osissa.? Aatteleppa ITE...
USA ei ole Ukrainassa, mutta VENÄJÄ on ollut jo vuoden tappamassa, tuhoamassa, pommittamassa, raiskaamassa ja hajottamassa toisten omaisuutta ja infrastruktuuria.
Kannattaa pysyä totuuden tiellä. Ei tarvi muistella mitä milloinkin on tullut valehdeltua.