Pahinta tuubaa mitä olen aikoihin lukenut

"Ruuan maailmanmarkkinahintojen lasku näkyy Suomen kauppojen hyllyillä pienellä viiveellä”

https://www.aamulehti.fi/talous/art-2000009410230.html

Miettikääpä: se joka ylläolevan aivopierun päästi, on kymmeniä tuhansia kuussa tienaava suomalainen "asiantuntija"!
360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

EI VARMASTI TULE SENTTIÄKÄÄN HINNAT TIPPUMAAN !!!!!

Äänestä

Suomen kansaa kusettava eliitti pitää ihmisiä niin idiootteina, että kun bensan ja ruuan hintaa nostetaan ensin 30-50 % ja sen jälkeen lasketaan 2 %, niin uskotaan kansa luulevan, että pari prosenttia on pitkän ajan hintojen alenema.

Äänestä

Ai että hinnat laskisi suomessa, salli mun nauraa. Jos maailmanmarkkinahinnat laskee, se tarkoittaa enintään sitä että hintojen nousu hidastuu hetkeksi, varmuudella mikään ei ainakaan laske.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

"Ruuan maailmanmarkkinahintojen lasku näkyy Suomen kauppojen hyllyillä pienellä viiveellä”

https://www.aamulehti.fi/talous/art-2000009410230.html

Miettikääpä: se joka ylläolevan aivopierun päästi, on kymmeniä tuhansia kuussa tienaava suomalainen "asiantuntija"!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu