Olisi tarkoitus ostaa oma asunto Nokialta työpaikan vuoksi. Koska en kaupunkia niin kovin hyvin tunne kysyisinkin miksi Koskenmäessä ja Ketolanmäessä sijaitsevat kerrostaloasunnot maksavat neljänneksen vähemmän kuin esimerkiksi Kankaantaassa. Lisäksi näitä Kankaantaan asuntoja tulee myyntiin todella harvoin ja menevät heti kaupaksi kun taas Koskenmäen ja Ketolanmäen kämpät lojuvat myynnissä hämmästyttävän pitkään. Eikös alueet ole kuitenkin yhtä lähellä Nokian keskustan palveluja?
Koskenmäki & Ketolanmäki
Nokialle...
31344
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä ne ovat yhtä lähellä Nokian keskustaa. Ehkäpä Koskenmäellä on hippasen huonompi maine alueena, enemmän kaupungin vuokrataloja yms.
Menneinä aikoina sattoi olla noin,mutta nykyään kosken eteläpuoli on mielyttävämpi ja elävämpi asumispaikka,kankaantaka on kuollut takahikiä.
Luonto ja liikenneyhteydet ovat erinomaiset
Etelänokialla on kalleimmat omakotitalot jne.
hyvä ihminen muuta nokialle, se on kuppanen paikka, Tampereelta pääsee sinne nopeesti ja viä nopeemmin pois.