Vuotaako vaihdelaatikosta?

Hdi-koneinen -01 mallinen Xsara on tiputellut pikku öljyläikkiä alleen, moottorin alle, keskilinjasta vasemmalle puolella.

Moottoriöljytaso ei ole tippunut joten onko sitten vaihdelaatikon puolelta???? Mistä ja miten tarkastetaan öljyntaso laatikossa?
2457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ikivanhassa 405 pösössä on täyttö/tarkistustulppa vaihdelaatikon päässä, olikohan 16-millinen eksoottinen koko vielä...

Yksi vuotokohta voi tietysti olla ohjaustehostaja jos autossa sellainen on.

Äänestä

nöyrtyisit syntinen kontallesi ja kurkistaisit koneen alle, tarvittaessa sormellakin pyyhkäisisit epäilyttäviä paikkoja. Sieltä se löytyy ja näin ne autoliikkeessäkin tutkivat pikkuvuodot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


xsara-01 kirjoitti:

Hdi-koneinen -01 mallinen Xsara on tiputellut pikku öljyläikkiä alleen, moottorin alle, keskilinjasta vasemmalle puolella.

Moottoriöljytaso ei ole tippunut joten onko sitten vaihdelaatikon puolelta???? Mistä ja miten tarkastetaan öljyntaso laatikossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu