Lahjoitukset ja palvelut

Paljonko olisit valmis panostamaan ateististen tuotteiden tai palveluiden ostamiseen ja järjestön tukemiseen? Tuotteina voisivat olla mm. aatevaatteet ja esineet. Ja palveluina vaikkapa ateistinen monipalvelutila, jossa pientä purtavaa, kokoontumisia ja muita toimintoja.
https://act.atheists.org/a/donate
13190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Linnunpelättimiä kesäksi koska on marjapensaita, niin pahvisia ateisteja
voisi vuokrata ostaa maatalous kaupoista. Todelliset ÄÄOOpahvit eivät kastu
eivät mätäne ja suu liikkuu vaikka pahvia suu täynnä se pelottaa varikset

Ateistin perusmantra on karkoittaa ja halveksia

Äänestä
  • Eikös ne hellarit yrittäneet herättää henkiin vainajaa, jolle oli jo ruumiinavaus tehty ja pahhinpurut laitettu pääkopan täytteeksi kun kallo laitettu takaisin kiinni. Ei niitä hellareita turhaan sanota kaikista taikauskoisimmiksi ja tyhmimmiksi uskovaisiksi.

    Äänestä

  • friendly-atheist kirjoitti:

    Eikös ne hellarit yrittäneet herättää henkiin vainajaa, jolle oli jo ruumiinavaus tehty ja pahhinpurut laitettu pääkopan täytteeksi kun kallo laitettu takaisin kiinni. Ei niitä hellareita turhaan sanota kaikista taikauskoisimmiksi ja tyhmimmiksi uskovaisiksi.

    * pahhinpurut

    Pahvinpurut eli siis nuo riemuidiootin tarkoittamat ÄÄOOpahvit

    Äänestä

  • 🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

    😋 ­­­N­y­­m­­­f­­o­­m­­­a­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17760565i

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

järjestöt on luotu rahan keruuseen sisäpiirille

Äänestä

Avaaja: Laitoit väärän maan ateistijärjestön linkin, tossa tuotot menee vähän turhan kauas, American Atheist-järjestölle.

Äänestä
  • Miksi meno ei Suomessa voisi olla sama?

    Äänestä

Mikä on ateistinen tuote tai palvelu?

Äänestä
  • Jotain mistä teisti näkee märkiä päiväunia 😁

    Äänestä

  • Tuote voi olla vaikka ateismiaiheinen astiasto, paita tai autotarra. Ja palvelu vaikka ateististen homovegaanien pitämä ravintohetki tai luento toisilleen. Eli olisi tiloja erilaisille ateisteille kokoontua ja harrastaa palvelumaksua vastaan. Ja samalla muutkin voisivat ja saisivat tulla kysymään missä mennään?

    Ps. kannattaa edes katsoa liitetty linkki, yleensä ihmiset eivät esimerkin annettuaan tuo vielä sitä toisille esiteltynäkin eteen.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Tuote voi olla vaikka ateismiaiheinen astiasto, paita tai autotarra. Ja palvelu vaikka ateististen homovegaanien pitämä ravintohetki tai luento toisilleen. Eli olisi tiloja erilaisille ateisteille kokoontua ja harrastaa palvelumaksua vastaan. Ja samalla muutkin voisivat ja saisivat tulla kysymään missä mennään?

    Ps. kannattaa edes katsoa liitetty linkki, yleensä ihmiset eivät esimerkin annettuaan tuo vielä sitä toisille esiteltynäkin eteen.

    Tuo on selvää aatteen ja uskon kannatusta vaikka atet valehtelee ettei se ole aate eikä usko. Lahjoittakaa vaan rahanne palavaan aatetyöhön, ei se ole muilta pois, ei teitä uskota.

    Äänestä

kiinasta saat tilattua kaiken mahdollisen 🙂

Äänestä

Haluaisin ostaa ainakin pierutyynyjä ja kakinhajuista spreytä!
Sitten tietysti Raamattuja,jotka kuvitettu Pornolla!

Näillä jo pystyisi levittämään,Ilosanomaa!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Paljonko olisit valmis panostamaan ateististen tuotteiden tai palveluiden ostamiseen ja järjestön tukemiseen? Tuotteina voisivat olla mm. aatevaatteet ja esineet. Ja palveluina vaikkapa ateistinen monipalvelutila, jossa pientä purtavaa, kokoontumisia ja muita toimintoja.
https://act.atheists.org/a/donate

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu