Miten monta lääkäriä olisi haussa syytteeseen kaiken aikaa, jos heidän annettaisi nostaa syytteitä.
Meillä on mätiä lääkäreitä paljon, joille oman uran pelastaminen on tärkeämpää kuin potilaan henki, keinolla millä hyvänsä.
Järjestelmä on voideltu niin että syytteet kumotaan, niitä kumoamassa on mukana poliittisen tahot, valvontaviranomaiset ja poliisi.
Toiminta on niin rikollista kuin yleensä olla voi.
Voidaan puhua järjestäytyneestä rikollisuudesta.
Meillä on mätiä lääkäreitä paljon, joille oman uran pelastaminen on tärkeämpää kuin potilaan henki, keinolla millä hyvänsä.
Järjestelmä on voideltu niin että syytteet kumotaan, niitä kumoamassa on mukana poliittisen tahot, valvontaviranomaiset ja poliisi.
Toiminta on niin rikollista kuin yleensä olla voi.
Voidaan puhua järjestäytyneestä rikollisuudesta.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Itse establishmentti on rikollistunut, näin on näreet. En voi enää luottaa lääketieteeseen, luotto meni tämän koronan myötä vessassa alas. Lääketiedettä kyllä löytyy, jos olet joku "Niinistö" tai muu sika rikas tyyppi, ei tavallisille ihmisille. Tavallisille ihmisille myydään heti lääkkeitä oireisiin, jotka aiheuttaa lisää oireita ja voittoa lääketeollisuudelle.
Kaikki lääkärit eivät ole hyviä, kaikki putkimiehet eivät ole hyviä.
Yleensä lekuri on se joka arvioi toisen lekurin väärinkäytökset- ja aina on tainneet puolustella lekuri-virkatovereitaan.... mikä on toisaalta ymmärrettävää monissa tapauksissa- mutta joskus kun on selkeästi tahallisia väärinkäytöksiä luulisi että tuomittaisiin.
Onko hoito-ala jonkin oman salaseuransa alainen- vapaamuurarieita?
On. Lääkärien yhteinen liitto on samaa kuin järjestäytynyt rikollisuus. Kyllä sen kaikki näkee kun avaa silmänsä.
No en mä ainakaan koittais leikkauksella auttaa potilasta mikäli seuraamuksena voisi olla esimerkiksi linna tuomio. Eiköhän tuo mene oikein niin että lekuri tekee parhaansa ja se siittä. Useinhan nuo on potilaan viimeinen toivo ja mahis. Jos ei mene niin seuraamukset viellä pahemmat.
Lääkäreillä tuo vastuuvapaus lomake. Potilas tietää riskit. Ja itse päättää ottaako riskin.
Kierrät aiheena olevaa tosiasiaa. Kyse ei ole potilasvahingoista, joita väkisinkin sattuu joskus.
Kyse on vastuusta vetäytymisestä, potilaille valehtelemisesta, heille tahallisesti hankaluuksien järjestämisestä, korvausvelvollisuudesta laistamisesta kirjoittelemalla valhediagnooseja, joita roistokollegat tukevat lausunnoillaan.
Potilaat ryöstetään hinnoilla, vaikka terveydenhuoltomme pitäisi olla ilmaista, koska se on jo järkyttäviin veroihin sisällytetty.