Niin paljon pankkomajuri on tällä palstalla Setasta kirjoitellut, että valintansa on selvääkin selvempi.
https://keskusta.fi/eduskuntavaalit-2023/ehdokkaat/uudenmaan-vaalipiiri/markus-kuotesaho/
Uutta verta Uudellemaalle suoraan kepulaisuuden syvimmästä päädystä!
Pankkomajurin ykkösvalinta kevään parlamenttivaaleissa!
16
277
Vastaukset
- Anonyymi
Varjelkoon kertakaikkiaan!
- Anonyymi
Uusimaa ei tule olemaan entisensä :)
- Anonyymi
Vaalipiirinsäkin sattuu kohdilleen.
- Anonyymi
No sittenhän "majurin" valinta on jo taputeltu.
- Anonyymi
Tottakai "Jorma 30 cm" antaa myös äänensä Kuotesaholle?
- Anonyymi
Pitää jo olla Tavjan toosa. Erkkikin otti ja lähti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitää jo olla Tavjan toosa. Erkkikin otti ja lähti.
Pankkomajuria kiinnostaa siis, mitä Kuotesahon mekon alta löytyisikään?
- Anonyymi
Yhtenäinen Venäjä-puolue.
Ideologia
-konservatismi
-nationalismi
-valtiojohtoisuus
-keskustalaisuus
Poliittinen kirjo kansanpuolue
Lähde: Wikipedia
Heil Putin, sanoo pankkomajuri! - Anonyymi
376 Markus Kuotesaho
- Anonyymi
Mielikuvitusmajuri siirtynyt jo Kuotesahon tukiryhmään?
- Anonyymi
Kuinkas Pankkiksen "ykkösvalinnan" vaalityö etenee? Pankkis itse tukijoukon päällysmiehenä?
- Anonyymi
Kuotesaho ja Pankkomajuri, Setan asialla?
- Anonyymi
Ei Sun Pankkolängvitsi ole tarvetta huolta kantaa muitten äänestyskäyttäytymisestä. Itsestäsi pidät huolta ja äänestät vasuriasi.
- Anonyymi
Osuttiinko arviossa oikeaan, kun noin alkoi ropelisi räplättämään?
- Anonyymi
Joko Pankkis on kosinut tätä sussuaan?
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746354MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415418Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624279NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun734142Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja673901Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.761237- 3281105
- 601060
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32880Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62831