Poliisia tarvittiin ostoskeskuksessa taltuttamaan häiriköivää nuorisoa. Missä nuorten vanhemmat on? Hakekaa kakarat kotiin ja arestia. Kasvattajaa lapsistanne hyvin käyttäytyviä aikuisia. Näissä nuorissako on Hyvinkään toivo ja tulevaisuus? Ei hyvältä näytä.
Hyvinkään nuoriso
Anonyymi-ap
3
335
Vastaukset
- Anonyymi
Ne vanhemmat on vapaan kasvatuksen saaneita, ei ne osaa edes omia kakaroitaan kasvattaa, kun nekään ei ole kasvatusta saaneet. Sossutanttojen vapaa kasvatus kantaa nyt hedelmää.
- Anonyymi
Siellähän ne tulevat isänmaan toivot vetelehtivät kauppakeskuksessa, koska sitä rakennettaessakin jo kehuttiin kansalaisten olohuoneena! Siitä sitä markkinapellet saavat faktaa puheillensa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1375798
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3962609- 1352541
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv102090- 121483
- 641180
Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101072- 52938
- 80856
Temusta tilaamiseen tulee muutos
Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/101855