Rappio on jo äärimmäisen säälittävää.
Eläinvankila ei kyennyt pitämään huolta harvinaisesta tiikerin pennusta.
Oksettavat säälittävät rääpäleet.
https://www.sipoonsanomat.fi/paikalliset/5756943
Suomi ei kykene mihinkään
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Suomi huolehtii huumekaupasta , terroristeista ja sodan aseistuksesta mutta ei kykene hoitamaan edes kahta pandaa.
Ettekö säälittävät raadot jo häpeä surkeaa tilaanne?
Onko tuhonne jo oven edessä kun ymmärrystä ei ole enää pienimpäänkään tehtävään?- Anonyymi
Juu, ihmettelen tuota pandatouhuakin. Onko ok, kun niitä lentokoneella siirrellään eestaas? Vähemmästäkin stressaa
- Anonyymi
Onhan tuo outoa että pennulle syötettiin luita,eikö pelkkä liha olis alkuun riittänyt?mene ja tiedä.
- Anonyymi
No mieti, mitä ne syö savanneilla. Ei ne emot siivoa luita pois. Hei haloo nyt pahvi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No mieti, mitä ne syö savanneilla. Ei ne emot siivoa luita pois. Hei haloo nyt pahvi
Pahvit otti eläimet hoitoonsa vankilaan ja ovat niistä vastuussa.
Pahvit tietää ettei pennut saa syödä teräviä luita mutta pahveilta on hävinnyt viimeinenkin ymmärrys ja taito tässä maassa.
Tuhoutukoon koko Korkeasaari ja kaikki eläinvankilat!
- Anonyymi
Luonnossakin pennut kuolee, jos ei syödyksi joudu, niin tautiin, siksi niitä pentuja tulee useampi, että jää edes yksi henkiin.
Katsele luonto-ohjelmia, lauantaisin tulee avara luonto. Tosin, sekin lienee jo siistitty todellisuudesta, ettei tule traumoja?
Luonnossa eläimet tappaa toisiaan ja syö ne, kunhan ensin raatelevat ne ja haukkaavat ensipalat vaikka se olisi vielä hengissä. Tasapaino pysyy.- Anonyymi
Korkeasaari ei tarvitse mitään tasapainoa, se tarvitsee täydellisen lopetuksen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1185398
- 715148
- 914174
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753640Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603258- 432831
- 152307
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️541969- 421852
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381713