Suomen eliitti syyttää Unkaria että ei ole oikeusvaltio
Nyt raakuu että ei hyväksy ilman parlamenttista keskustelua naton jäseneksi. Syyttää viivyttelystä...
Ja se mikä vielä naurettavampaa suomi ja eu pitää Italiaa oikeusvaltiona....😂😂😂
Nyt raakuu että ei hyväksy ilman parlamenttista keskustelua naton jäseneksi. Syyttää viivyttelystä...
Ja se mikä vielä naurettavampaa suomi ja eu pitää Italiaa oikeusvaltiona....😂😂😂
Vastaukset 12
Vanhimmat
Rinne suututti unkarilaiset höpötyksillään ja nyt saamme maistaa sen hedelmiä. Toivottavasti Suomi ei pääse Natoon kuin 2030 jälkeen ellei silloin ole jo myöhäistä.
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17762610g
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Kieltämäti hammasmäti ja tämäpä juuri sanoi punajuuri! Suomi on täysin persiillään EU:n ja USAn suuntaan, ei mitään itsekunnioitusta vaan heti moloa poskeen, kaikki otetaan mitä tarjotaan. Tarkoitti se sitten vaikka kaikkien kansallisvaltioiden alasajoa ja ihmisten tappamista depopulaation merkissä.
Suomi tietää, että Venäjä on roistojen hallitsema natsivaltio. Putin on Hitler.
Mutta miksi vasta nyt alkoivat keskustella asiasta. Muut ehtivät hyväksyä jo, mutta unkarilaiset vasta alkavat keskustella. Jotenkin hidas sytytys sillä kansalla.
Noup...tämä on ollut erittäin pikainen prosessi. Kuten monesti kaikki huijaukset on On kiire ,äkkiä ,muuten meidät paha perii. ...ei anneta aikaa harkita. Täällä luullaan että meidän natokiima on ainut asia maailmassa.
Luigi juottaa ja syöttää suomi takaa eu jakaa
Unkari erittäin hyvin demokratia toimii
Suomi eu lutkahuora nuolee mitä eu pyytää
Kaikenlaisia aivovammaisia.
Kai te jo nyt tiedätte- Turkki ja Unkari ovat nuorallatanssijoita, oma etu ensin, ei siis kansan( vaikka jotkut luulee niin). Molempin maiden johtajat ovat karmeita yksinvaltiaita ominssa maissaan. Ja pissi on jo noussut päähän. Putinia halutaan nuolla niin paljon kuin se Naton ja EUn vedättämiseltä on mahdollista. Turkki sai jo kauppasopimuksia Venäjän kanssa, Unkari katsoo, sujuisko Putinin teurastuket paremmin ja silloin vaaka heilahtais siihen suuntaan.
Suomelle riittää turvatakuut yksittäisistäkin Nato- maista, niinkuin briteiltä ja USA:lta!
orban on muuttanut kaikkia lakejakin kuulematta parlamenttia. Jos Orban haluais, meidät olis ratifioitu eka viikolla. Siellä päätöksenteko on todellisuudessa ollut helppoa. Kun sitä ei tarvi monen pähkäillä.
Kai te nyt vedätyksen erotatte?