Kun Suomalainen opiskelija jättää maksut suorittamatta niin kyllä
ulosotto pitää huolen saatavista.
Ei edes kenialaisia tarvi täällä elättä, antaa ne rahat ruokajonoon mieluummin.
ulosotto pitää huolen saatavista.
Ei edes kenialaisia tarvi täällä elättä, antaa ne rahat ruokajonoon mieluummin.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ilmeisesti oppilaitokset odottavat että valtio maksaisi. Ei maksa. Osa kehitysavusta tosin kannattaisi kanavoida siten, että Suomi kouluttaisi kehitysmaihin ammattilaisia PAIKAN PÄÄLLÄ. Mutta se ei jostain syystä käy.
Heh, oletko noin lapsellinen.
Kyllä ne rahat menevät satavarmasti paikallisille gepardi-hatuille.
Tuskin ne menisi jos suomalaiset opettajat kouluttaisi kehitysmaasa opiskelijoita ja jakaisi tietotaitoa. Se olisi parasta kehitysapua, en ymmärrä miksei näin tehdä. Koulutustaso parantuisi, yhteiskunta kehittyisi. Kun ihmiset itse ymmärtävä asioiden merkityksen niin yhteiskuntakin alkaa muuttua. Silloin jäisi gebardihatutkin menneisyyteen. Mutta ilmeisesti tässä kehitysapurumbassa on niin monta välikättä että se on vähän kuin vuosikymmeniä huussin alle kerääntynyt kasa. Ei kukaan sitä enää jaksa putsata.Se pitää räjäyttää.
Eiköhän hekin ole pakolaisia, jotka yrittivät jymäyttä.
Ehkä siellä on vaikeampi kouluttaa sairaanhoitajia kun välineistöä puuttuu, jota taas täällä on valmiina.
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17762779z
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
hakevat turvapaikkaa 🤣
Juhlapaikan hakijoita !
Köyhistä kylistä tulevat kenialaiset sairaanhoitajat jättivät työnsä, ja perheet myivät maitaan maksaakseen koulutuksesta Suomessa. Asiat eivät olleetkaan lainkaan niin kuin oli luvattu, sanoo neljä Laurea-ammattikorkeakoulun opiskelijaa, joita uhkaa nyt opintojen katkeaminen ja karkotus.
Nyt yksi opiskelijoista on kuollut. Asian vahvistaa Iltalehdelle Laurean rehtori Jouni Koski. Kenialaislehdistön mukaan opiskelija teki itsemurhan.
Hufvustatsbladetin mukaan osa kenialaisista opiskelijoista on myynyt seksiä rahoittaakseen opiskelunsa Suomessa.
minäkin myisin seksiä au pairina ? vai oliko se huumeita 🤣🤣🤣 ja khattia kanssa
Ilkeämieliset sosiopaatit riistävät ja pilkkaavat ahdingossa olevia.
Suomalaiset ja suomessa olevat muiden maiden kansalaiset hakevat turvapaikkaa päästäkseen pois suomesta.