Sanna on kuin Johannes

Sanna on kuin Norjan huippuhiihtäjä Johannes Klæbo, joka hiihtää peesissä suuren osan matkaa, mutta kirii loppusuoralla selvästi ohi.

Kaikki merkit viittaavat siihen, että Sanna jatkaa pääministerinä, Demareiden kannatusnousu on niin jyrkkä.
561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olipas hyvä vertaus. Myös irvistely maalissa samanlaista.

Äänestä
  • Molemmat käyttävät dooppinkia, eikä kumpikaan ole jäänyt käytöstä kiinni?

    Äänestä

Montako mitallia Sannalla on?

Äänestä

Ei voita ainakaan rinnanmitalla.

Äänestä

Moni vasemmistoliittolainen äänestää taktisista syistä demareita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sanna on kuin Norjan huippuhiihtäjä Johannes Klæbo, joka hiihtää peesissä suuren osan matkaa, mutta kirii loppusuoralla selvästi ohi.

Kaikki merkit viittaavat siihen, että Sanna jatkaa pääministerinä, Demareiden kannatusnousu on niin jyrkkä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu